PDA

Zobacz pełną wersję : [Techniki pracy] Polerka mechaniczna lakieru



kamilesp
13-12-2015, 18:20
Panowie... zabieram się za polerkę mechaniczną mojego Mondeo (srebrny metalic).
Mam dostęp do polerki mechanicznej z regulacja i stabilizacją obrotów. Do tej robiłem wyłącznie polerkę zmatowionych lamp i efekt był niesamowity.
Ale do rzeczy.
Chodzi mi o użyte środki i technikę pracy aby niczego nie popsuć.
1.Mycie dokładne auta, ręcznie przy użyciu Shiny Garage Strawberry Car Shampoo.
2.Suszenie ręczne.
3.Glinkowanie.
4.Ponowne mycie i suszenie.
5.Odtłuszczenie przy pomocy IPA.
6.Polerka mechaniczna przy pomocy Farecla G-3 (taak wiem, są lepsze za tryliony złotych) zaczynając od 1000 obr/min, a kończąc na około 2000 obr/min.
7.Usunięcie resztek pasty
8.Nałożenie Finish Kare dla uzyskania połysku i zapewnienia ochrony. I tu nie jestem pewien czy mogę zrobić to za pomocą maszyny? Jeśli tak to jaka prędkość obrotów?

Bardzo proszę o rady.

Jacob_
14-12-2015, 12:55
Jak juz polerowac tak porzadnie, to pasty polerskie o roznej gradacji. Mi koledzy podpowiadali menzerny 400, 2500 i na wykonczenie juz nie pamietam, ale antihologram od jakiejs tam firmy :)



Wysłane z mojego D2303

kamilesp
14-12-2015, 15:24
Ja bym wolał jakieś konkrety zamiast jakieś tam firmy itp ;)

Jacob_
15-12-2015, 09:56
Antihologram od Kocha :)

Wysłane z mojego D2303

kamilesp
15-12-2015, 16:26
Kolego... Nie nazwy... bo to sobie mogę na google przeczytać ;) Chodzi mi jaka pasta... w jakiej kolejności... jakim padem... jakimi obrotami... itp. Najlepiej od osób które już to robiły i znają się na rzeczy.

Jacob_
15-12-2015, 19:03
Najlepiej od osób które już to robiły i znają się na rzeczy.
TO nie ode mnie :hehe: ja też jestem ten potrzebujący pomocy, także będę śledził temat :)

Tutaj kolega mi podał taki poradnik, częsciami go czytam i jest naprawde bardzo fajny :)

a tak to internet i filmiki na youtube itp.... trzeba troche nad tym posiedziec :)


Coś w temacie
http://www.detailer.pl/blog/2011/01/polerowanie-maszynowe-lakieru-z-uzyciem-polerki-obrotowej-autor-davekg-poradnik-detailing-world/

Jondi
17-12-2015, 00:35
kilka tematów już jest na ten temat g3 zmatowisz tylko lakier... Jakie pasty i gabiki? A ile chcesz stopni zrobić? Po co chcesz przed polerowaniem używać IPA? Przydało by się coś do usunięcia osadów chemicznie. Po myciu po co wycierać auto skoro masz je glinkować?
i najważniejsze jaką masz maszynę :)

kamilesp
17-12-2015, 07:39
Myslałem nad dwoma stopniami... Oba za pomocą Farecli. Najpierw białym padem wolnymi obrotami powiedzmy 1000 obr. Następnie czarny pad i obrody około 2000 z delikatnym dociskiem już. Na koniec na wszystko położe rećznie Finisk Kare.

Pogodny
17-12-2015, 12:58
Jeżeli nie miałeś do czynienia z polerowaniem, nie nastawiaj się od razu, że tu polecisz pastą na 1000 obrotów, tu na 2000. Nie ma czegoś takiego jak sztywno określone warunki bo każde podejście do prac z karoserią zależne jest od danej pasty, pada, i najważniejsze - lakieru. Każdy lakier z osobna inaczej reaguje na siłę cięcia cząstek ściernych znajdujących się w pastach, temperatura - zależna od typu użytego pada i docisku. Niektóre twarde lakiery poddadzą się dopiero po rozgrzaniu go np do 60-70 stopni, a bez miernika lakieru możesz nie wiedzieć że jakiś element był naprawiany metodą spot czy nawet cały lakierowany z cieniowaniem sąsiednich elementów...

