PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Po wymianie sprzęgla poszarpywanie z komory silnika.



Mondeo mk3.
07-01-2016, 17:21
Witam.
Mam mały problem, ostatnio wymieniłem sprzęgło i po odbiorze na drugi dzień zauważyłem że przy puszczaniu sprzęgła na 1 i biegu jest delikatne szarpanie dochodzące z komory silnika... Co to może być? Poduszki pod silnikiem są ok. Czy to może byc wadliwe sprzęgło.
model- mondeo mk3 1.8 125km sprzeglo wymienione na Valeo jakiś model wzmacniany.
Pozdrawiam


Proszę na przyszłość w tytule opisywać problem a nie zamieszczać nic nie mówiącą o problemie nazwę części.
Netoper.

RadkoR
07-01-2016, 17:26
Pedał sprzęgła chodzi jak wcześniej? Równomiernie? Nie jest za twardy albo za miękki? Może jest zapowietrzony wysprzęglik.

Mondeo mk3.
07-01-2016, 17:35
Właśnie pedał chodzi tak samo jak wcześniej...

RadkoR
07-01-2016, 17:38
To szarpanie to jest jedno szarpnięcie czy powtarzające się szarpanie w rytm obrotów koła zamachowego?
Wymieniałeś komplet, tj. koło zamachowe dwumasowe, docisk, tarcza sprzęgła i wysprzęglik czy tylko tarczę sprzęgła?

Mondeo mk3.
07-01-2016, 17:41
To jest kilka szarpnięć, i wymieniałem tarcze i docisk, wysprzeglik też kupiłem ale mechanik stwierdził ze nie ma potrzeby wymiany. Zaznacze że przed wymianą nie miałem takiego problemu. A koło dwumasowe nie dawało żadnych oznak.