PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Przy hamowaniu bardzo głośno piszczy.



martinek19951
20-12-2015, 02:24
Witam!

Jako, że jestem nowy na forum chciałbym się przedstawić. Jestem Marcin i od 4 grudnia jestem właścicielem srebnego Mundka z 2001 roku. W papierach niby Trend ale dużo mi się nie zgadza z opisem wersji w internetach więc raczej nieźle doposażony. Jest to moje trzecie po Cinquocento i Yaris Verso autko. Sprowadzony z Niemiec, użytkowany przez dwóch starszych panów. Bezwypadkowy. Oryginalny przebieg 141 tyś, cała dokumentacja (dekra itd.) od daty produkcji łącznie z regularnymi wymianami olejów i filtrów leży w mojej szawce. Mam nawet wszystkie instrukcje, oczywiście po niemiecku :D Auto w idealnej kondycji, jak na ten rocznik dosłownie wygląda jak nowy :skromny: . Odkąd zasiadłem za jego sterami, szukam jakiejkolwiek wymówki aby tylko zrobić nim kilka kilometrów. Jedno jest pewne, następnym autem również będzie Mondeo III tylko, że ST220 albo MKIV :hmm:

A teraz pozwólcie, że opiszę problem jaki mnie męczy. Z autkiem, wszystko cacy oprócz jednego. Od samego początku jak hamuję, słychać pisk, czasem o okropnie wysokiej częstotliwości. Fakty odnośnie pisku wyglądają następująco:

- występuje gdy jadę do 20-30 km/h i lekko wciskam pedał hamulca, gdy mocniej to pisk zanika
- gdy hamuję z większych prędkości, problemu niezależnie od stopnia wciskania pedału nie ma, występuje dopiero gdy auto zwalnia i się toczy jak np. podczas dojazdu do czerwonego światła na skrzyżowaniu
- gdy ruszam zimnym autem z parkingu, czasami problemu nie ma wcale, pojawia się po przejechaniu kilkuset metrów
- klocki jeszcze są, nie są zużyte

- tarcze wyglądają tak: http://images.tinypic.pl/i/00737/fe53rj8fawdg_t.jpg[/URL]

Auto stoi na prawie nowych Pirelli Four Seasons P6 16", czy z racji podwójnego bieżnika (lato/zima) mogą mieć cokolwiek wspólnego z tym problemem? Wpływają na toczenie się kół, stawiają opór? Szczerze wątpię ale nie mam dużej wiedzy w mechanice samochodowej i nieraz dowiadywałem się rzeczy o których mi się nigdy nie śniło.

Czy jest sposób na zażegnanie problemu? Czy będę musiał zainwestować w nowe tarcze i klocki? Patrzyłem już części i jeśli już musiałbym wymieniać to brałbym zestaw Brembo, co o tym myślicie?

Starałem się znaleźć podobny problem na forum jednak nie mogę, bądź nie potrafię. Dlatego jeśli takowy jest to proszę o przebaczenie oraz link.

Bardzo będę wdzięczny jeśli Koledzy pomożecie bo auto takie duże a ja robię się w nim malutki gdy przy hamowaniu czuję na sobie dziesiątki spojrzeń :help:


Proszę na przyszłość w tytule opisywać konkretnie problem a nie zgłaszać nic nie mówiące "mam problem"
Netoper

Tomasz
20-12-2015, 11:24
Przetrzyj powierzchnię klocków, tą stykającą się z tarczą papierem ściernym, powinno pomóc.

martinek19951
20-12-2015, 11:47
Dobra spróbuję i napiszę jakie efekty. Mam nadzieję, że pomoże. Dzięki

martinek19951
30-12-2015, 06:38
Niestety, pomogło ale tylko na chwilę. Klocki mają zrobione ledwo 20 tyś. km. Najwidoczniej są marnej jakości.
Nawet przejechanie szlifierką nie pomogło. Czeka mnie chyba wymiana. Jaką firmę klocków polecacie? Czy będę musiał wymienić również tarcze?

Rea
30-12-2015, 07:25
Czy będę musiał wymienić również tarcze?
Jeśli mają wymaganą grubość i są równo zużyte to możesz tylko klocki.
Jeśli mają wymaganą grubość ale są nierówno zużyte możesz oddać do przetoczenia.

Raiz3n
30-12-2015, 10:37
Nie szalej tak z wymianą, ja jakieś 7tyś km temu założyłem nowy zestaw bosha klocki + tarcze przód i też tak piszczy, na chwile pomaga przetarcie klocków papierem..

zbiban1967
30-12-2015, 15:11
Nasmaruj zewnętrzną stronę klocka i prowadnice pastą antypiskową. Ja użyłem ATE. Pomogło.