PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] problem z odpalaniem 1,8td



miki94
03-12-2006, 21:40
witam
mam problem z odpaleniem 1,8td! nie ma to znaczenia, czy jest zimny czy cieply. swiece sa ok i aku tez! natomiast problem polega na tym, ze musze otwierac klape i reczna pompka podpompowac i wtedy odrazu zapala.
wymienilem filtr paliwa, poniewaz tam szukalem powodu i ciagle to samo.
zawor niby dziala ale pewnosci w 100% nie mam, wiec co to moze byc?
czy ktos z was mial taki problem?
prosze o info?
pzdr

reksio
03-12-2006, 21:48
Cofa ci sie palwo wpisz w wyszukiwarke było tego sporo :bigok:

dito
03-12-2006, 21:50
Jak po podpompowaniu odpala ok. To cofające się paliwo i tylko to. Jak wymieniałeś filtr paliwa u mechanika to sprawdź czy jest dobrze dokręcony ( u mnie mech. łajza za słabo dokręcił :wall: i też nie chciał odpalać). Jeżeli masz szybkozłączki to wywal i załóż przewody przeźroczyste , będziesz widział czy są pęcherzyki powietrza czy nie.

BB
03-12-2006, 21:56
Jak po podpompowaniu odpala ok. To cofające się paliwo i tylko to. Jak wymieniałeś filtr paliwa u mechanika to sprawdź czy jest dobrze dokręcony ( u mnie mech. łajza za słabo dokręcił i też nie chciał odpalać). Jeżeli masz szybkozłączki to wywal i załóż przewody przeźroczyste , będziesz widział czy są pęcherzyki powietrza czy nie.
:metal

kraVco
03-12-2006, 22:11
Jak po podpompowaniu odpala ok. To cofające się paliwo i tylko to. Jak wymieniałeś filtr paliwa u mechanika to sprawdź czy jest dobrze dokręcony ( u mnie mech. łajza za słabo dokręcił :wall: i też nie chciał odpalać). Jeżeli masz szybkozłączki to wywal i załóż przewody przeźroczyste , będziesz widział czy są pęcherzyki powietrza czy nie.
i dla pewności działania nowych przewodów odrazu kup se nowy zaworek zwrtony

miki94
03-12-2006, 22:24
ok
przewody wymienie, bede widzial, ze jest powietrze i co mam wtedy zrobic?
odpowietrzenie ukladu wystarczy? (wymiana zaworu tez?)
panowie konkrety!
naprawiam to sam z ojcem bez zadnych mechow, wiec wierze, ze mi dobrze doradzicie, bo kazdy mech mowi co innego, wiec im nie ufam !!!

kraVco
03-12-2006, 22:38
ok
przewody wymienie, bede widzial, ze jest powietrze i co mam wtedy zrobic?
odpowietrzenie ukladu wystarczy? (wymiana zaworu tez?)
panowie konkrety!
naprawiam to sam z ojcem bez zadnych mechow, wiec wierze, ze mi dobrze doradzicie, bo kazdy mech mowi co innego, wiec im nie ufam !!!
a jeszcze jedno pytanie: czy jak pompujesz to ci twardnie pompka czy możesz do woli tak pompować? jak nie twardnieje to masz do wymiany membrankę w pompce :satan:

BB
03-12-2006, 22:43
spoko panie a więc tak: wymień przewod które doprowadzają paliwo do filtra ich średnica to fi 8 następnie wymień przewód który idzie od filtra do pompy wtryskowej, zlikwiduj wszystkie szybkozłączki i załóż metalowe opaski, ja jak wymieniałem nie zakładałem żadnego zaworku poprostu tylko przewody i wywaliłem szybkozłączki i do tego wywaliłem podgrzewacz paliwa znajduje się on przed filtrem niżej niż filtr jest czarny wielkości paczki papierosów napewno niedziała a przez niego dostaje się lewe powietrze do układu no i to chyba tyle jak juz to powymieniasz to zanim zapalisz podpompuj pomką na filtrze pare razy bo będziesz miał powietrze w układzie tzreba będzie troche pokręcić silnikiem zanim zapali bo będzie zapalał i gasł pare razy ale tym się nieprzejmuj :bigok:

miki94
03-12-2006, 22:44
pierwsze wcisnieniecie jest do konca a nastepne twardnieja.
wiec co to? zawor?

