PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] dziwne puk puk na kole



atamu
04-12-2006, 11:32
Mam taki problem. Wymienilem ostatnio oponki na zimowe. Kupilem sobie uzywki dosc milo wygladajace (na marginesie zniknal mi od razu problem trzesawki kierownicy przy 160km/h). Problem mam taki ze slysze pukanie z ktoregos kola (ciezko sie wsluchac z ktorego). Na poczatku stwierdzilem ze to lozysko i ze je wymienie jak zacznie tluc ciutke glosniej. Niestety nie zaczelo (przejechalem juz okolo 1500 km od tamtej pory). Co to moze byc jak nie lozysko bo chyba lozysko juz by zastrajkowalo dawno i by walilo jak glupie. Dziwne jest te to ze raz slychac bardziej raz mniej a najczesciej slyszalne pukanie to na zimnym samochodziku. jak ktus ma pomysl to prosze bardzo ja niestety nie wiem o so chodzi :wall:

pawelos
04-12-2006, 12:06
Najpierw udaj sie do wulkanizatora niech wywazy ponownie kola, mozliwe ze masz zle ulozona opone w feldze, jak to nie pomoże to jedz na diagnostyke zawieszenia

BS
04-12-2006, 12:55
tak jak kolega radzi -jedź do wulkanizatora a jeżeli to rzeczywiście stuka w zawieszeniu to warto pojechać na stację diagnostyczną, żeby to zdiagnozowali -mogą to być łączniki stabilizatora albo powybijane wahacze...

krzys-68
04-12-2006, 13:26
a dodatkowo wulkanizato niech obejrzy dokladnie opone czy tam nie jest wbita jakaś sruba :satan:

Exodos
04-12-2006, 13:30
A ja powiem tak: dokręć sobie koła :) :) :) też to miałem ostatnio i się przestraszyłem, próbowałem dokręcić i jedno koło było nie dokręcone, po dokręceniu jak ręką odjął.

atamu
04-12-2006, 14:08
a dodatkowo wulkanizato niech obejrzy dokladnie opone czy tam nie jest wbita jakaś sruba :satan:
Rozumiem ze to taki zart...Ja te opony obejrzalem z kazdej mozliwej strony :)) i wierz mi wsio z nimi ok.

Exodos
04-12-2006, 14:17
Chodzi mu oto że podczas jazdy może Ci się jakaś śruba wbiła i robi puk puk, bo sie koło obraca i wali o asfalt

pawelos
04-12-2006, 14:40
mozliwe ze po napompowaiu opony wyskoczyl gdzies babelek i bicie wraz ze stukaniem gotowe, nie lepiej bylo nowki kupic :satan: