PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Brak mocy. Mondeo mk3 2.0 tddi 90km



Kubix26
22-02-2016, 21:40
Witam mam problem z brakiem mocy. Samochód na zimnym to jest totalne dno szybciej by się toczył pchając go, powyżej 2000tys obrotów coś tam się zbiera, czasem samochód gaśnie bo nie ma siły ruszyć, sprawdzone dwa węże z prawej strony silnika stojąc przed samochodem+wymienione uszczelniacze pod wtryskiwaczami ,bo z 2 lało solidnie a z 4 trochę mniej ,3 suchy. Ma ktoś jakaś rade? Dodam że samochód nie kopci, nie szarpie ,ale po mieście dużo pali.

Deedo
23-02-2016, 18:08
Ten typ tak ma, jak jeździłeś wcześniej lżejszym autem to może być pewien szok po przesiadce do niego. Też go miałem, co prawda nie gasł mi z braku mocy ale turbosprężarka załączała sie dopiero powyżej 2500 obr., wyczyściłem map sensor i zaczął ciągnąć od 2000 obr.

Siwy dym
23-02-2016, 18:52
Ten tym tak na pewno nie ma. Musisz sprawdzić cały dolot powietrza od filtra poprzez turbo aż do kolektora ssącego. Wszystkie rury, IC oraz kolektor ssący do czyszczenia. Do zaślepienia lub udrożnienia EGR (w zależności czy jest sterowany elektronicznie czy tylko podciśnienie). Do wymiany filtr powietrza i filtr ON (powietrza możesz brać Filtrona, paliwa to raczej oryginał Bosch lub MAN), sprawdź przewody podciśnienia - często parcieją. Podłącz pod kompa i sprawdź błędy, wówczas możemy coś dalej doradzić.