PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Tak nagle bez powiadomienia :> ??



graba_rg
05-12-2006, 07:41
Witam koledzy.
Możliwe że to juz kiedys było ,ale wrosiłem dzis pózno i nie zdarzyłem szukać a sami wiecie że doby czasem braknie :) Mianowicie mam taki problem .Wczoraj podczas jazdy wszystko było oki. , gdy w pewnym momencie zrobiłem redukcje biegu ni stad ni z owąt moje auto przestało ciągnąc na gazie.Z bólem weszło na 2000 obr. i koniec, więc przerzucilem na paliwko.Po powrocie do domu juz w garazu proba przełaczenia na gaz. Odpaliłem na benzynie i gdy tylko auto przerzuciło na gaz zaraz zgasło. Może kiedys się spotkaliscie z taka sytuacja - bo ja nie .zawsze jakies problemy z gazem objawiały mi się szarpaniem strzelaniem ,ale nie tak że koniec jakby ktoś jakaś linke obciął. Dodam że mam instalacje LANDI RENZO. I w mojej okolicy prawdopodobnie nie ma szans podjechać na diagnostyke :wall:

P.S. Tak sobie myśle czy to mógł się rozsypać filterek, za mojej kadencji nie był wymieniany :satan:

Mondeo2-0
05-12-2006, 10:09
Pewnie że filter.

zeki
05-12-2006, 17:20
Ja tak miałem jak mi płynu za dużo z chłodnicy ubyło a nie zauważyłem tego. Zwyczajnie reduktor zamarzał...

graba_rg
05-12-2006, 17:24
Ja tak miałem jak mi płynu za dużo z chłodnicy ubyło a nie zauważyłem tego. Zwyczajnie reduktor zamarzał...

No tak ,ale mi płyn nie ucieka i nie mamy takich niskich temperatur zeby mi zamarzło :)

graba_rg
05-12-2006, 21:47
Wymiana filterka nie wiele pomogła :( czasem udaje sie jechać na gazie ale mocy brak , a czasem to nawet nie przełącza na LPG :wall: Co może byc innego ,czy faktycznie pozostaje mi odwiedzić warsztat ? :wall:

rufus_k
05-12-2006, 21:55
Czyli pozostaje warsztat... całkiem możliwe, że będzie potrzebna regeneracja reduktora :wall:

zeki
06-12-2006, 23:27
Ja tak miałem jak mi płynu za dużo z chłodnicy ubyło a nie zauważyłem tego. Zwyczajnie reduktor zamarzał...

No tak ,ale mi płyn nie ucieka i nie mamy takich niskich temperatur zeby mi zamarzło :)
Ja to miałem w środku lata :satan:

Wolver
06-12-2006, 23:49
Wymiana filterka nie wiele pomogła
Miałem taką sytuację w poprzednim aucie. Poszedł parownik a dokładniej membrana w parowniku. Zazwyczaj wtedy wciskają cały nowy parownik - a sprawę załatwia przeważnie wymiana samej membrany, różnica w kosztach jest duża (w Toyocie było to 350zł parownik a 70zł sama membrana, ktora rozwiązała problem). No ale to nie musi być akurat to -bonie powinno się dać jechać w ogóle.

graba_rg
07-12-2006, 11:17
Generalnie to jest tak że raz idzie a raz "stoi" . Uadło mi się umówić z fachowcem dopiero w przyszłym tygodniu ,a teraz to łzy z oczu lecą jak na benzynce jeżdze :wall: . Ile :beer: się traci jeżdząc na paliwku tego nikt nie wie dopóki tego nie doświadzcy :)) :metal

krzys-68
07-12-2006, 11:32
Zbiornik do czyszczenia,siltko jest w srodku,olej z parownika do spuszczenia.Regeneracja parownika dopiero na koncu :satan:

rufus_k
07-12-2006, 14:54
A ile kilometrów zrobiłeś na tym reduktorze ?

graba_rg
07-12-2006, 14:58
A ile kilometrów zrobiłeś na tym reduktorze ?


