PDA

Zobacz pełną wersję : Monde MK3 benyzna czy diesel



grzesio1912
25-02-2016, 11:58
Witam,

szukam mondeo, ze względu na złą opinię o dieslach rozglądam się za benzyną. Ale....
może lepiej kupić taniego diesla a różnice w cenie do benzyniaka wsadzić w remont. Czy to nie ma sensu i różnica w cenie nie wystarczy na porządny remont.

kalkulacje:
benzyna ok 15-16 tys.
diesel 8tys.
16 - 8 = 8 tys na remont

arkadiof
25-02-2016, 15:49
Na forum są opisy kolegów którzy kupili tanie auta władowali w nie kupę kasy i potu a potem je sprzedawali bo mieli dość nierównej walki . Jeżeli ten sam rocznik auta w benzynie jest 2 razy droższy od diesla to diesel to musi być szrot i chyba żaden remont mu nie pomoże . Przynajmniej ja mam takie zdanie .

Kalik
25-02-2016, 16:23
Jesli diesel to 2.2tdci reszte bym odpuscil.

bumblebee
01-03-2016, 17:50
Nie demonizujcie silnik jako taki nie nawala, osprzęt to co innego. Jak się bierze do naprawy od zadka strony to później są efekty. No chyba że auto jest od "niemca co śmigał tylko w niedzielę do kościoła i płakał jak sprzedawał":hehe:

RafiRypin
01-03-2016, 18:21
kalkulacje:
benzyna ok 15-16 tys.
diesel 8tys.
16 - 8 = 8 tys na remontkolego nie sluchaj takich bzdur, nie wiem jak mozna w mondeo diesla wlożyc 8 tys w remont, musialbys kupic totalnego rzęcha, za 12-14 tys to kupisz dieselka igłe na full wypasie tylko trzeba kupowac z głowa albo jechac po auto z kimś kto sie zna, ja w zyciu bym nie zamienil nawet łeb w łeb diesla na benzyne, wez pod uwage kilka rzeczy, ogolnie układ wtryskowy dzis juz nie jest taki drogi w naprawie 2500-3000zl, jak nie lejesz do zbiornika szajsu to smigasz po naprawie ok 200tys km, ale w takich pieniadzach jak Ty chcesz kupic to kupisz bez problemu z ukladem wtryskowym na gwarancji, chciaz moze lepiej kupic takiego ładnego zadbanego ale z padnietym ukladem, zrobisz i wiesz co masz, benzyna bezawaryjna tez nie jest, w sumie na ewentualne naprawy zaoszczedzisz na paliwie, zobacz zuzycie paliwa benzyny i diesla i ceny paliw, nie wiem z jakim silnikiem benzyne kupisz ale musisz liczyc sie z wymiana rozrzadu czego w dieslu nie trzeba robic, takze nie popadajmy w paranoje z ta awaryjnoscia diesla, najbardziej mnie smiesza opinie użytkowników VW/Audi 1.9 tdi :D ze ich auta takie bezawaryjne, nic bardziej mylnego, eksploatacja takiego 1.9 tdi jest drozsza niz Mondka TDCI,

sisio
01-03-2016, 18:46
nie wiem z jakim silnikiem benzyne kupisz ale musisz liczyc sie z wymiana rozrzadu czego w dieslu nie trzeba robic

Pozwólcie, że się wtrącę, ale w benzynie rozrząd też jest na łańcuchu i w zasadzie bezobsługowy. Wg. instrukcji serwisowych pierwsza kontrola po 250kkm.

RafiRypin
01-03-2016, 20:37
nawet nie wiem jakie w mondeo sa silniki benzynowe ale calkowicie bezobslugowe nie sa napewno, a z dieslem to nie ma tragedii takiej jak niektorzy pisza, jesli o mnie chodzi to w zyciu bym nie zmienil na benzyne, chociazby ze względu na koszty paliwa, chyba ze benzyna z lpg ale to wtedy wiadomo jak to chodzi,

grzesio1912
01-03-2016, 20:45
Czyli szukając diesla za 15 to też można znaleźć porządny, nie wyjeżdżony? Tylko niestety nie mam doświadczenia w dieslach... Może z ciekawości poszukam. Na co zwrócić uwagę w dieslu?

