PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wyświetlacz SATC nie działa jego połowa



Marian50P
12-01-2016, 22:51
Witajcie :)

Ostatnim elementem zmiany podświetlania w Mondku z zielonego na niebiesko/czerwone został mi panel klimy półautomatycznej SATC

Niestety podczas wymiany chyba zepsułem wyświetlacz. Pokazuje napisy AC, °C oraz połowę cyfr od góry. Nie pokazuje znaczku obiegu wewnętrznego oraz połowy cyfr od dołu. Wyświetlacz nie jest rozlany wygląda jak nowy, nie widać uszkodzeń. Klima, ogrzewanie itd działa normalnie

Sprawdziłem omomierzem i między pinami wyświetlacza nie ma nigdzie zwarcia, a każdy pin od szybki wyświetlacza (6szt z lewej i 5szt z prawej) przewodzi do dołu płytki z elektroniką. Następnie każdy lut od wyświetlacza z dołu płytki przewodzi do szerokiej wtyczki, którą wpina się całą płytkę do płyty głównej w panelu klimy z wyjątkiem dwóch po prawej stronie wyświetlacza (w dolnym rogu przy symbolu obiegu wewnętrznego). Po połączeniu kabelkiem do wtyczki tych dwóch lutów nadal wyświetla tyle samo, a do tego klima włącza się i wyłącza sama co ok 3 sekundy.

Po lutowaniu chyba pojawił się jakiś niewielki prąd bo wyświetlił się na chwilę znaczek obiegu wew. i jedna kreska od dołu (bez zasilania, płytkę trzymałem w ręce)

Czy ktoś ma może do tego schemat albo jakiś pomysł?

damian1903
15-01-2016, 16:14
Czy ktoś ma może do tego schemat albo jakiś pomysł?
wymiana na drugi koszt niewielki w porównaniu do panelu z klimą manualną

Marian50P
16-01-2016, 01:03
wymiana na drugi koszt niewielki w porównaniu do panelu z klimą manualną

Myślałem o tym, ale najprawdopodobniej znów uszkodzę wyświetlacz. Zresztą nie wiem nadal czy uszkodziłem sam wyświetlacz czy tylko ścieżkę od niego do wtyczki

Colorado30
16-01-2016, 15:43
Jak wylutowywales wyswietlacz to na 90 % jest uszkodzony!