PDA

Zobacz pełną wersję : mk3 v6 - przegub wewnętrzny i pewnie też zewnętrzny.



analyzator
27-11-2015, 08:39
Cześć

Zahałasowało w drodze do pracy. Zjechałem na stację diagnostyczną. Przegub wewnętrzny lewy poszedł. Zewnętrzny już dawał pierwsze oznaki od miesiąca (ciche postukiwanie w rytm koła przy maks skręcie).

Czy w takiej sytuacji kupuje się kompletną półoś czy przeguby na kawałki? Co z tym zrobić optymalnie, co kupić, czego nie kupić? Ile powinna kosztować wymiana?

Czy ktoś dysponuje numerem części dla wewnętrznego i wie czy część typowo dla fałki czy też w innych modelach?

Stasio1948
27-11-2015, 10:10
Różnica jest skrzynia manualna/automat,innych różnic nie ma.W takim przypadku jak u Ciebie wymieniłbym całą półoś zamiast zamiast samych przegubów-koszt podobny a roboty z wymianą dużo mniej.Półoś każdy warsztat powinien wymienić za max 50 pln + koszt półosi
http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-ford-mondeo-mk3-polos-lewa-new-i5366852051.html
a jeśli dysponujesz podstawowymi narzędziami i niezbędną wiedzą to wymiana we własnym zakresie max 1 godzina (potrzebny kanał lub najazd) w tym 2 przerwy na wypicie piwa i zapalenie papieroska (jeśli palisz :joint:).

polciuxxx
27-11-2015, 10:45
Stasio1948 czy firma tej półosi to coś dobrego bo tez szukam dobrych półosi.

analyzator
27-11-2015, 12:13
Właśnie rozmawiałem z mechanikiem. Są niby zamienniki 300-500zł ale jakość mówi, że w fałce nie pojeżdżą i spróbują znaleźć elementy do naprawy. Czy ten wymienny element przegubu wewnętrznego do v6 jest taki sam jak w dieslach lub 2.0?? Przegub zewnętrzny z drugiej strony zrobiłem pół roku temu i jeździ super.

Stasio1948
27-11-2015, 12:39
@Stasio1948 (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php?u=6400) czy firma tej półosi to coś dobrego bo tez szukam dobrych półosi.
No na pewno to nie jest Motorcraft,raczej jakaś budżetowa półka ale myślę że do używanego auta nie ma co oryginałów kupować bo nawet na Ford Sklepie oferują jedynie Maxgeara za to znacznie drożej:
http://ford.sklep.pl/product-pol-18127-polos-napedowa-Mondeo-Mk3-lewa.html
a same przeguby (mają tylko zewnętrzne) jakiejś mało znanej firmy to już lekkie przegięcie
http://ford.sklep.pl/product-pol-16485-przegub-napedowy-zew-Spidan.html
chyba że ktoś zadowoli się LPR-em
http://ford.sklep.pl/product-pol-12988-przegub-napedowy-zew-LPR.html

---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:15 ----------

A firma półosi z linku z postu 2 to NTY.Sprawdziłem-jest to firma z Japonii specjalizująca się w produkcji półosi i elementów zawieszenia do różnych pojazdów.Moim zdaniem lepsze to niż Maxgear czy LPR.

damian1903
27-11-2015, 12:53
A firma półosi z linku z postu 2 to NTY
tylko że ta półoś(z fotki) jest pólosią prawą a nie lewą jak kolega potrzebuje,nie widać tam frezów na przegubie wewnetrznym

MotoManiaq
27-11-2015, 20:14
Nie wiem jaka masz wiedze o firmie spidan, ale sa to jak dla mnie pancerne przeguby, w dwoch autach ktore mialem montowalem spidan i absolutna satysfakcja , bez problemu przejezdzily odpowiednio 50tys i 30tys, a dalej nie wiem bo sprzedalem, takze ja polecam!!!

wyklikane palcem

analyzator
28-11-2015, 16:53
Wpadł nowy krzyżak i przegub zewnętrzny. Mówią ze będzie to latać pięknie. Koszt sympatyczny.

analyzator
29-11-2015, 15:06
jednak nie. Auto wczoraj dojechało do domu 1km. Super. Dzisiaj wyjechało jedno piętro z garażu a dalej już nie dało rady. Przy skręcie na maksa w prawo, pod górkę, walnęło i mieli ze strasznym hukiem. Jutro się bedą mechanicy głowić co i jak zrobić a pytanie do was- można to źle zmontować czy coś i wyskoczyło czy to jakiś poważny kaput?

damian1903
29-11-2015, 18:59
Koszt sympatyczny.

można to źle zmontować czy coś i wyskoczyło czy to jakiś poważny kaput?
nie raz to tanio wychodzi że trzeba dwa razy robić,żeby zdjagnozować trzeba rozebrać na odległość się nie da określić co padło,może zdjąc koło pokręcić piastą i zobaczyć czy padł przegub zewnetrzny czy krzyżak

analyzator
29-11-2015, 21:22
To będzie jutro. Tanio bo krzyżak + przegub zewnętrzny w sensownej jakości wychodzi w cenie taniej półośki. Szkoda, że stoi. Hałas był potężny. Czy przegub wewnętrzny może po prostu wyskoczyć?

damian1903
29-11-2015, 21:33
Czy przegub wewnętrzny może po prostu wyskoczyć?
raczej niemożliwe bo jest zatrzaśnięty w skrzyni

fundil
29-11-2015, 21:50
Prawemu nie wiele brakuje żeby wyskoczył.

damian1903
29-11-2015, 21:56
Prawemu nie wiele brakuje żeby wyskoczył.
z prawej strony nie wchodzi do skrzyni przegub tylko część półosi,po drugie temat dotyczy półosi lewej a nie prawej

fundil
29-11-2015, 22:04
Prawemu nie wiele brakuje żeby wyskoczył.
z prawej strony nie wchodzi do skrzyni przegub tylko część półosi,po drugie temat dotyczy półosi lewej a nie prawej

Nie musisz mnie uświadamiać budowy półosi i jak są zamontowane. Nadmieniłem tylko że prawej nie wiele brakuję żeby wyskoczyła bez odkręcania wahacza

analyzator
30-11-2015, 22:14
Finalnie okazało się, że spinka lewego się poddała przy pierwszym pełnym skręcie w prawo, na lekkim gazie i akurat trafiłem w tarki na wyjeździe z parkingu podziemnego. wyszło całe.
Panowie dali radę, wyholowali auto i oddali naprawione i wierzę w mojego mechanika bo raz robią dobrze a dwa chłopaki do tematu gwarancji na usługę podchodzą bardzo poważnie. Zostawiłem kluczyki do odebrania. O 8 zadzwoniłem, że nie działa. O 15:30 samochód był poskładany i jakbym poprosił byłby zwrócony pod dom. To rzadko tak działa.

Auto ma być przetestowane. Sam też pojeździłem na pełnym skręcie przód/tył i nie wypada na tę chwile. Jutro znowu wyjadę z garażu to zobaczymy ;)

Sprawa ważniejsza. Lekkie puknięcie przy ruszaniu, myślałem, że może poduszka któraś już od 2 lat. W stanie terminalnym tj 4-2 tygodnie przed padnięciem- przy cofaniu przy maksymalnym skręcie przy ruszeniu lekkie nie wiem tępe zgrzytnięcie? Do tego miałem wrażenie, że opony drą przy jeździe na maksymalnym skręcie. Tak jakby koła kręciły się z inną prędkością. Wszystko objawy wewnętrznego bo wszystko minęło po wymianie.