PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dziwne zachowanie czujników parkowania



Tarlachan
14-01-2016, 21:08
Witam, na wstępie chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post na forum, tak więc elo wszystkim!

Jestem w miarę nowym posiadaczem Mondeo MK3 Ghia Platinium kombi z 2004r., kupiłem go miesiąc temu od znajomego (dzięki czemu mogę pytać o ewentualne usterki :p), który kupił go w 2013 od pierwszego właściciela z Niemiec. Od razu wiadomo było, że nie działa skrajny prawy czujnik (znajomemu nie zależało na wymianie, a to moje pierwsze auto, więc wolę nie stuknąć w nic przez większą długość niż L-kowa Yariska :D). Tak też wskazywał komputer, po wrzuceniu wstecznego pikał raz długo, a po chwili przerwy raz krótko. Wnioskując ze znalezionego opisu sygnałów dźwiękowych, prawy skrajny. Z resztą ma odrapanie, co może wskazywać, że był stuknięty. W poniedziałek przyszedł kurier z zamówionym czujnikiem, dziś znalazłem w końcu chwilę żeby go zamontować. Zadowolony wrzucam bieg wsteczny i słyszę długi sygnał, chwilę przerwy i jedno krótkie piknięcie. Czyli co? Znowu ten sam czujnik? Możliwe, że wskazuje tak przez problem ze stykami albo modułem, a nie przez czujnik? Kupiłem go na allegro jako czujnik do Jaguara, ale model zgodny z tymi, które mam, ma 14-dniową gwarancję rozruchową.

EDIT: Okazuje się, że czasami działa czasami nie. Kombinowałem z zamianą miejsc i działający czujnik drugi od prawej, po skrajnej prawej stronie nie chciał działać. Przy takim podpięciu jak dotychczas, z wymienionym czujnikiem oryginalne 3 wydają dźwięk w miarę zbliżania się do auta,ale lepiej łapie mi lewą stronę przez ten wymieniony. Prawa nie wykrywa przeszkód. Zaraz po zamontowaniu komputer dawał sygnały dźwiękowe wskazujące na problem, a chwilę później jak ponownie wrzuciłem wsteczny nie podawał żadnych niepokojących sygnałów. Czy to możliwe, że wymieniony czujnik jest uszkodzony, ale komputer,go alceptuje czy przyczyna jest bardziej skomplikowana i jest to jakiś problem z kablami albo modułem?