Detailing to temat rzeka...

Farecli nie polecam bo narobisz więcej defektów... Jak chcesz wejść w ten temat, lepiej poczekać, odłożyć kasy i mieć satysfakcję z na prawdę konkretnych zabiegów przy użyciu porządnych akcesoriów niż spaprać, a potem marudzić tu nam na forum :)

Jondi
17-12-2015, 21:48
kolory padów nie koniecznie określają ich twardość a 2 jak pracować na tych pastach Ci nie podpowiem bo nawet nie pamiętam jak się na nich pracuje. Wolę coś z wyższej półki

Pogodny
17-12-2015, 22:23
Ja od siebie mogę polecić:
- Koch chemie H8.02 na cięcie - pasta nie pyli, długo się wypracowywuje bez efektów rolowania itp
- Koch chemie Antihologram M2.02 na finisz - świetnie wyciąga powstałe przy cięciu hologramy.

Pasty drogie, ale wart swojej ceny.

Jacob_
18-12-2015, 15:58
Farecli nie polecam... Polerowalem tym maske w mondeo i hologramy wychodzily i nie dalo sie tego jakos fajnie spolerowac.... Tzn tez w sumie male moje doswiadczenie tutaj weszlo w gre, no ale jakby nie patrzec to pasta sredniawa.. Do lamp uzywam i spoko :hehe:

Wysłane z mojego D2303

kamilesp
18-12-2015, 16:20
A co możecie polecić tak żeby nie było w cenie Mondeo ? ;)

A może Menzerna FG400 i pózniej do wykończenia FF3000 ?

Azael
20-12-2015, 16:27
Robiłem tak na DA mondeo i astrę , nie była to może korekta na 99% ale dało radę. Większość swirli itp zniknęło.

Jak chcesz na szybko to możesz coś z one step np UC

kamilesp
20-12-2015, 23:19
Robiłem tak na DA mondeo i astrę , nie była to może korekta na 99% ale dało radę. Większość swirli itp zniknęło.

Jak chcesz na szybko to możesz coś z one step np UC

a mozesz cos polecic ?:)

dżizas
21-12-2015, 23:29
Kamil, właśnie kol Azael to zrobił w swoim poście.

UC skrót wśród detailerów dla Meguiars Ultimate Compound.

Większość płytkich rys i swirli powinno zejść, jednak tych nieco głębszych nie usunie. Żeby było Wow należy zrobić korektę trzystopniową, ale jeżeli dawno nic nie było robione to napewno zauważysz różnicę.
Kup sobie do zestawu coś do usuwania smoły np. Turtle Tar&Sap Remover i jakiś cleaner, żeby ten Finish Care trochę poleżał.

kamilesp
22-12-2015, 00:17
Dzięki :) Jestem jeszcze zielony :) mam Poorboy's World Bug Squash, powinien dać radę na smołę itp.

manio49
22-12-2015, 00:23
No nie da rady na smołe :-)
Kup sobie prickborta na smołę.

Pogodny
23-12-2015, 00:44
Albo Nielsen tar&glue remover. Leży o wiele dłużej niż prickbort dzięki czemu jest mniejsza szansa na przysychanie i ewentualne błędy, a kolega będzie pierwszy raz przeprowadzał taką dekontaminację... ale to moje zdanie tylko ;)

kamilesp
23-12-2015, 08:29
Tak, pierwszy raz :) Tzn... jakieś tam zabiegi już mam za sobą... typu glinkowanie, itp ;) Ale tak porządnie za lakier biorę się po raz pierwszy... dlatego też pytam ;)

manio49
23-12-2015, 09:40
Jak glinkowałeś go nie tak dawno, no i zrobiłeś to porządnie, to na aucie nie powinieneś mieć za wiele smoły.