PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z LPG ,stag 6 plus, 4 sygnały dźwiękowe.



kocis
08-01-2016, 21:16
Witam..Mam problem po wymianie akumulatora ,który odmówił współpracy podczas ostatnich mrozów,samochód nie chce przejść na gaz.Po przekręceniu kluczyka słychać cztery sygnały ,kontrolka szybko miga.Wiem że trzy krótkie sygnały oznaczają brak gazu (pusty zbiornik ,zapchane filtry itp.).Trzy krótkie sygnały i jeden długi -błąd sterownika ,dwa krótkie i jeden długi -serwis.W moim przypadku są cztery krótkie ,może ktoś miał podobny przypadek ,czekam na jakieś sugestie ..Pozdrawiam.

Netoper
09-01-2016, 13:16
kontrolka szybko miga.
Ale w jakiejś sekwencji że kilka mrugnięć, przerwa i znowu wymruguje?
Bo te 4 dźwiękowe to kurcze faktycznie nic o nich nie idzie znaleźć.

Spróbuj może jeszcze odpalić kuchenkę w trybie awaryjnym.

kocis
09-01-2016, 14:36
Kontrolka migała bez przerwy .sygnał był na samym początku (cztery krótkie ) .Dziś sprawdziłem komputerem ,co się okazało brak początku mapy gazowej ,po wgraniu nowej wszystko OK .trochę to dziwne żeby próba odpalenia samochodu na bardzo słabym aku mogła spowodować rozjechanie mapy gazowej .Dzięki Netoper za zainteresowanie ,też nie mogłem nigdzie znaleźć o tych 4 sygnałach ..

Netoper
09-01-2016, 17:28
.trochę to dziwne żeby próba odpalenia samochodu na bardzo słabym aku mogła spowodować rozjechanie mapy gazowej
No zaiste dziwne jak diabli, przeca tam na flashu się to utrzymuje, więc nawet po całkowitym odłączeniu akumulatora nie ma prawa nic zniknąć.
A jaki konkretnie masz model tego staga?
Ja mam od jesieni stag300 isa2, wcześniej bawiłem się stagiem ale we wcześniejszych wersjach, a w tym zadziwia mnie to że jak robię jakieś zmiany to nie ma przycisku zapisz/zapamiętaj tylko niby na bieżąco bez potwierdzania zmienia.

kocis
09-01-2016, 19:31
Zamontowany mam model stag 300-6 plus ,masz rację nawet po odłączeniu aku nie prawa nic zniknąć ,bo nie raz miałem odłączony i było wszystko ok.Jak pisałem wcześniej chciałem uruchomić samochód na bardzo słabym aku i podczas którejś próby nie skutecznej usłyszałem te cztery krótkie sygnały i było po wszystkim .Po włożeniu nowego aku nic się nie zmieniło ,nawet w trybie awaryjnym nie chciał odpalić .Mapa gazu też dziwnie wyglądała ,a raczej nie wyglądał bo jej na samym początku nie było, jak by była skasowana .Do tej pory najmniejszych problemów z kuchenką nie miałem choć jak większość sądzi mam kiepskie bebechy,listwa valtek,reduktor zavoli zeta s ,ale odpukać prawie 90 tysięcy zrobione .

Netoper
09-01-2016, 19:47
Weź może odepnij i zapnij tę dużą wtykę ze sterownika kuchenki bo może coś tam niekotakci, i sprawdź jeszcze czy masa i plus (od zasilania sterownika) są dobrze zapięte/przykręcone.

kocis
09-01-2016, 20:35
Też o tym myślałem zwłaszcza że instalacja ma już kilka lat, to czas żeby jej trochę uwagi poświęcić .Pozdrawiam ...

bolekrbv
12-01-2016, 23:38
Miałem takowy problem kilka lat temu w instalacji Diego. Słaby aku ale tak że auto zapaliło tylko zająkało się nieco. Diego zgubił dosłownie wszystko, był jak prosto wyjęty z pudełka. Gazowni pytał mnie co z nimrobiłem.