BB
03-12-2006, 22:46
aha i jeszcze jedno zostaw na noc odkręcony wlew paliwa i jak rano lepiej będzie zapalał to w korku wlewu wywierć sobie dwie dziurki :satan:

miki94
03-12-2006, 22:50
a co to za sposob?
co to ma za znaczenie?

kraVco
03-12-2006, 22:50
pierwsze wcisnieniecie jest do konca a nastepne twardnieja.
wiec co to? zawor?
znaczy się pompkę masz wporządku :metal wymień przewody i zobaczymy dalej co jest nie tak, tak jak pisali przedmówcy

miki94
03-12-2006, 23:03
ok
zastosuje sie do waszych wskazowek i napisze co bedzie.
jak bedziecie miec jeszcze cos na ten temat to dajcie znac!
pozdrawiam

miki94
05-12-2006, 21:06
no i witam.
zastosowalem sie do waszych wskazowek i na razie jest dobrze, ale sprawdze jeszcze jutro rano na zimnym silniku.
p.s.
objechalem sklepy za wezykiem przezroczystym i podpytywalem uczonych sprzedawcow he he. jeden z nich stwierdzil, ze zaworki przy recznej pompce nie trzymaja i zasugerowal wymiane pompki u swojego dobrego znajomego ,ktory handluje czesciami uzywanymi i wcale nie jest tani.
zastosowalem weze przezroczyste w doprowadzeniu do filtra, ominalem podgrzewacz i z filtra bezposrednio puscilem do pompy.
dam wam znac jak bedzie dalej
pozdrawiam :bigok:

BB
05-12-2006, 21:09
u mnie po tym wszystkim było o wiele lepiej z odpalaniem :satan:

muzzik
06-12-2006, 17:24
Ja mialem taki sam problem i po wielu próbach wszystko działa. Mianowicie wymieniłem pompkę ręczną (koszt takiej na allegro okolo 80 PLN) gdyż wymiana membrany nic nie dała. Po wymianie pompki okazało się, że to jednak był wina podgrzewacza, który się rozszczelnił (sprawdziłem to poprzez jego obejście i wszystko działało). Założyłem nowy podgrzewacz choc na forum wiele osob pisze, że on nic nie daje. Koszt takiego podgrzewacza to okolo 230 PLN (jest on w zestawie z tymi dwoma pokręconymi przewodami zakończonymi szybkozłączkami).

miki94
07-12-2006, 11:19
ok "muzzik" ,
i co stwierdziles, ze to podgrzewacz czy pompka?
jak czytales moje posty to wiesz jak jest u mnie. teraz podlacze podgrzewacz (oczywiscie na nowych wezykach o zlaczkach) i zobacze jak bedzie, bo narazie jest ok.(on mi tam nie przeszkadza, a czy dziala czy nie to juz nie ma wielkiego znaczenia).
pozdro

muzzik
07-12-2006, 13:44
ok "muzzik" ,
i co stwierdziles, ze to podgrzewacz czy pompka?
jak czytales moje posty to wiesz jak jest u mnie. teraz podlacze podgrzewacz (oczywiscie na nowych wezykach o zlaczkach) i zobacze jak bedzie, bo narazie jest ok.(on mi tam nie przeszkadza, a czy dziala czy nie to juz nie ma wielkiego znaczenia).
pozdro

U mnie byl to podgrzewacz. Sprawdzilem to tak, ze polaczylem obieg paliwa z pominieciem podgrzewacza i wszystko gralo.