PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Co to za urządzenie pod skrzynią biegów? Pytania totalnego laika



pre
15-02-2016, 01:14
Od niedawna użytkuję używanego mondeo i pytanie może wydać się śmieszne ale - co to za urządzenie? Przymocowane pod skrzynią biegów, ma przycisk a po lewej i prawej zieloną i czerwoną diodę (zielona, uszkodzony plastik u mnie, włącza się gdy włączam auto).
Nie mam pojęcia co to może być, jakiś autoalarm, IrDa do telefonu? - obok jak widać jest jeszcze jakiś sensor w tym czarnym kółeczku które chyba jest z tym związane.
http://oi68.tinypic.com/nmj1hs.jpg

Na marginesie jeszcze jedno pytanie laika - jak zablokować drzwi i bagażnik w trakcie jazdy? Gdy jadę tym mondeo nie włącza się blokada drzwi po jakimś czasie od ruszenia, najbardziej martwi mnie że jadę z bagażnikiem do którego może podbiec złodziej w korku.
Auto nie ma przycisku blokady wszystkich drzwi i bagażnika (tak jak w moim modelu nie ma elektrycznego składania lusterek).

Trzecie pytanie laika - światła mijania włączam pokrętłem (o dwa ruchy względem pozycji "0") i tyle? Obok jest małe pokrętło 1,2,3... ale mam je ustawione na "0".

bialy5340
15-02-2016, 06:01
To " urządzenie " to zestaw głośnomówiący

1 . 2 . 3 to pokrętło do regulacji wysokości świecenia świateł , na 0 jest ok jak autko jest nieobciążone , szczegolnie z tyłu

RadkoR
15-02-2016, 09:51
To poniżej "czarny przycisk w kółeczku z diodą" to przycisk od alarmu. Dioda informująca o pracy alarmu oraz przycisk "pin-kod" służący do wprowadzania kody pin alarmu celem wyłączenia gdy pilot nie działa, ew. wprowadzenie kodu gdy jest aktywna funkcja antynapadu.

To powyżej to oczywiście sterowanie zestawem głośnomówiącym.

Nie ma blokady drzwi przy klamce otwierania (wewnętrznej) jak w MkIII?
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

ARTi
15-02-2016, 10:02
Zamykając od środka drzwi kierowcy (klamką) powinny się zamknąć pozostałe.

Bez problemu można też włączyć autoryglowanie po ruszeniu, musisz tylko znaleźć kogoś z ELMconfigiem w swoich okolicach.

RadkoR
15-02-2016, 19:22
pre: jak Ci się chce podjechać na Bemowo to ustawię ci automatyczne blokowanie drzwi ELMConfigiem.
Oczywiście za free.
Więcej info na priv.