RafiRypin
01-03-2016, 20:49
15 tys za mk3 to juz jest najwyższa cena, za taka sume powinieneś kupic diesla w idealnym stanie, tzn nie powinienes tylko kupisz, najważniejsze to jesli chodzi o typowe usterki: układ wtryskowy, dwumasa, no i zeby auto nie bylo po katastrofie drogowej

Hunt
01-03-2016, 21:20
Etam.
Ja kupiłem mondka mk3 tdci 130km z denso itp z 2004 roku za niecałe 8 koła.
Układ wtryskowy był uwalony.
Wydalem 4300 pln na kompletna regenerację ukladu CR i wtrysków i juz 30k km przejechałem i wiekezych problemów nie było.
Dwumas żyje, sprzęgło żyje, turbo żyje :-) dolewam oleju do 2T ok. 200ml do każdego pełnego baku paliwa i jeżdżę

splitu
01-03-2016, 22:25
nawet nie wiem jakie w mondeo sa silniki benzynowe ale calkowicie bezobslugowe nie sa napewno,
przy większych przebiegach padają pierścienie olejowe na tłokach, bazuje po postach z forum, po za tym całkowicie bezobsługowe.


chyba ze benzyna z lpg ale to wtedy wiadomo jak to chodzi,
dobrze zrobione chodzi tak samo jak na benzynie.
i za 100km na lpg płacisz mniej niż za 100km na ropie.

RafiRypin
01-03-2016, 23:29
dobrze zrobione chodzi tak samo jak na benzynie.
i za 100km na lpg płacisz mniej niż za 100km na ropienie wyjdzie taniej na lpg bo pali jeszcze raz tyle gazu co diesel ON-u, dolicz na sekwencji benzyne zanim temperature zlapie, szczegolnie na krótkich odcinkach to wiecej jezdzi na benzynie niz na gazie

przy większych przebiegach padają pierścienie olejowe na tłokach, bazuje po postach z forum, po za tym całkowicie bezobsługowe.nie wierze ze cos tam sie od czasu do czasu nie zepsuje, nigdy nie wchodzilem w dzial silnikow benzynowych ale pewnie jest mnostwo postow ze to czy tamto padło

splitu
01-03-2016, 23:50
nie wierze ze cos tam sie od czasu do czasu nie zepsuje
nie ma turbo, wtryski wieczne, jeszcze nikt nie zmieniał, pompa baaaardzo rzadko pada, głównie jak ktoś jeździ na rezerwie, a wymiana kosztuje 150zł. nic wiecej sie nie ma prawa popsuc, bo tu sie nie ma co popsuc.

nie wyjdzie taniej na lpg bo pali jeszcze raz tyle gazu co diesel ON-u, dolicz na sekwencji benzyne zanim temperature zlapie, szczegolnie na krótkich odcinkach to wiecej jezdzi na benzynie niz na gazie
wyjdzie.
6,5l ropy przy 2,0tdci musisz liczyc, wez do porownania 2.0 w benzynie, spali 10l gazu + 0,5l Pb
diesel 6,5*3,60 za litr dobrej ropy = 23,4zł
10l gazu to 16,5zł, do tego pół litra Pb, czyli ~2zł, to jest 18,5zł
na gaz jest taniej, 5 zeta na setke w kieszeni.
na zimno to 25*C złapie benzyniak w max 500m, a jak ktos robi odcinki krotsze niz 2km to nie wiem po co mu samochód, bo szczegolnie w dieslu zamorduje 2-3 akumulatory w ciągu roku, albo będzie codziennie wieczorem prostownik podpinał.

arkadiof
02-03-2016, 08:00
nie wierze ze cos tam sie od czasu do czasu nie zepsuje
nie ma turbo, wtryski wieczne, jeszcze nikt nie zmieniał, pompa baaaardzo rzadko pada, głównie jak ktoś jeździ na rezerwie, a wymiana kosztuje 150zł. nic wiecej sie nie ma prawa popsuc, bo tu sie nie ma co popsuc.

nie wyjdzie taniej na lpg bo pali jeszcze raz tyle gazu co diesel ON-u, dolicz na sekwencji benzyne zanim temperature zlapie, szczegolnie na krótkich odcinkach to wiecej jezdzi na benzynie niz na gazie
wyjdzie.
6,5l ropy przy 2,0tdci musisz liczyc, wez do porownania 2.0 w benzynie, spali 10l gazu + 0,5l Pb
diesel 6,5*3,60 za litr dobrej ropy = 23,4zł
10l gazu to 16,5zł, do tego pół litra Pb, czyli ~2zł, to jest 18,5zł
na gaz jest taniej, 5 zeta na setke w kieszeni.
na zimno to 25*C złapie benzyniak w max 500m, a jak ktos robi odcinki krotsze niz 2km to nie wiem po co mu samochód, bo szczegolnie w dieslu zamorduje 2-3 akumulatory w ciągu roku, albo będzie codziennie wieczorem prostownik podpinał.

Całkowicie się z Tobą zgadzam :up:

RafiRypin
02-03-2016, 09:13
6,5l ropy przy 2,0tdci musisz liczycno widac ze nigdy nie jezdziles tdci, bo spalanie chyba porównujesz w trasie skoro piszesz ze 10l gazu na 100km liczysz, to powiem ci ze dieslem w trasie przy takiej jezdzie gdzie gazol wciagnie tylko 10l to spokojnie w 5l/100 sie zamkniesz, ale nie wiem czy my tu w ogole mozemy o gazolach mowic bo kolega pisze ze albo benzyna albo diesel, mam jednego gazola w gospodarstwie domowym i wiem ze na powietrze nie chodzi a to tylko Polo 1.4 16V na sekwencji :D, takze mi nie musisz wyliczen robic bo ja wiem ze dieslem kosztuje tyle samo jazda co gazolem z ta sama pojemnoscią, druga sprawa to przy gazie ograniczona wielkosc bagaznika bo koło zajmuje miejsce, przegląd kosztuje więcej, dolewki oleju bo nikt mi nie powie ze gazol oleju nie bierze, ewentualnie usterki instalacji tez sie pojawia takze wiesz :D

---------- Post added at 08:13 ---------- Previous post was at 07:28 ----------


nie ma turbo, wtryski wieczne, jeszcze nikt nie zmieniał, pompa baaaardzo rzadko pada, głównie jak ktoś jeździ na rezerwie, a wymiana kosztuje 150zł. nic wiecej sie nie ma prawa popsuc, bo tu sie nie ma co popsucluknąłem w dzial silnikow benzynowych i musze powiedziec ze jesteś bardzo stronniczy :D ja tam widze ze jednak ma sie co popsuć poza tym co wyszczególnikeś :D

splitu
02-03-2016, 09:48
ja tam widze ze jednak ma sie co popsuć poza tym co wyszczególnikeś
poprosiłbym o konkrety ale

dolewki oleju bo nikt mi nie powie ze gazol oleju nie bierze,
totalna bzdura i głupota miesiąca, tutaj kończę z Toba dyskusje bo nie masz pojęcia o niczym

CzarekJ
02-03-2016, 10:28
szukam mondeo, ze względu na złą opinię o dieslach rozglądam się za benzyną.
Jeżeli będziesz "kręcił się wkoło komina" - dojazdy do i z pracy do 10km obojętnie czy w mieście czy po za - PB
Jeżeli częste trasy powyżej 30-40 km - ON

Obydwa silniki i układy zasilania,zapłonu mają swoje bolączki i zalety.
Wszystko zależy od szczęścia - kupno auta używanego to loteria,ale trzeba podejść do tego na spokojnie.

