PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problem ze wzmakiem



pawelos
05-12-2006, 16:04
Witam!

Problem mam od zawsze jednak dopiero teraz zaczalem sie zastanawiac jak go rozwiazac, sprawa wyglada tak:

Mam w autku dwie tuby Blaupunkt GTT300HP ktore maja po 200watt w rms, podlczone sa do wzmaka Blaupunkt GTA400 Flash (4 kanalowy, zmostkowany na 2 kanaly w instrukcji pisze ze ma 2x140 w rms). Instalacja wykonana poprawnie, gdy przycisne radyjkiem przy wylaczonej stacyjce z auta wynosi, jednym slowem wszystko gra idealnie, jednak gdy przycisne na wlaczonym silniku wzmacniacz wylancza sie z powodu przeciazenia (zapala sie na nim dioda informujaca o awagryjnym wylaczeniu).

reasumujac przy wylaczonej stacyjce moge radiem wyjechac do ok 30 na 36 stopniowej skali, wzmak nie wymieka i chodzi rewelacyjnie.
Przy zapalonym silniku przy ok 15-16 stopniu (a im wiecej basu w danym kawalku to i nawet szybciej) wzmak sie wylancza :(

Zasilanie jest pociagniete bezposrednio od aku, na + jest bezpiecznik 60.

Radio to Kenwood KDC 3024 na CD

Czy moze to byc wina braku kondensatora???

Pozdrawiam!

zbigniew
05-12-2006, 17:36
może to być wina słabego aku., bądź zbyt małego prądu ładowania, a i do takich tub kondensator by się przydał

digital123
05-12-2006, 17:47
Witam!

Problem mam od zawsze jednak dopiero teraz zaczalem sie zastanawiac jak go rozwiazac, sprawa wyglada tak:

Mam w autku dwie tuby Blaupunkt GTT300HP ktore maja po 200watt w rms, podlczone sa do wzmaka Blaupunkt GTA400 Flash (4 kanalowy, zmostkowany na 2 kanaly w instrukcji pisze ze ma 2x140 w rms). Instalacja wykonana poprawnie, gdy przycisne radyjkiem przy wylaczonej stacyjce z auta wynosi, jednym slowem wszystko gra idealnie, jednak gdy przycisne na wlaczonym silniku wzmacniacz wylancza sie z powodu przeciazenia (zapala sie na nim dioda informujaca o awagryjnym wylaczeniu).

reasumujac przy wylaczonej stacyjce moge radiem wyjechac do ok 30 na 36 stopniowej skali, wzmak nie wymieka i chodzi rewelacyjnie.
Przy zapalonym silniku przy ok 15-16 stopniu (a im wiecej basu w danym kawalku to i nawet szybciej) wzmak sie wylancza :(

Zasilanie jest pociagniete bezposrednio od aku, na + jest bezpiecznik 60.

Radio to Kenwood KDC 3024 na CD

Czy moze to byc wina braku kondensatora???

Pozdrawiam!

A kolega skąd masę bierze??

pawelos
05-12-2006, 17:50
Pociagnalem + i - prosto z aku

marcin_s18
05-12-2006, 17:59
Mam w autku dwie tuby Blaupunkt GTT300HP

A po jakiego grzyba aż dwie, i to na dodatek tuby...Nie lepiej jedną porządną skrzynke ?

pawelos
05-12-2006, 18:03
Mam w autku dwie tuby Blaupunkt GTT300HP

A po jakiego grzyba aż dwie, i to na dodatek tuby...Nie lepiej jedną porządną skrzynke ?


Byla, ale dzwiek mi nie odpowiadl :))

Nie lubie bum bum bum, tylko bbbffuuuuuummmmm:)

Zwyczajnie mam dwie tuby bo dzwiek wydobywajacy sie z nich mi odpowiada :bigok: :beer:

marcin_s18
05-12-2006, 18:28
Mam w autku dwie tuby Blaupunkt GTT300HP

A po jakiego grzyba aż dwie, i to na dodatek tuby...Nie lepiej jedną porządną skrzynke ?


