PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] montaz nowego radia>> pomocy



matisl
29-11-2006, 18:23
Witam.
Kupilem nowe dalco i czekam teraz na przejściówke z allegro i ramke. I mam pytania. We fordzie jest inne podpiecie anteny niz w zwykluych radiach. Czy mogę uciąć tą wtuczne i normalnie wnunąś tylko kabel w nowe radio? Z tyu nowego radia jest taka śróba i nakrętka, czy tam trzeba jakis kabel podpiąć?
I jeszcze jedno na tym nowym radiu od góry był jakis platkim przykręcony na 2 rubkach i to wykręcilem, bo to chyba jest zabezpieczenie CD, czy się myle? dobrze zrobilem? i jeszcze w komplecie jest jakis duzy wkręt i po bokach radia są dziury niby na ten wkręt, a wkretow mam tylko 1. Czy jego tam trzeba wkręcić?
I jeszcze jedno. w radiu forda z tylu jest jakas kostka z 3 kablami, co to jest? wyciągłem ją a radio dalej normalnie grało.

Proszę o odpowiedź na moje pytania, gdyż to dla mnie bardzo ważne :Smile:
Dziekuje :Smile:

andrzej_men
29-11-2006, 18:42
Jesli chodzi o antene to wystarczy zamontować przejsciówke albo tak jak mowisz odciąć i przymocować inną, ale polecam przejsciówkę, a co do śruby z tyłu to nic tam nie podłączysz :satan: to sruba to do zamocowania radia z tyłu zeby sie nie telepalo o ile masz taką mozliwość.....na dzien dzisiejszy tylko tyle mogę Ci powiedzieć :) pozdro :metal

matisl
29-11-2006, 18:50
a do czego wogole i jak przykrecoc kieszeń radia? te fordy to są dziwne :/ hehe nic tam nie ma, a boje sie tam tylko wnunąć radio.
Proszę o odpowiedź na resztę moich pyta c, gdyz nie wiem co i jak :)
dzieki :beer: :beer: :beer:

andrzej_men
29-11-2006, 19:07
a do czego wogole i jak przykrecoc kieszeń radia? te fordy to są dziwne :/ hehe nic tam nie ma, a boje sie tam tylko wnunąć radio.
Proszę o odpowiedź na resztę moich pyta c, gdyz nie wiem co i jak :)
dzieki :beer: :beer: :beer:

Oczywisicie nie trzeba tam nic dokręcać, wystarczy jak wlozysz kieszen do wnęki, pozaginasz co masz do pozaginania tak zeby sie trzymała, pozniej wsuwasz radełko i ono ma odpowiednie zatrzasi a wiec bedzie sie trzymać samo, więc chyba wszystkie twoje bolączki rozwialem :) nie przejmuj się bedzie dobrze :terefere: :beer:

fuel111
29-11-2006, 19:27
Żółta kostka służy do czego innego - to zbieranie sygnałów i potrzebna do innych rzeczy. Nic nie trzeba przykręcać

matisl
29-11-2006, 20:04
a te blokady radia?? i ta śruba(wkręt)?? co i jak z tym?

fuel111
29-11-2006, 20:09
Jak zamontujesz tą półkieszeń, to zabezpieczenia same wskoczą na miejsce. Ramkę montujesz wgniatając takie trójkątne blaszki w półkieszeni.

matisl
29-11-2006, 20:16
ni3 chodzi mi o montaz radia, tylko w komplecie dostalem jakiś duży wkręt do metalu chyba i po bokach dadia są dziury i tam coś pisze, tak jakby tam trzeba bylo wkrecic tego wkręta. Ale radio ma 2 takie dziury, a ja mam tylko 1 wkręc. Wiec co mam zrobić? Czy to jest jakieś zabezpieczenie napędu CD, czy jak??

jedrek_G
29-11-2006, 20:24
Tak jak mówił Fuel - wsuwasz kieszeń,odginasz trójkąty i wsio.Potem wsuwasz radio i to wszystko.Nie zapomnij podłączyć wtyczek (przejściówki) :terefere: A potem :beer:

matisl
29-11-2006, 21:26
ale, czy w radio trzeba wkręcać jakieś śróby? Zdjąć jakieś zabezpieczenia?

qczarq
29-11-2006, 22:34
możesz miec np. zabezpieczenia na czytnik laserowy. wtedy odkręcasz jedną śrubkę z radia. tak ma większość nowych radii, to jest na wypadek transportu. przeczytaj w instrukcji.

matisl
29-11-2006, 22:59
w instrukcji nie ma ani slowa o tym, ani o montazu.

qczarq
29-11-2006, 23:04
najłatwie jest sprawdzić to tak:
Ja nie będzie sie dało włożyć płyty, to masz zabezpieczenie.

A co do montarzu, to ja zrobiłęm tak, że wsadziłęm ramke od radia po podginałem zatrzaski (wcześniej przymocuj sobie ramkę do panelu forda. Najlepiej na 2 wkręty albo z apomoca dołączonej do radia i panelu blaszki. sa tysiące możliwości wystraczy pomyślec. a potem wsunąć tylko radio, usłyszeć zatrzaski i wszystko już ok :D

lyssy
29-11-2006, 23:10
Masz dwa otworki w radiu i jedną śrubę - a czy czasem radio nie ma też trzeciego otworu gdzieś z tyłu? Może ta śruba ma służyć do mocowania radia do pełnej kieszeni?

Albo może druga śruba zaginęła w transporcie, razem z instrukcją montażu? :satan:

Jaki to dokładnie model radia?

qczarq
29-11-2006, 23:21
ten wkręt to właśnie był od zabezpieczenia laseru CD-Rom. teraz jest już bezużyteczny. musisz skorzystać z własnych narzędzi

DIGITAL
29-11-2006, 23:32
Więc tak , żeby nie było jakiś niejasności ... Masz nowe Radio .. przychodzi przejściówka z zaślepką z allegro ... wyjmujesz stare radio ( o ile jest ) zakładasz przejściówki na wtyczki fabryczne ... następnie przejściówke na antene ( żdnego ucinania :zly: :) ja mam przejściówke , reszta ma przejściówke będziesz miał i Ty :bigok: ) ... wpinasz antenke i popdpinaną przejściówke do Radyjka ... zaginasz blaszki w kieszeni ... zakladasz zaślepke wsówasz radyjko do kieszeni ... NIC WIĘCEJ prosze nie kombinować :) :bigok: zmieniałem u siebie jakieś dwa miesiące temu i jest OK . :beer:


AMEN i krzyż na droge :pop: (przy takiej mgle 8O )

P.S. Wyrzuciłem fabryczny wzmacniacz :satan: i zrobiłem obejście takie jak być powinno od samiutkich głośników do samiutkiego Radyjka :bigok:

matisl
30-11-2006, 14:30
przejsiowka przyjdzie dopiero na poniedzialek :/
a radio mam juz 3 dni. Powiedzcie mi jak to podłaczyc, zeby tylko zobaczyc, czy wogóle dziala. Co i jak?

DIGITAL
30-11-2006, 17:14
jeśli nie ams zprzejsciowki jeszcze na wtyczki to moze byc ciezko :jezyk1: aczkolwiek nie wiem czy da sie ale mozna pokombinowac zkablami ... ALE najlepiej uzbroj sie w cierpliwosc i poczekaj do poniedzialku :beer: moje radyjko tez polezalo z miesiac w domu zanim je zamontowalem :bigok: :beer:

Breko
30-11-2006, 17:50
Ja bym to zrobił inaczej.
Wywalił stare radio, wsadził półkieszeń(jesli masz to ok jesli nie to za 5-9zł kupujesz nowa)Pisałes cos o podłączeniu anteny(mozesz potrzebowac przejsciówke za ok 8-9zł do tego nowego radia zeby nie kombinowac z kablami) A jesli chodzi o nowe radio to podejrzewam ze masz w nim kostke ISO.Jak masz pojecie to robisz sam jak nie to walisz do pierwszego lepszego elektronika samochodowego z zakupiona wczesniej druga czescia ISO. Tniecie kable w aucie, lutujecie do nich ISO, podłączacie ISO z radia do ISO w samochodzie, wkładacie radio w półkieszeń i koniec roboty.Za zmiane kostki płacisz ok 20zł (a ile zapłacisz za ta swoja przejsciówkę ?) Większość sprzetów ma teraz ISO wiec nie szkoda ciachac oryginalnych wtyczek (ale mozesz je sobie zabrac do domu i gdybys kiedys mial jakies radio na oryginalny wtyk to odwracasz proces i wszystko gra) ISO jest uniwersalne i praktycznie wszystko pod nie podłaczysz.

Ja w swoich fordach klika razy ciachałem te oryginalne kable i robiłem pod ISO. Pierwszy raz pojechałem do Media Markt-u (tam gdzie montuja car audio, chciał 30 zł + VAT) za zmiane kostki, powiedziałem ze daje 20 z VAT...no i zrobił mi. Kolejny raz sam juz zmieniałem.

Uwazam ze to dobre rozwiazanie.

Pozdro pozdro :beer:

matisl
30-11-2006, 18:14
kostka+ ramka 29zl. Radio sprawdzilem u kumpla>> wali fajnie, glonik sie spalil hehehe. nibuy ma 4X50W, ale bedzie moze mialo 4x 25W RMS. Jednak chyba poczekam do tego poniedzilku jezeli wogoile wyslal to ten koles, bo z nim sie nawet przez jkomorke nie idzie dogadac, jakis czub. ostatni raz u takich kupuje :/ hehehe on nawet nie wie, ze cos wystawial :/ dobrze, ze tam chociaz zadzwonilem, bo i tak juz czekam 4 dni :/ "pieron łognisty, siarczysty" hehehe


ma ktoś z was głosniki boshmann 120W- 60W rms? na allegro są za ~70zl. podobnierz są dobre, ale mam ochote tez na pyle, ale to 2 razy drozsze :/

DIGITAL
30-11-2006, 18:32
Ja bym to zrobił inaczej.
Wywalił stare radio, wsadził półkieszeń(jesli masz to ok jesli nie to za 5-9zł kupujesz nowa)Pisałes cos o podłączeniu anteny(mozesz potrzebowac przejsciówke za ok 8-9zł do tego nowego radia zeby nie kombinowac z kablami) A jesli chodzi o nowe radio to podejrzewam ze masz w nim kostke ISO.Jak masz pojecie to robisz sam jak nie to walisz do pierwszego lepszego elektronika samochodowego z zakupiona wczesniej druga czescia ISO. Tniecie kable w aucie, lutujecie do nich ISO, podłączacie ISO z radia do ISO w samochodzie, wkładacie radio w półkieszeń i koniec roboty.Za zmiane kostki płacisz ok 20zł (a ile zapłacisz za ta swoja przejsciówkę ?) Większość sprzetów ma teraz ISO wiec nie szkoda ciachac oryginalnych wtyczek (ale mozesz je sobie zabrac do domu i gdybys kiedys mial jakies radio na oryginalny wtyk to odwracasz proces i wszystko gra) ISO jest uniwersalne i praktycznie wszystko pod nie podłaczysz.

Ja w swoich fordach klika razy ciachałem te oryginalne kable i robiłem pod ISO. Pierwszy raz pojechałem do Media Markt-u (tam gdzie montuja car audio, chciał 30 zł + VAT) za zmiane kostki, powiedziałem ze daje 20 z VAT...no i zrobił mi. Kolejny raz sam juz zmieniałem.

Uwazam ze to dobre rozwiazanie.

Pozdro pozdro :beer:

sęk ino w tym , że on już zamówił przejściówke więc bawić się nie będzie musiał .. zamotać musi sobie tylko i wyłącznie przejściówke do anteny :bigok: