PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Rozpadł się przegub wewnętrzny



Boniu
01-02-2016, 21:40
Witam
Jak w tytule rozpadł mi się przegub wew. I mondzia powiozła laweta 200km transportu zabuliłem okrutnie duzo.. Ale nie o tym nie czas i miejsce na żale.. Co myślicie o firmie gsp bo chcem wymienić cały przegub bez bawienia sie w wybijanie krzyżaka itp. Powiedzcie mi jak sprawują się przeguby i półosie firmy GSP..

Z góry ogromne dzięki
Pozdrawiam boniu

ghostu
01-02-2016, 21:50
Powiem od siebie tak...Boniu,nie znam tej firmy i pierwszy raz widzę tą nazwę.Podejrzewam że to zamiennik i 5 zeta nie kosztuje tylko znacznie więcej.Jeśli o mnie chodzi,,kupił bym całą półoś w kpl.ze wszystkim po regeneracji,ale oryginał,a nie zamienniki.Takie moje zdanie.

Boniu
01-02-2016, 23:32
Jesli o koszt tej półosi gsp chodzi to kpl. 350pln ale interesuje mnie jakość tego produktu moze ktoś jeszcze się wypowie...? A ta sama org. część po regeneracji u mnie w zachodniopomorskim to koszt 5oopln

Sokol
02-02-2016, 20:20
Ja jakieś 4 miechy temu wymieniałem jeden przegub, ale zewnętrzny na właśnie GSP, kupiłem go na allegro za około 75 zł z przesyłką co było naprawdę tanio w porównaniu do innych. 2 miechy temu padł mi kolejny przegub zewnętrzny, ale tym razem z drugiej strony. I kolejny raz wsadziłem tam GSP, jak na razie bez żadnych problemów. Jak dla mnie za tą cenę warte swego. Jeśli chodzi o cenę przeguba zewnętrznego to np. meyle kosztuje 170 zł, czyli ponad dwa razy więcej niż GSP. Więc po co aż tak przepłacać, skoro GSP też daje radę :)

sokoleokoo2
02-02-2016, 21:33
Witam, ja powiem ogólnie, wymieniałem pompę wody w mk3, Meyle się rozpadł po 1 min, wyminili mi na skf (plastykowy wirnik) rozleciał się po 3 dniach - wymmienili mi na drugiego skf spokój, lało na wszystkie strony. 3x wymieniałem amorki kayaba, łożyska SKF w kołach z przodu wytrzymały 2 lata. Termostat FORD duży nie otwierał się, mały był ok. Drążki wzmocnione lamforta poszły po 2mcach, następne po wymianie po 1 mcu,1 puścil dobrze że na dole bo by fele rozwalił. A za to na chińczykach NTY zaciskach jężdże i problemu nie ma, Dayco super, IMPREGOM chwale.

Nie pacz na firmę, pacz na to żeby ci nie robili kłopotu z reklamacją. To już nie te czasy, firmy mają gdzieś jakość. Aha części zamienne nie mają nic wspólnego z tym co idzie na 1 montaż.

Boniu
03-02-2016, 08:28
ogólnie powiem tak.. kupiłem założyłem gsp i.. za krótki o 0,8cm co dalej.. dotoczyłem podkładke 1cm i wpakowałem między przegub zewnętrzny a piaste i teraz jest dopiero tak jak być powinno... morał taki chyba że.. jakby była część org. chociaż po regeneracji to by było oki i bez podkładek i kombinowania.. a zamienniki takie właśnie chyba są:panna::boshe:

dzięki za wypowiedzi pozdrawiam boniu:skromny:

RafiRypin
03-02-2016, 14:45
kup gdzies cała półos używana kosztują 80-100zl wrzucaj i jezdzij dalej, dłuzej pochodzi niz nowa podroba made in ChRL