PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] suboffer



gos
28-11-2006, 22:19
mam pytanko czy mozna włozyc subofer w tylna pułkę

digital123
28-11-2006, 22:26
mam pytanko czy mozna włozyc subofer w tylna pułkę

Kolego, mylisz chyba pojęcia, subwoofer, to inaczej głośnik w obudowie zamkniętej lub typu bas-reflex.

A tobie pewnie chodzi o wsadzenie głośnika niskotonowego w półkę, w Liftbacku jak najbardziej, ale pierwsze proponuje wykonać półkę z czegoś innego, bo pod ciężarem takiego głośnika 20, może półka nie wytrzymać.

Ja w poprzednim aucie (Fiat Tipo) wykonałem półkę z płyty stolarskiej, bo jest lżejsza jak mdf, i bardziej wytrzymała, poźniej ją obiłem materiałem pod kolor( dzwiękoprzepuszcalnym, tak że głośnika nie było widać, bo były zamocowane pod półką, a materiał był na wierzchu :metal

DIGITAL
29-11-2006, 22:26
nie no bez przesady :jezyk1: po co robić takie coś ?? :niewiem: lepiej kupić jakąś skrzynke lub tube i na to samo wyjdzie ... i estetyka większa 8O :metal Ja bym tak zrobił niżeli robić taką borute jak Ty tutaj napisałeś :bigok: :beer:

digital123
30-11-2006, 18:37
nie no bez przesady :jezyk1: po co robić takie coś ?? :niewiem: lepiej kupić jakąś skrzynke lub tube i na to samo wyjdzie ... i estetyka większa 8O :metal Ja bym tak zrobił niżeli robić taką borute jak Ty tutaj napisałeś :bigok: :beer:

Dlatego ja mam skrzyneczkę własnej produkcji, z 20cm głośniczkiem :satan:
Daje sobie ładnie radę i jest dobrym uzupełnieniem do przednich kickbasów. Brakuje mi jeszcze wysokotonowców, ale to wkrótce...

Całość napędza ładny potworek w postaci Sherwood'a XA-5450, który dostałem za darmo uszkodzony... a naprawa kosztowała mnie dwa tranzystory sterujące, czyli jakieś 10zł :satan:

DIGITAL
30-11-2006, 22:08
nie no bez przesady :jezyk1: po co robić takie coś ?? :niewiem: lepiej kupić jakąś skrzynke lub tube i na to samo wyjdzie ... i estetyka większa 8O :metal Ja bym tak zrobił niżeli robić taką borute jak Ty tutaj napisałeś :bigok: :beer:

Dlatego ja mam skrzyneczkę własnej produkcji, z 20cm głośniczkiem :satan:
Daje sobie ładnie radę i jest dobrym uzupełnieniem do przednich kickbasów. Brakuje mi jeszcze wysokotonowców, ale to wkrótce...

Całość napędza ładny potworek w postaci Sherwood'a XA-5450, który dostałem za darmo uszkodzony... a naprawa kosztowała mnie dwa tranzystory sterujące, czyli jakieś 10zł :satan:

mi właśnie tego brakuje .. wzmaka :( a zkasą krucho i nie zapowiada się do końca roku na jakąś większą gotówke :(

gos
02-12-2006, 00:23
ludzie ja tylko zadałem małe pytanko a wy zaraz :boks: :dres: :getsome:
poprostu moj sub.zajmuje dużo miejsca a potrzebny mi bagażnik i szukam sposobu tylko.................................
moze pomniejszyc skrzynie co?

KarolRS
02-12-2006, 09:49
W półce moze być basówka tzw. głośnik "free-air" tylko musisz zrobic półke np. z płyty MDF. Ale Mondeo ma duży bagażnik, free air zaleca sie raczej do małych aut, jak Skoda Felicja, małe hatcbacki, itd. Jak chcesz kombinuj.
Moze kup dobrą markową skryznke z głosnikiem nawet 20cm(ale zamknieta obudowe) mało miejsca zajmuje, a jak nei mozesz mieć zamknieteog bagaznika to polecam jakiś dobry zestaw głosników HERTZ'a middbassy + średnie tony i gwizdki. w przednie drzwi i tylne taki zestaw,wygłuszasz drzwi, zeby nie latąło nic, podpinasz pod 4ro kanałowy wzmacniacz i gra :satan: