PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Hertz z serii HSK



STraits
04-12-2006, 21:30
Jak oceniacie zestawik HSK570 ? Trafił mi się w dobrej cenie nowy zestawik i zastanawiam sie czy kupić czy nie. Oczywiscie zestaw nowy - w kartonie - kompletny. W drugim autku mam ESK570 i grają bardzo przyjemnie... a jak ma sie do tego seria HSK ?

jackuno
04-12-2006, 21:47
W TYM (http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10793&highlight=hsk+esk) temacie Pawulon się wypowiada o Hertz'ach i chyba z lekka podaje odp. na Twoje pytanie :beer:

STraits
04-12-2006, 22:18
W TYM (http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10793&highlight=hsk+esk) temacie Pawulon się wypowiada o Hertz'ach i chyba z lekka podaje odp. na Twoje pytanie :beer:

Tak, czytałem to juz. Problem jest taki że mogę je kupić w cenie serii ESK (nawet ciut taniej). Zastanawia mnie to tylko jak one grają i czy ich nie spróbować odsprzedać i kupić coś innego, czy dać sobie spokój. Na HSK mnie nie stać w normalnej cenie - bo jest kosmiczna (przynajmniej sugerowana na poziomie 800 PLN), a trafiła się okazja, wiec zbrodnią by było sie nie zainteresować :) Generalnie nie słucham umca-umca - zależy mi na jak najbardziej czystym dźwięku i oddającym faktyczne nagranie (nie "zafałszowują" dźwięku). Narazie będzie to grało pod standardowym 6000CD. Z czasem planuje zakup NAKAMICHI albo CLARION.

jackuno
05-12-2006, 00:23
W takim razie czekamy na wypowiedzi audiofilii. Po prostu pamiętałem, że taka wypowiedź była i udało mi się ją znaleźć :bigok:
Tak czy inaczej, myślę że skoro to wyższa półka, to dźwięk będzie zmierzał właśnie w kierunku czystości niż umca-umca.

P.S. Gdybyś planował pozbywać się tych ESK to daj znać za ile?

m3hoo
05-12-2006, 09:43
Słuchałem i mogę szczerze polecić. Sam wybrałem na przód nieco inne, ale jeśli możesz dostać w promocyjnej cenie, to śmiało bierz. Grają czysto i przyjemnie. Oczywiście 6000CD nie jest ani dobrym źródłem ani odpowiednim wzmocnieniem dla tych głośników, ale jeśli zamierzasz zmieniać radyjko, z pewnością będziesz zadowolony.
O wygłuszaniu już chyba nie trzeba przypominać :skromny:

marcin_s18
05-12-2006, 09:45
gdzie to mają promo na głośniki ? :bigok:

pawulon
05-12-2006, 09:50
Jak masz HSK w cenie ESK to sie nie zastanwaiaj tylko bierz.


PS.
Jak tam moje spinki do osłony? :)

STraits
06-12-2006, 15:03
Dobra. Mam juz HSK570. Jutro montaż. Dokupiłem sobie do tego przewód DLS. Zastanawiam sie tylko nad montażem głośników. Czy montować wiercąc dziure w osłonach lusterka - wtedy głośniki będą naprzeciw siebie, czy używając kątowych uchwytów ustawić je w kierunku głowy pod kątem 45 stopni ? Montaż na słupkach nie wchodzi w gre - za dużo babrania i przeciągania przewodów + niszczenie słupków..

konio12345
07-12-2006, 18:26
Dobra. Mam juz HSK570. Jutro montaż. Dokupiłem sobie do tego przewód DLS. Zastanawiam sie tylko nad montażem głośników. Czy montować wiercąc dziure w osłonach lusterka - wtedy głośniki będą naprzeciw siebie, czy używając kątowych uchwytów ustawić je w kierunku głowy pod kątem 45 stopni ? Montaż na słupkach nie wchodzi w gre - za dużo babrania i przeciągania przewodów + niszczenie słupków..

A jak je porównujecie do np. http://www.hertzaudiovideo.com/default_en.htm

STraits
10-12-2006, 19:06
Głośniki zamontowane. Na tył od razu przerzuciłem z drugiego autka Infinity. Powiem tak - przy standardowym 6000CD dźwięk jest na prawde rewelacyjny i całkowicie mnie satysfakcjonuje. Sam przód nie grał tak jak powinien - dopero po odpaleniu tyłu - zrobiło się w środku bardzo miło :) Mam porównanie z takim samym zestawem z tym że ESK 570 z przodu i różnica jest. Subtelna - ale wyraźna. Cały zestaw gra na prawde bardzo czysto i przekonująco. Z ciekawości wrzuce sobie jakieś radio lepsze i zobaczymy jak to gra, ale wydawanie 1000+PLN na nowe radio mija się z celem. Tym bardziej że oprocz radia mogą dojść jeszcze koszty nowej szyby bocznej w najlepszym wypadku :satan: :satan: :satan:

Tweetery zamontowane w obudowach kątowych do trójkątnych obudów lusterka. Zwrotnice zamontowane są dokładnie pod "dziurą" która doprowadza do obudowy lusterka powietrze - jakieś 10 cm poniżej. Jest idealne miejsce na to - zwrotnice są dosyć duże (wielkość kasety magnetofonowej), ale akurat tam pod boczkiem jest sporo miejsca i nie trzeba było nic dewastować :)

Zwrotnie ustawione są na "-2dB" dla tweeterów. Przy 0dB grały troszeczkę zbyt agresywnie i zdecydowanie się odróżniały. Przy -2dB jest w sam raz :)

mlopus
10-12-2006, 21:18
Głośniki zamontowane.

Cały czas się zastanawiam czy hertz czy jednak helix? Hertzowi zarzucają ostre brzmienie, jak wygląda regulacja zwrotnicy o której wspominasz?

STraits
10-12-2006, 21:49
Głośniki zamontowane.

Cały czas się zastanawiam czy hertz czy jednak helix? Hertzowi zarzucają ostre brzmienie, jak wygląda regulacja zwrotnicy o której wspominasz?

Przełącznik (microswitch) na obudowie. Zakres 0dB, -2dB, -4dB. W zupełności wystarcza taka regulacja. Radze przejeździć sobie 1 dzień bez założonych boczków i regulować na bierząco. :)