PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Poduszki amortyzatora przód?



sysunia
03-01-2016, 23:10
Witam, od dłuższego czasu borykam się z głośnymi stukami, dobijaniami, szczególnie z prawej strony, jakby guma dociskała do czegoś metalowego w przednim zawieszeniu. Na stacji diagnostycznej amorki wykazały po lewy 72%, prawy 68%. Z obu stron wymieniałem sworzeń wachacza, łącznik stabilizatora, wiem że poprzedni właściciel wymieniał sprężyny (i to widać) i łożyska z poduszkami, choć tego nie jestem do końca pewien. Amortyzatory to KRAFTY, które moga mieć już trochę przejechane ale nie ma na nich oznak wycieku oleju itp. Dobijanie jest slyszalne i odczówalne przy minimalnych prędkościach np 10 km/h szczególnie w trakcie przejazdów przez pofałdowany asfalt, zjeżdzanie ze śpiącego policjanta a także przy jeździe z większymi prędkościami powyżej 100 km/h i wtedy przód auta ewidentnie zaczyna pływać góra dół. Myślałem jeszcze że mogą to być tuleje tylne wahacza ale na stacji powiedzieli że mają tylko minimalny luz, wiec najbardziej skłaniam się w stronę poduszek amortyzatora. Czy to możliwe ? i czy jest jakiś sposób na sprawdzenie ich bez wyjmowania??? proszę o pomoc i pozdrawiam

Danik3xh
13-01-2016, 18:15
Witam. mam własnie rozebraną przednią kolumnę zawieszenia ponieważ coś mi strasznie głucho puka na nierównościach z jednej i drugiej strony im zimniej tym głośniej oraz słychać takie zgrzytanie chrobotanie przy wolnym skręcaniu.Byłem na kilku stacjach zawieszenie przetrzepane i wszedzie sugerują poduszki amoryzatorów i łożyska ale to też tak na siłę jak chce, u mechanika byłem brechą sprawdzał zawieszenie i też nie ma sie do czego przyczepic a na poduszkach widzi luz ale minimalny wiec nie jest pewien czy to jest to. Postanowiłem sam to rozebrać i mam pytanie czy ta poduszka bedzie miała jakies widoczne slady zużycia bo moja fordowska wygląda raczej dobrze czy powinna być jakaś sparciała czy coś ??? łożysko SKF wygląda już na troche wytare ale nie wiem jak z tymi poduszkami

LukaszV6
13-01-2016, 23:02
Guma na poduszkach raczej sie nie zuzywa, puszcza zazwyczaj wulkanizowanie stalowej podkladki/mocowania z otworem na amortyzator i wtedy tlucze. Moze te byc to wina lozyska. Czesto da sie rozebrac, wyczyscic z piachu i nasmarowac i dziala jak nowe. Przynajmniej w mk2/tak mialem. Gdzies w "how to" puszczalem pare lat temu temat z wymiany

Puszczone z G8

sysunia
15-01-2016, 21:00
Poduszkę można sprawdzić kładąc palec na tej nakrętce od amortyzatora co jest pod maską w kielichu i naciskając na błotnik jednocześnie jeżeli pod palce poczujemy jakiekolwiek przeskoki to to wskazuje na poduszke. W moim przypadku czuć to ewidentnie.

Danik3xh
20-01-2016, 21:42
Jakie firmy poduszki polecacie na przód??montował juz ktoś moze taki komplet z SKF http://www.ford-esklep.pl/pl_PL/p/Lozysko-poduszka-amortyzatora-przedniego-x-2-komplet-Mondeo-Mk3-SKF/3250 dzwoniłem do tego sklepu gościu rozpakował opakowanie i mówił ze na poduszkach nie widzi żadnego loga producenta tak że nie wiem co to za poduszki czy skf robi dobre poduszki czy może lepiej poduszkę wsadzić z lemfordera?

Danik3xh
21-01-2016, 10:57
?????

sysunia
21-01-2016, 16:29
Myślę że obie firmy są godne polecenia. ważne żeby montaż był prawidłowy i będzie ok

RadkoR
21-01-2016, 18:00
Ja bym założył Lemfordera. Raz, że tańszy, dwa, że nie słyszałem zbyt wielu skarg na Lemfordera, w przeciwieństwie do SKF, które czasem ma problemy z trwałością.

zbiban1967
21-01-2016, 19:21
Kupiłem ten zestaw 2 lata temu. Jedna strona jest do wymiany. Nie chcę uogólniać czy to z winy złego montażu czy jakości części. Poza tym SKF parę razy mnie zawiódł.

Danik3xh
21-01-2016, 22:49
Lemforder troche droższy ale skoro z tym skf takie problemy to nie ma co ryzykować