PDA

Zobacz pełną wersję : klekot silnika



majcher
01-06-2005, 21:17
Mam Mondeo poj. 1.8 16v zetec 95r. Silnik kiedy dodaje gazu wydaje taki odgłos jak diesel ale kiedy obroty sie podniosą już tego nie słychać tak samo jest podczas jazdy kiedy przełanczam bieg też słuchać dziwny klekot a jak obroty się podniosą juz tego nie słychać
Czy ktoś może wie o co tu chodzi? Dziękuje

STraits
01-06-2005, 21:22
Uzupełnik profil, bo nie wiadomo jaki silnik i który rok. Generalnie jak masz czarną pokrywe zaworów to moze się okazać że czeka Cię regulacja luzów na zaworach za pomocą płytek. Jak masz srebrną pokrywe zaworów (mondeo < 05.1998) to masz problem... o ile to stuki z silnika. Może się także zdarzyć (i ponoć często się to zdarza) - w mondeo 1997-2000 sterowanie sprzęgła jest hydrauliczne i jest łożysko dociskowe hydrauliczne - często tłucze się to łożysko. Czy stuk ustaje po wyciśnięciu sprzęgła ?

mburz
01-06-2005, 21:28
Może spalanie stukowe ? -> zła charakterystyka zapłonu,uboga mieszanka,przegrzanie silnika
Moze ustarka mechaniczna
1 niskie ciśnienie oleju,
2 popychacze,
3 panewki,
4 sworznie,

krzys-68
01-06-2005, 22:44
Mam Mondeo poj. 1.8 16v zetec 95r. Silnik kiedy dodaje gazu wydaje taki odgłos jak diesel ale kiedy obroty sie podniosą już tego nie słychać tak samo jest podczas jazdy kiedy przełanczam bieg też słuchać dziwny klekot a jak obroty się podniosą juz tego nie słychać
Czy ktoś może wie o co tu chodzi? DziękujePostawiłbym na popychacze zaworowe,ale klekot tez powinien być na wolnych obrotach

rydzadam
01-06-2005, 22:49
banalna podpowiedź, ale na początek zawsze - może za mało oleju i klekoczą popychacze hydrauliczne zaworów, jak nie to mogą być one wyrobione albo za małe ciśnienie oleju kiedy jest on jeszcze zimny (gęsty). Trzeba by posłuchać "live".

HEVA
01-06-2005, 23:08
Mam Mondeo poj. 1.8 16v zetec 95r. Silnik kiedy dodaje gazu wydaje taki odgłos jak diesel ale kiedy obroty sie podniosą już tego nie słychać tak samo jest podczas jazdy kiedy przełanczam bieg też słuchać dziwny klekot a jak obroty się podniosą juz tego nie słychać
Czy ktoś może wie o co tu chodzi? Dziękuje

Przeszukaj archeo. Pisaliśmy już o tym kopę razy. Byli tacy co wymienili pół silnika wydając nierzadko ze 2 kawałki zeta i co? I d...a :)
Bywały sensowne odpowiedzi i nimi można się kierować. Sam zanim kupiłem Mondeo oglądałem kilka 1.8 i każdy z nich na zimnym silniku klekotał, przy dodawaniu gazu także. Mój też klekocze jak jest zimny. Olej mam nóweczkę, więc to nie sprawa oliwy.

Jakub
02-06-2005, 08:32
a ja właśnie bym poszedł tropem olivy. W scorpio miałem podobny objaw, że klekotało. Po zmianie olivy na półsyntetyk oryg. Ford , klepanko ustało. I inna sprawa - poziom oleju. Pilnuj tego jak oka w głowie.

Tomex
02-06-2005, 08:41
Może spalanie stukowe ? -> zła charakterystyka zapłonu,uboga mieszanka,przegrzanie silnika
Moze ustarka mechaniczna
1 niskie ciśnienie oleju,
2 popychacze,
3 panewki,
4 sworznie,

mburz, możesz cos więcej napisać o tym stukowym spalaniu stukowym?
Czy można takowe spalanie "przeregulować" tylko z poziomu komputera?
A wogóle to zaraz na priva wyśle pytanie.

bazabaza
02-06-2005, 16:54
miałem ten sam problem rozebrałem silnik i okazało sie ze sa luzy na wale

HEVA
02-06-2005, 20:49
miałem ten sam problem rozebrałem silnik i okazało sie ze sa luzy na wale

No dobrze, ale co dalej? Skąd one, czy je usunięto i czy stuka po załatwieniu sprawy?

STraits
02-06-2005, 21:30
Lepiej spytaj sie o koszta.... albo lepiej nie ;)

waldemarz
02-06-2005, 21:43
Ale luz na wale to nie bedzie slyszalny tylko na wolnych obrotach. Ja bym stawial na to co napisal Mburz czyli "zła charakterystyka zapłonu," :zly: Zrob takie cos: wez wlacz silnik niech troszke pochodzi i potem nagle wcisnij gaz i jaki bedziesz mial objaw jesli takie jakby zdlawienie i klekot to napewno zwiazane z zaplonem. :banan:

bolek
02-06-2005, 22:34
panowie jestem z tych co prawie rozebrali cały silnik i sprawdzałem wszystko nawet panewki,a co pomogło mu najbardziej olej fordowski 5w/30 nie inny,żaden mobil czy castrol,zeteki nic innego nie tolerują po wymianie oleju stuka tylko przy rannym odpaleniu przez kilkanaście sekund a na castrolu ok 6min.ford zawze chodzi swoimi ścieżkami :banan:

HEVA
03-06-2005, 09:58
panowie jestem z tych co prawie rozebrali cały silnik i sprawdzałem wszystko nawet panewki,a co pomogło mu najbardziej olej fordowski 5w/30 nie inny,żaden mobil czy castrol,zeteki nic innego nie tolerują po wymianie oleju stuka tylko przy rannym odpaleniu przez kilkanaście sekund a na castrolu ok 6min.ford zawze chodzi swoimi ścieżkami :banan:

Mi też stukał dłuuugo. Wymieniłem oliwę - teraz stuka jakąś minutkę po odpaleniu.
Olej oczywiście Motorcraft 5W30 zalany :metal

bazabaza
03-06-2005, 13:52
miałem ten sam problem rozebrałem silnik i okazało sie ze sa luzy na wale

No dobrze, ale co dalej? Skąd one, czy je usunięto i czy stuka po załatwieniu sprawy?

problem usunięto i juz niestuka

bazabaza
03-06-2005, 13:53
Ale luz na wale to nie bedzie slyszalny tylko na wolnych obrotach. Ja bym stawial na to co napisal Mburz czyli "zła charakterystyka zapłonu," :zly: Zrob takie cos: wez wlacz silnik niech troszke pochodzi i potem nagle wcisnij gaz i jaki bedziesz mial objaw jesli takie jakby zdlawienie i klekot to napewno zwiazane z zaplonem. :banan:

był słyszalny tylko na wolnych obrotach

HEVA
03-06-2005, 16:14
był słyszalny tylko na wolnych obrotach

Na wysokich pewnie też, ale niełatwo już wychwycić w zwiększonym hałasie i większej prędkości obrotowej takie stukanko :)

kozin
03-06-2005, 19:51
U mnie klekotał, a po wymianie paska rozrządu i rolek (koszt 300 PLn) jest ok.