PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania do użytkowników TD (93-99)



pba2
02-06-2005, 11:14
Witam,

Niepokoi mnie parę spraw w moim mk1'TD:

1.
Czujnik temperatury wody, nigdy nie przekroczył literki 'M' (na skali NORMAL), czyli mniej więcej wskazówka jest pionowo. Obojętnie czy śmigam za miastem ,czy stoję godzinę w korku - zmiany sa minimalne.
Nigdy nie włączył mi się wentylator na chłodnicy, a chyba powinien od czasu do czasu. ?
Wymieniłem czujnik temp. (taki mały z jednym kabelkiem na wyjsciu wody z silnika ) - bez zmian. Jest tam jeszcze jakiś inny czyjnik z 3 kablami (wiekszy) oraz czujnik na chłodnicy (dziwna sprężynka, połączona z wentylatorem przytknięta do obudowy chłodnicy- na dole).
Czy to normalne w mk1 1.8TD , czy coś nawala. Wcześniej jeżdziłem audi 80 benzyna - wentylator latem włączał się regularnie .

2.
Uperdliwe drżenie przenoszone z silnika - dość odczuwalne na kierownicy i pedale sprzęgła (?) - narastające po silnym rozgrzaniu silnika i chyba bardziej odczuwalne z lewej strony (od kierowcy) niż z prawej .
Da się to jakoś ograniczyć ?

3. Da sie odczytać z numeru silnika jego datę produkcji ?

pozdrawiam
pba

werc
02-06-2005, 11:32
1.) prawdopodobnie nie domyka ci termostat - jest cały czas otwarty i płyn chodzi w duzym obiegu
2) przyczyn mnóstwo - od zawieszenia po osiowanie silnika, ale niech się wypowiedzą specjaliści
3) Da się ale z numeru nadwozia (rok, m-c, fabrykę, typ)- numer silnika to końcówka VIN

pba2
02-06-2005, 11:44
1.) prawdopodobnie nie domyka ci termostat - jest cały czas otwarty i płyn chodzi w duzym obiegu
Termostat sprawdzałem, gdy miałem problem z nagrzewnicą. Jest ok (otwiera się gdy 'woda' jest gorąca)


2) przyczyn mnóstwo - od zawieszenia po osiowanie silnika, ale niech się wypowiedzą specjaliści
Wymieniałem silnik, więc może to osiowanie, choć przed wymiana podobnie się zachowywał - da się to samemu sprawdzić?



3) Da się ale z numeru nadwozia (rok, m-c, fabrykę, typ)- numer silnika to końcówka VIN
Z nadwozia to wiem, ale silnik jest nowszy (wymieniony na 'enduro') i nie mam informacji o jego przebiegu/roczniku (poza ustną)

werc
02-06-2005, 11:48
1. otwiera - ale czy domyka?
2. po mojemu to trzeba wyosiować i sprawdzić efekt - wtedy się dowiesz :)
3. nie mam pomysła :(

ujemny
02-06-2005, 11:50
wskazania tepmeratury wydaja sie byc ok, czyli ja bym sie nie przejmowal. Wiatrak ci sie nie wlacza - znaczy chlodnica sprawna...

pba2
02-06-2005, 12:32
Czy aż tak dobre jest chłodzenie w tych modelach, że temperatura nigdy nie przekracza 70% wartości NORMAL ?

Fredee
02-06-2005, 13:03
w dieslu po prostu jest większa sprawność, czyli mniej ciepła powstaje...Ja miałem poprzednio MB190 2.0D to wentylator ( przez 3 lata użytkowania) załączył mi się może ze 3 razy...raz w upale w korku - centrum Wawy...stałem z godzinę...i raz na pewno przy wyjeżdżaniu z giełdy ze słomczyna - też lato i też upał...a poza tym - sama chłodnica wystarczała...tak ze moze wcale nie masz usterki..:)

pba2
02-06-2005, 15:26
A może ktoś z Was zorientowany jest w czujnikach temp. wody.
Z tego co widać to są dwa czujniki na wyjściu 'wody' z silnika (mały z 1 kabelkiem i większy z kilkoma kabelkami) oraz czujnik (w formie sprężynki) przy samej chłodnicy -nie stykający się z nią bezpośrednio (???) - włączający wentylator (lub zmiania siłę dmuchu).

Który jest do czego (jakieś szczegóły) ???

pba

P_iter
02-06-2005, 17:26
Mysle, ze mozna podlaczyc wentylator na "krotko". Jesli ruszy, to on sam jest sprawny. Jesli wskaznik temperatury pnie sie od zera i staje w okreslonym miejscu, to ja bym sie raczej cieszyl a nie przejmowal. :)
Pozdrawiam