PDA

Zobacz pełną wersję : Tankowanie LPG za granicą



kaz
01-06-2005, 23:03
Witam forumowiczów. Czy są jakieś problemy z tankowaniem LPG poza granicami naszego kraju -chodzi mi o dostępność gazu ,czy końcówki dystrybutorów są takie same. Podzielcie się doświadczeniami. Pozdrowienia

pingwin
01-06-2005, 23:19
Jest duzo mniej stacji, raczej poza autostradami (mowie o Niemczech), koncowki powinny pasowac, jesli nie to powinni miec odpowiednie do zalozenia. Jest jeden szkopul - samoobsluga. Aha, tam maja tez Erdgas. Nie jestem znawca, ale cosik mi sie wydaje ze to co innego niz LPG i lepiej szukac stacji z LPG. Erdgas to chyba Metan, a LPG to propan-butan. Nie wiem czy sa kompatybilne :).

U Knedlikow nie ma problemu, wszystko tak jak u nas, tylko troche mniej jest tych stacji.

Pozdrawiam,
pInGwIn

waldemarz
01-06-2005, 23:35
Jesli chodzi o Niemcy to nie ma problemu, a ty gdzie sie wybierasz :banan: Tu masz podane stacje w Niemczech
http://mam-lpg.secom.net.pl/trash/tank.pdf

krzys-68
01-06-2005, 23:35
Kocówki do dystrybutorów sa rózne,W Polsce tzw mod "włoski",taki sam w "demoludach".Niemcy to rozwój dopiero ,stacji i tak jak wyżej w poście trzeba szukac na uboczu.Benelux ma LPG na kazdej stacji(cena porownywalna do nas),ale końcówki do tankowania sa inne(jakby co to mam przejsciówkę i jest mi zbedna)Na stacjach maja nieraz kpl przejciowe,ale nie mzna liczyć na 100%(Polacy są wszedzie :satan: ).Sporo stacji samoobsługowych,nie tak jak u nas.Generalnie Niemcy to drogi LPG(0,8E) więc każdy jedzie ile sie da na LPG,potem do Holandii na PB(zbiornik pełny z Polski).Droga powrotna tak samo.Ceny u południowych sasadów troszkę wyzsze(ok 2pln)

rydzadam
02-06-2005, 00:01
... wszędzie jest trochę inaczej. A w Niemczech nie tak źle. Na autostradzie gaz 0,65-0,70, na uboczu 0,55-0,60 nawet. Stacji jest już na tyle dużo, że po odpowiednim zaplanowaniu jedziesz bez problemu za grosze. Dokładne wykazy są w necie. Dużo linków jest na stronach motoryzacyjnych.Końcówki na zachodzie inne ale wszedzie powinni mieć wkręcane przejściówki. Na autostradzie A-2 mają też mają też dystrybutory z "naszymi" końcówkami. Włochy i cały były blok wschodni też ma nasze końcówki ale stacji mniej jak w Niemczech. Pisz dokładnie, gdzie jedziesz.

Janusz
02-06-2005, 00:11
Witam. Ja będę się wybierał do Koloni. Mam zbiornik w kole zapasowym więc dużo lpg nie wleje. Czy będę miał problemy dojechać na gazie czy na benzynkę zmuszony będę się przełączyć. Pozdrowionka :beer:

rydzadam
02-06-2005, 00:37
Witam. Ja będę się wybierał do Koloni. Mam zbiornik w kole zapasowym więc dużo lpg nie wleje. Czy będę miał problemy dojechać na gazie czy na benzynkę zmuszony będę się przełączyć. Pozdrowionka :beer:

Dojedziesz wszędzie gdzie chcesz tylko dobrze poplanuj.
http://www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US
Tylko nie przegap stacji, które sobie namierzysz z wykazu. Pierwsze tankowanie proponuję w okolicach Peine na A-2, bo chyba tam będziesz jechał - dystrybutor pierwszy od prawej ma polską końcówkę. W drodze powrotnej jest też tam jest stacja po drugiej stronie autostrady. Dalej też są stacje LPG, moim zdaniem wystarczająco dużo. Jak się nie połapiesz z tą stronką (w/w link), to daj znać - pomogę.

neo
02-06-2005, 10:09
Austria i Włochy nie ma problemu, tylko LPG jest oddzielnie tak trochę z boku ( znajomy tankował swoje auto jak jeździliśmy na wspólne wojaże )
nie było nigdy problemu

yaro_walbrzych
02-06-2005, 19:17
Witam forumowiczów. Czy są jakieś problemy z tankowaniem LPG poza granicami naszego kraju -chodzi mi o dostępność gazu ,czy końcówki dystrybutorów są takie same. Podzielcie się doświadczeniami. Pozdrowienia


Ja dość często jeżdżę do Niemiec...i....nasze włoskie :) końcówki nie pasują bezpośrednio ale najczęściej mają przejściówki , także bezproblemu!!
Tankuję najczęściej koło Hof i Norymbergi cena około 57 centów
a to super super stronka http://www.gas-tankstellen.de/menu.php?jump=bab na której znajdziecie gdzie znajduje się stacja i jak długo jest czynna