Byla, ale dzwiek mi nie odpowiadl :))

Nie lubie bum bum bum, tylko bbbffuuuuuummmmm:)

Zwyczajnie mam dwie tuby bo dzwiek wydobywajacy sie z nich mi odpowiada :bigok: :beer:

spoko :bigok: co kto woli :bigok:

Andrzejek
05-12-2006, 21:04
Wydaje mi się....że na włączonym silniku zaczyna Ci się robić dość ciekawy pobór prądu........np na Cewkę WN.....sam alternator tego może nie pociągnąć.....i myślę że Kondensator to rzecz wskazana.........ale żeby nie przepłacać....możesz kupić np 8-10 kondensatorów elektrolitycznych o pojemności np 2200micro faradów.....na np 24v.....i polutować je szeregowo.....zrobisz małą bateryjkę...która z całą pewnością powinna zastąpić te oryginalne i kupne kondensatory....przynajmniej do testów.....koszt ok 30-50 zł.....

To jest moja propozycja....wtedy będzie wiadomo o co mu tak na prawdę chodzi....

matisl
05-12-2006, 21:27
na allegro popatrz. Napewno znajdziesz cos wartego uwagi :) :beer:

pawelos
05-12-2006, 22:26
Wydaje mi się....że na włączonym silniku zaczyna Ci się robić dość ciekawy pobór prądu........np na Cewkę WN.....sam alternator tego może nie pociągnąć.....i myślę że Kondensator to rzecz wskazana.........ale żeby nie przepłacać....możesz kupić np 8-10 kondensatorów elektrolitycznych o pojemności np 2200micro faradów.....na np 24v.....i polutować je szeregowo.....zrobisz małą bateryjkę...która z całą pewnością powinna zastąpić te oryginalne i kupne kondensatory....przynajmniej do testów.....koszt ok 30-50 zł.....

To jest moja propozycja....wtedy będzie wiadomo o co mu tak na prawdę chodzi....

Jak juz bym mial kupic to wole wydac ok 300zl na normalny kondensator 1F, jednak nie chce wydac kasy, by dowiedziec sie, ze to jednak wina czegos innego :(

w przyszlym tygodniu sprobuje wymienic kable zasilajace od wzmaka, zobaczymy co z tego wyjdzie

GrzegorzD
06-12-2006, 02:03
Wydaje mi się....że na włączonym silniku zaczyna Ci się robić dość ciekawy pobór prądu........np na Cewkę WN.....sam alternator tego może nie pociągnąć.....i myślę że Kondensator to rzecz wskazana.........ale żeby nie przepłacać....możesz kupić np 8-10 kondensatorów elektrolitycznych o pojemności np 2200micro faradów.....na np 24v.....i polutować je szeregowo.....zrobisz małą bateryjkę...która z całą pewnością powinna zastąpić te oryginalne i kupne kondensatory....przynajmniej do testów.....koszt ok 30-50 zł.....

To jest moja propozycja....wtedy będzie wiadomo o co mu tak na prawdę chodzi....

Nie szeregowo tylko równolegle. Modo to duże auto i przy duzych prądach spadki napięć na przewodach mogą być znaczne, Albo słabe aku i nie wyrabia sie prądowo. W technikum pomagałem robić kumplowi suba to fiata tipo. Przetwornica + 2 mostki na tda7294 - w szczytach wysterowania pobor prądu rzędu 15A na kanał, auto gasło, a z samego akumulatora "ściągało" napięcie na aku do 9V :)

Andrzejek
06-12-2006, 21:38
Grześdc Fakt...masz rację....ja zawsze mam z tym problemy........Pawelos...ale zamiast od razu wydawać te 300(?) zł.....to można zklecić z kilku taki mały kondensatorek i zobaczyć Co jest grane.....hehehe ...Zastanawiam sie też......Jak masz podłączony wzmacniacz ? Prądowe są też od np aku? i czy np min ok 2,5 kwadrat? Nie neguje że coś zrobiłeś źle bo skoro wiedziałeś jak podłączyć radio to i o wzmaku też na pewno wiedziałeś....tylko że ja np wzbudzenie wzmaka to puściłem osobny kabelek o przekroju 1,5 z małym wyłącznikiem......rónież centralnie.....wzbudza sie po włączeniu......przełącznika a nie radia.....To też może mieć wpływ......

pawelos
07-12-2006, 23:22
Problem zostal dzis rozwiazany przy pomocy milego pana z salonu CA:



dolozono gbezpiecznik Dietz z wyswietlaczem pokazujacym stan napiecia (80zl) i pokazal przy zapalonym silniku 8,2-9V 8O a przy wylaczonym 11,2


Kable zasilajace zostaly wymienione na 8mm2 8O (180zl)

Teraz podczas Jazdy czuć jak organy wewnetrzne sie przesuwaja
:)) :)) :))

Dzieki wszystkim za rady :beer: :metal