Myślę że jakieś 5 tyś. ,ale pewności nie mam . napewno nie mniej :)

krzys-68
07-12-2006, 15:21
Większosc reduktorów ma srube słuzacą do regulacji napreżenia wstepnego membrany a ta jak wiadomo z czasem sie wyrabia.Bardzo czesto po roku potrzebna jest wlasnie ta regulacja :satan:

rufus_k
07-12-2006, 16:46
5 tys. czyli prawie nic :terefere: filterek przy takim przebiegu też raczej nie był przyczyną tej awarii. Do czasu wizyty na warsztacie pozostaje Ci zrezygnowanie z :beer: :terefere: :wall:

krzys-68
07-12-2006, 17:15
5 tys. czyli prawie nic :terefere: filterek przy takim przebiegu też raczej nie był przyczyną tej awarii. Do czasu wizyty na warsztacie pozostaje Ci zrezygnowanie z :beer: :terefere: :wall:Nie ma reguł w sprawie LPG,dwa kiepskie tankowania i filterki do wymiany :))

rufus_k
07-12-2006, 17:26
Dwa to przesada :terefere: ja tak syfiastego gazu jeszcze nie spotkałem (Bóg zapłać) :)
Ale faktem jest, że na każdej stacji (orlen , bp etc. ) można zatankować gaz, który nie nadaje się do jazdy :wall:

bosman
07-12-2006, 21:54
Dwa to przesada :terefere: ja tak syfiastego gazu jeszcze nie spotkałem (Bóg zapłać) :)
Ale faktem jest, że na każdej stacji (orlen , bp etc. ) można zatankować gaz, który nie nadaje się do jazdy :wall: Ja tankuję tylko na Orlenie i jak byłem na przeglądzie gwarancyjnym to gość był w szoku ze filtr jak nowy. I nigdy nie miałem problemów z gazem na tych stacjach wiec nie wiem czemu kolega tak pisze.

rufus_k
07-12-2006, 22:34
A pisze tak bo znajomy ojca jeździ cysterką, i jak mają deficyt gazu np. w orlenie to biorą skąd tylko mogą, żeby im obroty przypadkiem nie spadły. Niestety takie mamy czasy :wall:


jak byłem na przeglądzie gwarancyjnym to gość był w szoku ze filtr jak nowy

Tylko pozazdrościć takiej stacji :metal

A co do jakości gazu w Polsce to bywa z tym niestety różnie. Gaz, który tankujemy w okresie "letnim" powinien mieć przewagę butanu około 60% (gaz ten trudniej przechodzi w stan lotny) natomiast zimą z przewagą propanu około 60%. W rzeczywistości bardzo często jest tak, że gaz który tankujemy ma proporcje 80 do 20% z przewagą butanu i to bez względu na porę roku :wall: W naszym kraju jakość gazu niestety nie jest sprawdzana, stąd pojawiające się problemy z instalacjami lpg. Dodam, że przy przewadze propanu w mieszance gazu spalanie będzie odrobinę większe.

Jakub
08-12-2006, 09:49
Ja bym jeszcze sprawdził zaworek od włączania gazu, często jest tak że się nie otwiera do końca i nie puszcza pełnej dawki gazu :( . Możesz to zrobić sam.

graba_rg
08-12-2006, 13:28
Kolego o jakim zaworku mowisz ? Czy to coś co znajduje sie przy zbiorniku ? :)

krzys-68
08-12-2006, 13:32
Chodzi o wielozawór na butli :satan:

graba_rg
08-12-2006, 13:39
Czyli myśl miałem dobrą ,dzięki :beer:

graba_rg
08-12-2006, 18:08
Tak więc dziś mogłem się poświęcic swemu autku i na wszystkie styki poszedł papierek ścierny i pasta przewodząca , filterek wymieniony a i mikser przepłykany w benzynce ekstarkcyjne. Auto zaczęło się sprawować na gazie jak ta lala , zobaczymy czy problemem były zabrudzenia ,czy to tylko chwilowy atak eufori.Dzieki wszystkim którzy zgłaszali pomocne uwagi. :beer: :beer: :beer: