PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] zestaw Pioneer+ JBL



kuba01a
30-01-2016, 17:20
witam. niedawno zakupiłem radyjko pioneer ( http://www.skapiec.pl/site/cat/35/comp/15121304#techniczne ) i teraz mam po okazyjnej cenie zakupic glosniki JBL CS 760C. Czy zagra to ładnie? czy samo radio udźwignie te głośniki tak by był w miarę miły dla ucha dźwięk? bardzo proszę o informacje na ten temat. co jak i gdzie. ktoś pomoże?

qstosz
30-01-2016, 20:10
Na początek zapoznaj się z FAQ Nazara.

Zdajesz sobie sprawę ze montaż radia i głośników bez przygotowania drzwi może

zaskoczyć.

polciuxxx
31-01-2016, 15:21
Głośniki mają 50W rms a radio może 13W.Wygluszenie furtek to podstawa to raz... Dwa... Żeby gardło trzeba wzmaka...

Lukson
01-02-2016, 14:06
Ile razy trza to pisać, że moc podana na głośniku nic nie mówi o tym jak on jest w stanie zagrać :p

Praktycznie wszystkimi parametrami na tej kartce można by się podetrzeć z małym wyjątkiem. Warto zwrócić uwagę na efektywność zestawu. Im wyższa tym głośniej zagra pod radiem.

kuba01a
01-02-2016, 14:21
Ile razy trza to pisać, że moc podana na głośniku nic nie mówi o tym jak on jest w stanie zagrać :p

Praktycznie wszystkimi parametrami na tej kartce można by się podetrzeć z małym wyjątkiem. Warto zwrócić uwagę na efektywność zestawu. Im wyższa tym głośniej zagra pod radiem.

Wlasnie przez to podalem model radia i głośniczków jakie mam okazje zakupić bo się na tym nie znam i oczekuje pomocy. Czy to razem bez wzmaka zagra w miare? Lukson co o tym myślisz? Wypowiedz sie co byś zrobil na moim miejscu. Zostać przy fabryce czy kupic tamte jako podstawę i rozbudowywać z czasem?

kuba01a
03-02-2016, 11:22
to nikt nie pomoże i nie powie mi jak zrobić by było dobrze? czy zagra to z radia jako tako? czy szkoda zachodu? ktoś coś?

Linarr
03-02-2016, 11:48
Jakoś tam będzie dźwięki wydawać, ale radio w tej cenie to byle co ;) im szybciej dołożysz wzmaka tym lepiej. Ile masz rca?

kuba01a
03-02-2016, 11:57
Jakoś tam będzie dźwięki wydawać, ale radio w tej cenie to byle co ;) im szybciej dołożysz wzmaka tym lepiej. Ile masz rca?

Dane techniczne:
Radio odczytuje formaty WAV i FLAC
Wzmacniacz 4 x 50W MOSFET
Korektor graficzny 5-pasmowy (precyzyjna regulacja basów, średnich i wysokich tonów)
Tuner RDS AM/FM
Wejścia USB, AUX
Odtwarzanie MP3, WMA, WAV, FLAC
1 para wyjść RCA na wzmacniacz - tył/subwoofer
Regulacja poziomu subwoofera
Filtr dolnoprzepustowy
Filtr górnoprzepustowy
Odłączany panel czołowy
Funkcja zaawansowanego odzyskiwania jakości brzmienia
Możliwość współpracy z fabrycznym sterowaniem z kierownicy
Funkcja Loudness (3 stopnie)
Funkcja Bass Boost (6 stopni)
SLA - regulacja poziomu źródła

znalazłem o tym radiu takie dane. co o tym sadzisz kolego? da to rade w ogóle?

qstosz
03-02-2016, 21:41
Tak trudno zapoznać się z podstawami?

porkis
03-02-2016, 22:42
Najprostsze jest najtrudniejsze Paulo Coelho :skromny:

Lukson
05-02-2016, 14:07
Pod radio głośniki = wymagana duża ich skuteczność.
Pod wzmacniacz = wymagana większa moc.

Niemniej radio jest biedne i jakoś to zagra ale jak... ciężko powiedzieć.