Porządna diagnostyka przed decyzją zakupu - porządny przegląd w stacji diagnostycznej,diagnostyka komputerowa,pomiar ciśnienia sprężania silnika - fakt że koszt będzie,ale najwyżej straci się te 100-200zł,ale nie kupi "złomu"w który w niedługim czasie można władować kilka tys. i więcej stać niż jeździć.

Najważniejsze jest serce.....silnik ma mieć kompresję - reszta to "bzdety".......no -kosztowne niekiedy ale nawet "funkel nówka" układ wtryskowy obydwóch systemów zasilania czy zapłon nic nie da jak w cylindrach nie będzie odpowiedniej ilości "barów".

Komputer może podpowiedzieć historie auta - niektórych błędów np."poduszek" nie da się wykasować,a to świadczy o "biciu" auta "bezwypadkowego".

RafiRypin
02-03-2016, 12:09
totalna bzdura i głupota miesiąca, tutaj kończę z Toba dyskusje bo nie masz pojęcia o niczymkolego naprawiam samochody i może coś tam jednak mam pojęcia, ojciec mial taka furmanke jak twoja, tyle ze 2000r 2.0 PB/LPG i brał wiecej oleju niz paliwa, przyjezdza do mnie sporo ludzi takimi mondkami i "panie nie wyrabiam juz na olej" ostatnio mi gość vectre B przyprowadzil do naprawy z gazem oczywiscie ale tam juz nie bylo co naprawiac tylko wymiana silnika, takze ty nie pisz bzdur ze gaz to jest jakąś vitaminą dla silnika, jeszcze jak ktos kupi nie zjeżdzona benzyne i zalozy gaz to troche pojezdzi ale nie jak ma na gazie przelatane z 200 tys, ja zawsze bylem zdania ze gaz to do kuchenek i zapalniczek a nie do samochodu, ale jak ktoś lubi....

---------- Post added at 11:09 ---------- Previous post was at 11:02 ----------


Jeżeli będziesz "kręcił się wkoło komina" - dojazdy do i z pracy do 10km obojętnie czy w mieście czy po za - PBa dlaczego Pb do 10km? :D

Rea
02-03-2016, 14:39
ja zawsze bylem zdania ze gaz to do kuchenek i zapalniczek a nie do samochodu, ale jak ktoś lubi....
Ta... A olej napędowy do TIRów i traktorów :hehe:

Miałem diesla, potem benzyna + lpg i teraz znów lpg. Pierwsze auto z LPG nie brało oleju nic, obecnie Mondeo trochę łyknie, ale nie więcej niż Mondeo z tym samym silnikiem bez lpg, a już na pewno nie więcej niż mój były już (na szczęście) diesel.

Doświadczenia z Mondeo Mk3 w dieslu nie mam i nie chcę mieć. Jeśli już miałbym kupować diesla to jakiegoś porządnego i sprawdzonego, jak np. 1.9 JTD.

Ze stwierdzeniem że diesel wychodzi podobnie do lpg w kosztach jazdy, absolutnie nie mogę się zgodzić.
Moje 2,5 V6 pali 10-12l gazu + 0,5-1l benzyny.
Ile spali 2.2 TDCI ?

Druga sprawa - osiągi i kultura pracy. Ja wiem, że diesla można fajnie podkręcić. Ale dźwięku i kultury pracy nic nie poprawi.

Dyskusja wg mnie nie ma żadnego sensu. Odwieczna wojna, w której każdy swoje chwali.

