PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z zegarami



Triplex130
26-01-2016, 18:45
Witam. Jak rozpoznac zegary lift i przed lift w mk3? Kuoilem auto w ktorym nie dziala predkosciomier,szaleje wskaznik paliwanktory swieci rezerwe jak jest ciut mniej niz polowa zbiornika i co zakret zmienia polozenie,temperatura silnika to sie podnosi lekko to spada do zera. I wydaje mi sie ze jakis obywatel zainstalowal tam licznik po liftowy. Moje mondeo jest z 2001 roku tddi 115 koni.

RadkoR
26-01-2016, 19:00
Jak rozpoznac zegary lift i przed lift w mk3?
W przedlifcie są 2 oddzielne "śnieżynki" - pomarańczowa i czerwona oraz nie ma kontrolki niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy.
W polifcie jest jedna śnieżynka, która zmienia kolor, a w miejsce drugiej jest wskaźnik niskiego poziomu płynu spryskiwaczy.

tomzyl
27-01-2016, 00:05
Ale to mus uruchomić. Łatwiej jest tak:

Przedlift - chromy tylko na prędkości i obrotach. Temperatura tylko z kreskami

Polift - chromy na wszystkich wskaźnikach i temperatura z cyferkami 60 i 120.

I wymiana licznika nie powinna takich rzeczy robic, raczej sam w sobie sie byl popsuł.

wylumiane z duala

1olek
27-01-2016, 00:16
W przedlifcie są 2 oddzielne "śnieżynki" - pomarańczowa i czerwona oraz nie ma kontrolki niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy.
W polifcie jest jedna śnieżynka, która zmienia kolor, a w miejsce drugiej jest wskaźnik niskiego poziomu płynu spryskiwaczy.

zaskocze Cie, koncowka produkcji przedlifta ma kontrolke spryskiwacza i jedna 2 kolorowa sniezynke. Ale zegary wygladaja jak przedliftowe ;)

Najprosciej spojrz na zdjecia, roznice widac golym okiem ;)

https://i.ytimg.com/vi/wlfMvbYPX8s/hqdefault.jpg

Przedlift

https://i.ytimg.com/vi/-BZLBu4DTvc/maxresdefault.jpg

Polift

RadkoR
27-01-2016, 12:27
@up: a no nie wiedziałem. Dzięki. Człowiek uczy się całe życie. :)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Triplex130
28-01-2016, 23:37
Dziekuje za odpowiedzi. Wychodzi na to ze zegary mam odpowiednie.
Pozostała kwestia rozwiazania problemów ale to juz w innym temacie:)

Triplex130
28-01-2016, 23:59
Chcialbym opisać tutaj kilka problemów które bede próbował rozwiazac...
mk3 2001 2.0 tddi.
Po pierwsze wskazania temperatury. Troche się o tym naczytałem tu, i ówdzie , Ale nie dociera do mnie fakt wskaźnik temperatury ma latac na wszystkie strony tak jak to kilku dżentelmenów radzi na forum. Podobno to auto ma 2 termostaty. O czym nie wiedzialem. Posiadam mk3 tdci, i tam temperatura stoi sztywno, na srodku skali. Sadze ze identycznie powinno być w tym. U mnie temperatura w czasie jazdy to rrosnie to spada, co dlamnie średnio zrozumiałe po właczeniu "ciepłego" powietrza temperatura potrafi się obniżyć (a z tego co wiem nagrzewnica w samochodzie jest w obiegu cieczy cały czas, a włączenie cieplego powietrza jedynie otwiera odpowiedni szyb wentylacji z nagrzewnicy. dlaczego wiec otwarcie cieplego nawiewu ma cokolwiek wspolnego z temperaturą cieczy?

Kolejny problem to wskaźnik paiwa. Ruszanie, skręcanie powoduje ruch wskazówki, i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to ze ten ruch bywa o 1/4 skali..i ten denerwujący dzwięk co chwile zapalającej się rezerwy. W tdci 2003 nie ma czegoś takiego, wieć może wie ktoś gdzie lezeć może przyczyna ?

Ostatnie to prędkościomierz... jest możliwość recznego sprawdzenia impulsatora? Używanego nie kupie, a kupowac na darmo nie lubie. sklep krzyczy 190pln..wydam ale chciałbym mieć pewność:) dodam ze sam wskaźnik dziala przy robieniu testów. Lub może sa jakies inne ewentualne przyczyny nie działającego prędkościomierza?

A teraz lista błędów wyczytanych z zegarów:
e200 - Błąd komunikacji CAN o przebiegu pojazdu (srednio rozumie o co chodzi?)
9318 -Za niskie napięcie akumulatora (nowy, i ma napiecie 13.1v, podczas rozruchu 11,2, podczas ładowania 13.7)
e199 -Błąd komunikacji CAN o temperaturze preparatu chłodzącego silnik (to chyba może być bezpośrednio związane z pierwszym opisanym przeze mnie schorzeniem mondka)
Triplex130 Proszę poprawić nazwę miejscowości zamieszkania na używaną w Polsce.

Vomito
29-01-2016, 11:25
Może się ktoś orientuje czy można przełożyć środek licznika od anglika do tarcz eu? Będzie to dobrze pokazywać?

jarek33
29-01-2016, 11:49
Tak
można

Triplex130
29-01-2016, 12:14
Probleny z temperatura rozwiazane. Wymienilem czujnik pod kolektorem ssacym.