PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] wyciagniecie radia



matisl
29-11-2006, 16:19
Witam. Jak wyciągnąć radio w MKII?? Wsadzić jakieś gwoździe, czy jak?? Nie mam zamiaru kupować wyjmaków :D

Proszę o pomoc

BS
29-11-2006, 16:20
gwoździe albo drut z wieszaka (takiego z pralni chemicznej) i samemu robisz sobie wyjmaki :)

matisl
29-11-2006, 16:26
ale te gwoździe mam tam na chama wepchać, czy jkak? pod jakimś kątem? Ile mają wejść? Ma coś zaskoczyć?

lyssy
29-11-2006, 16:32
Wtykasz na jakieś 2,5-3 cm i przesz wystające końce na zewnątrz radia, tak żeby zatrzaski wewnątrz się cofnęły.

Prościej jest poluzować najpierw jedną stronę (dwa gwózdki, nacisnąć, wsadzić paluch w otwór na kasetę i troszkę wyciągnąć) a potem drugą - wtedy wystarczą 2 gwoździe i 2 ręce :)

Tylko niech te gwoździe będą porządne, bo zatrzaski są z dość grubej blachy...

matisl
29-11-2006, 16:34
wezme "papioki" hehe, lub takie do boazerii :)
<zart>

dzieki :) teraz jeszcze czejkam na kostke iso :) z allegro ;d

BS
29-11-2006, 16:34
wtykasz prosto w otwory -bez kombinowania i przechylania ... niestety jak tego nie robiłeś wcześniej to jest to ciężkie do wytłumaczenia- trzeba wyczuć niestety -a zaczepy jest stosunkowo ciężko zwolnić więc jakaś siła (chociaż nie za duża) musi być przyłożona do tego

DariuszHoryd
29-11-2006, 16:39
Polecam do tego szprychy rowerowe, sa na tyle twarde i sprezyste ze idealnie sie nadaja. Mozna pomierzyc rozstaw otworow i tak dogiac szpryche ze idealnie bedzie pasowac i wyciagasz radyjko jak bys mial kieszen.

Pozdr

fuel111
29-11-2006, 16:56
A jest artykuł o wyjmowaniu radia - jest poszukać trzeba :)

matisl
29-11-2006, 18:07
juz po ptakach :D wyjęte :D
Kupilem nowe dalco i czekam teraz na przejściówke z allegro i ramke. I mam pytania. We fordzie jest inne podpiecie anteny niz w zwykluych radiach. Czy mogę uciąć tą wtuczne i normalnie wnunąś tylko kabel w nowe radio? Z tyu nowego radia jest taka śróba i nakrętka, czy tam trzeba jakis kabel podpiąć?
I jeszcze jedno na tym nowym radiu od góry był jakis platkim przykręcony na 2 rubkach i to wykręcilem, bo to chyba jest zabezpieczenie CD, czy się myle? dobrze zrobilem? i jeszcze w komplecie jest jakis duzy wkręt i po bokach radia są dziury niby na ten wkręt, a wkretow mam tylko 1. Czy jego tam trzeba wkręcić?
I jeszcze jedno. w radiu forda z tylu jest jakas kostka z 3 kablami, co to jest? wyciągłem ją a radio dalej normalnie grało.

Proszę o odpowiedź na moje pytania, gdyż to dla mnie bardzo ważne :)
Dziekuje :)

lyssy
29-11-2006, 18:37
I jeszcze jedno. w radiu forda z tylu jest jakas kostka z 3 kablami, co to jest? wyciągłem ją a radio dalej normalnie grało.
Ta mniejsza pomiędzy dwoma dużymi?
Złącze podające sygnały z "pilota" na kierownicy, sygnał VSS i ewentualnie Mute. Do grania niepotrzebne :)

matisl
29-11-2006, 18:38
to po co ta kostka?? hehe jak pilota nie mam itp. A znacie moze odpowiedź na pozostałe moje pytania? Bo nie wiem co i jak popodłanczac

Mondeo2-0
29-11-2006, 19:25
Nie ucinaj wtyczki antenowej!!!! Jest redukcja cena średnio 2-5zł zależy od sklepu i jakosci wykonania.

cirrus95
01-12-2006, 00:48
tylko szkoda ze wymieniles orginalne radio na to dallko(chyba najgorsze co moze byc). Takiego badziewia sie nie montuje do takiej fury :wall: