PDA

Zobacz pełną wersję : wyciek oleju z rury od intercoolera



WBmondeo
01-06-2005, 15:46
"1,8 td "od czego to jest. mianowicie na łączeniu rury wychodzącej z intercoolera i biegnącej dzieś do turba smarczy się olej ,na wysokości filtra paliwa co to może być. Puścił jakiś zacisk, ale żadnego tam nie widać czy co!!

numerek
01-06-2005, 17:58
tam nie ma zacisku
o ile pamiętam tam sa 2 lub 3 oringi na tulei od chłodnicy i one uszczelniaja
możesz je wymienić na nowe ( są typowe)

ale generalnie chodzi o to ze tam nie powinno być oleju !
jesli jest znaczy że turbo spreżarka jest nieszczelna na łożyskach slizgowych czyli ...........remont turbo
bo turbo jest smarowane olejem pod cisnieniem taką rurka przykrecaną miedzy łopatkami wirników , i jesli leci olej tzn że łożyskowanie wirników sie wyrobilo i dostaje się olej
zarowno na wirnik sprezarki jak i na wirnik wydechu czyli pali olej
zbadaj czy nie ubyło ci oleju nadmiernie

zbadaj tez ile tego oleju jest jeśli duzo to remont jesli niewiele to mozesz jeszcze pojeździć ale z uwagą

WBmondeo
01-06-2005, 18:20
mam nadzieję że się mylisz :( . Moim zdaniem turbo powinno być OK bo nic nie kopci i oleju jak na razie nie dolałem chociaż zrobiłem dopiero 1500 km. myślę że to może olej sie smarczy z pod pokrywy zaworów i tam jakimś cudem zacieka. OBY!!!!!!

fuel111
01-06-2005, 22:36
A czy zna ktoś średnicę takich oringów, bo u mnie też się lekko poci muszę się temu przyjżeć :(

Miroo
01-06-2005, 23:26
Tez to mam i powiedziano mi ze turbinka zaczyna sie psuc.Szukam wiec dobrego zakladu ,ktory naprawia turbinki za rozsadna cene.Jak cos wiecie dajcie znac.

numerek
02-06-2005, 01:31
WBmondeo chcialbym sie mylic ale z opisu ktory podales niestety tak to wyglada
w/g mnie olej spod pokrywy zaworów nie przeskoczy 4-5 cm bo taka jest mniej więcej przerwa między tym wylotem a pokrywą
MDK lubi się pocić pod pokrywą ale nie sika strumieniem oleju

moja rada na szybko :
zdejmij chłodnicę i zobacz co tam w środku siedzi
czy duzo oleju ?
odpal silnik i przytrzymaj reką wylot , dodaj gazu i jesli bedzie plul olejem to :( :wall: niestety czeka cię regeneracja turbo
u mnie było podobnie i jak zorientowalem się ile za to cudo trza zapłacic to się przewrocilem :wall: koło 1 tys zlociszy
w efekcie ściągnąłem z niemiec za 350 zl ale tez nie nówke
troche oleju jest widoczne ale to niegroźnie

generalnie nie ma sie co przejmować tym ze jest tam olej bo to w/g mnie poza ubytkiem oleju i brudnym silnikiem nie jest tragedia
po prostu sie zużyło
ja po wymianie na nowsze turbo nie zauważylem polepszenia pracy silnika
wnosze z tego że nie miało to wpływu na pracę silnika a że brudziło i bralo olej ........no cóż ...z tym przeglądu nie przeszedlbym

fuel111 nie jestem pewny wymiarow ale chyba tam bedzie koło 42-47 mm średnica zewnetrzna oringa
ja wyjąłem przy okazji remontu i pojechalem dobrac -facio zmierzył i dal nowe - wziąłem silikonowe -dluzej sa miękkie
z EPDM robią się twarde pod wpływem temperatury

fuel111
02-06-2005, 09:45
No to dzisiaj rozbieranko mnie czeka przed pracą, dzięki numerek. :( :metal