Do autora tematu - w tym budżecie szukałbym fajnego V6 ;)

RafiRypin
02-03-2016, 20:04
Ta... A olej napędowy do TIRów i traktorówo i tu sie zgodze, TIR-y jezdza na ON, i dlatego mozna takim mondkiem 100km taniej przejechac niz gazolem, a dlaczego to chyba nie musze pisac, ale wylicze, 6l/100x2.5zl=15.50zl/100km :D

Doświadczenia z Mondeo Mk3 w dieslu nie mam i nie chcę mieć. Jeśli już miałbym kupować diesla to jakiegoś porządnego i sprawdzonego, jak np. 1.9 JTD.a widzisz, a ja mam doswiadczenia z gazolami (nie miłe) i nigdy wiecej gazola jak juz to czysta Pb,

Druga sprawa - osiągi i kultura pracy. Ja wiem, że diesla można fajnie podkręcić. Ale dźwięku i kultury pracy nic nie poprawi.osiagi uważasz ze diesel ma gorsze??? postaw obok siebie benzyne 2.0 i diesla 2.0 130KM , o elastycznosci juz nie wspomne porównaj sobie osiagi, jak widzisz 2.2 tdci mimo ze o 15KM mniej i 300cm3 to osiagi ma praktycznie nic nie gorsze niz 2.5V6, http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/ford/mondeo/iii-2000-2007-hatchback/

grzesio1912
02-03-2016, 21:11
Widzę, że temat się rozwinął. Nie chce mi linkować do wszystkich poruszonych kwestii, więc odpisze w skrócie.

1. Branie oleju i lpg. Swoim zrobiłem na lpg ok 120 i od wymiany do wymiany nie dolewam nic, a jeżdżę na 5w30.
2. Spalanie lpg, w moim zetec spokojnie daje rade zejsc na 10l plus wahy może z litr zimą...
3. Do pracy mam z 5 km plus ze dwa razy w miesiącu trasa. Odcinek krótki więc diesel nawet się nie nagrzeje dobrze. Kolega w pracy ma diesla, wprawdzie saab, ale spalanie zimą ma dużo wyższe niż 5l na krótkich trasach. Chyba sam sobie powoli odpowiadam na pytanie, bo trzeba by się zastanowić czy lpg ma sens... chyba, że kupię 2.5 :)
4. Diesla kiedyś miałem, ma teść, brat, znajomi i niestety zimą co by się nie działo to mój palił a diesle to różnie bywa.
5. Wyższość diesla zauważalna to, możliwość wjazdu na parkingi podziemne (w porównaniu z lpg), spalanie i moment obrotowy, elastyczność
6. Wyższość benzyny to oprócz niskiej awaryjności i tanich napraw to jeszcze cichość pracy silnika (nie wiem jak tam mk3 z wygłuszeniem), najważniejszy chyba plus to szansa na znalezienie samochodu z realnie niskim przebiegiem.

Nie wiem czy wszystko ruszyłem co chciałem napisać...

A co do szukania 2.5 to bardzo chętnie, ale duża część ma automaty, skóry. Ani jednego ani drugiego nie bardzo chcę. Tj automat mógłby być, ale nie znam się...

RafiRypin
03-03-2016, 09:15
6. Wyższość benzyny to oprócz niskiej awaryjności i tanich naprawz tymi naprawami to zależy jak trafisz, ja poprzednim mondkiem zrobilem w rok czasu 50 tys km jak pracowalem jeszcze w DE i co tydzien do PL na weekend i mi tylko alternator siadł poza tym zadnych usterek, przedtem mialem przedlifta kombi tez rok smigał na niemcy i tez zero usterek, teraz mam od pół roku kolejnego TDCI-ka i póki co zadnych problemow, wiec jesli kupisz trupa to czy benzyna czy diesel to bedzie skarbonka

3. Do pracy mam z 5 km plus ze dwa razy w miesiącu trasa. Odcinek krótki więc diesel nawet się nie nagrzeje dobrzetylko ja nie zauwazam wielkiej roznicy dieslem na krotkich kawałkach moze litr, a skoro masz 5km do pracy to na sekwencji to wątpie ze zimą zdąży ci sie ona w ogole załączyc, chyba ze odpalasz auto i idziesz do domu na kawe jeszcze :D

4. Diesla kiedyś miałem, ma teść, brat, znajomi i niestety zimą co by się nie działo to mój palił a diesle to różnie bywa.no to miales chyba 1.8 TD :D 2.0 TDCI przy -20 pali od strzała, mialem tej zimy na handel audi a4 1.8 20V i trza bylo przy mrozie troche pokręcic, tak przy oazji to nie wiem co ludzie widza w tych samochodach, ciasne jak CC, komfort taki sobie porównujac mondka czy focusa nawet to wóz drabniasty można powiedziec,

Mariusz_
03-03-2016, 11:14
a skoro masz 5km do pracy to na sekwencji to wątpie ze zimą zdąży ci sie ona w ogole załączyc

Bzdura , w moim byłym MK2 przechodził na gaz po kilkuset metrach, mniej więcej wjechanie z osiedla. A 5 kilometrów to już spokojnie temperaturę docelową trzymał
A i oleju też nie brał :hmm:

bo nikt mi nie powie ze gazol oleju nie bierze

Drapieś
03-03-2016, 11:30
grzesio1912 ja mam mkIII i ostatnio postanowiłem założyć lpg. Jak narazie na lpg zrobiłem ok 4 tys. I jest ok. Spalanie w granicach 11. Co do przełączania się z Ben. Na lpg rewelacja po ok 1 minucie auto juz chodzi na gazie nie czuć ani przejścia nic.
Co do wygłuszenia. Wczesniej posiadałem ROVERA 400 no i tam jadąc 130-140 czułem jak bym miał silnik w kabinie. A w mondku jest naprawde fajna cisza. No przy większych prędkościach świszczy mi w tylnych drzwiach ale wymiana uszczelki i będzie ok.
pozdrawiam.

RafiRypin
03-03-2016, 14:52
Co do przełączania się z Ben. Na lpg rewelacja po ok 1 minucie auto juz chodzi na gazie nie czuć ani przejścia nicto nie wiem czemu mojej zony Polo 1.4 16V sie przełącza na gaz jak ma ok 60st temperatury

CzarekJ
03-03-2016, 15:21
Zamieszczone przez CzarekJ
Jeżeli będziesz "kręcił się wkoło komina" - dojazdy do i z pracy do 10km obojętnie czy w mieście czy po za - PB
a dlaczego Pb do 10km?
Bo wcześniej żaden diesel nie osiągnie temperatury pracy.....a zimny wiadomo - "żre" paliwo.

takim mondkiem 100km taniej przejechac niz gazolem, a dlaczego to chyba nie musze pisac, ale wylicze, 6l/100x2.5zl=15.50zl/100km

Chyba się zakręciłeś :hmm:

PB i LPG już miałem - kupiłem ON z przekory.....dla porównania i doświadczenia na własnej skórze;potwierdzenia - obalenia mitów i stereotypów.

Już po kilku m-cach stwierdziłem,ze LPG jest owszem - ekonomiczny,ale trzeba mieć dobrą instalację (dobrze dopasowaną do auta i zestrojoną)ale traci się bagażnik i możliwości parkowania i garażowania(w każdym razie garażowanie jest ograniczone ze względów"BHP")

ON-owszem,ale w trasy i z obciążeniem bo nie robi mu to różnicy-sam na pokładzie czy z kompletem pasażerów.....czy wyładowany po brzegi - prawie tak samo dynamiczny - PB czy LPG odczuwał dość poważnie.

Ale,że ja "kręcę się wkoło komina"-LPG spalał mi max 14/100 a ON - nawet niekiedy 11.....PB porównywalnie,ale inne koszty są na minus ON.

W razie "W" - osprzęt ON jest dużo kosztowniejszy od PB.

Generalnie trzymam tego swojego "kopciucha" tylko ze względu na niską awaryjność (miałem szczęście) i że to "wół roboczy"ale jednak LPG czy PB tez by sobie poradził i raczej wolałbym....

grand955
03-03-2016, 15:22
jak dla mnie to tylko diesel ,gaz dobry ale do małego auta a takie mondeo 2. 0 owali z 12-14 gazu ,do tego koszt instalacji ,przeglądy gazu itd,mi mondeo 2.0tdci pali średnio ok7l do tego odliczam vat za ON,a remont ukłądu wtryskowego spadłą cena juz o połowe rok dwa i bedzie mozna w 1500zl zrobić

CzarekJ
03-03-2016, 15:31
remont ukłądu wtryskowego spadłą cena juz o połowe rok dwa i bedzie mozna w 1500zl zrobić
Acha....co roku.....

RafiRypin
03-03-2016, 18:44
Chyba się zakręciłeśdlaczego zakręciłem, poprostu po 2.5zl/ltr mam :D ja jednak w zyciu bym na gazola nie zmienił, raz ze mam rodzine i bagaznika kawalek mi potrzeba, dwa to gazole juz mi sie daly we znaki :D, trzy to ..wole diesla, cos w tym musi byc ze jednak tych diesli jest zdecydowanie wiecej niz PB jesli chodzi o mondeo :D

---------- Post added at 17:44 ---------- Previous post was at 17:36 ----------


jak dla mnie to tylko diesel ,gaz dobry ale do małego auta a takie mondeo 2. 0 owali z 12-14 gazu ,do tego koszt instalacji ,przeglądy gazu itd,mi mondeo 2.0tdci pali średnio ok7l do tego odliczam vat za ON,a remont ukłądu wtryskowego spadłą cena juz o połowe rok dwa i bedzie mozna w 1500zl zrobićdokladnie tak jak piszesz, remont ukladu wtryskowego to nie jest raz na 200tys km jakis mega wydatek na dzien dzisiejszy a bedzie jeszcze taniej, co do osiagow to diesel w przedziale 1500-2500obr/min robi to co benzyna przy 4500-5000obr/min i wtedy trzeba porównywac spalanie,

grzesio1912
04-03-2016, 06:39
Dzisiaj mialem jechać po 2.0 pb, przebieg sprawdzony niewiele ponad 100 000 rok 2006 (sprawdzony u kaliego). Ale w 2008 wymieniany kolektor i teraz w aso na badaniu stwierdzili że należy wymienić kolektor. I tu się pojawia pytanie, dlaczego. Samochód niewyeksploatowany i takie problemy? To co będzie jak pojade do komisu i kupię auto od handlarza, skoro 100 tys to już takie problemy? Chyba będę musiał wyremontować swojego i jeździć, aż padnie. Bo na benzynę się nie zdecyduję, chyba że będzie to 2.5 gdzie nie ma owych klapek... ewentualnie pożegnam sięz moją marką samochodów i przesiądę sie na jakies passerati...

RafiRypin
04-03-2016, 09:02
mowie ci ze za taka kase to kupisz diesla ktorym bedziesz jezdzil i nie wiedzial o samochodzie, tylko trzeba ze soba wziąć kogos kto sie zna i wie co dokladnie sprawdzić, co do jezdzenia wkolo komina to ja wielkich roznic w spalaniu nie widze, diesel zawsze pózniej latwiejszy przy odsprzedaży, mialem ci tego nie pisac ale jak na mk3 to troche za duzo kasy przeznaczasz, i diesla nie szukaj do 200tys przebiegu, lepiej kupic takiego ok 250tys, dla tego silnika 250tys to jest pikuś, ale bedzie po naprawie układu wtryskowego i wymianie dwumasy,

---------- Post added at 08:02 ---------- Previous post was at 07:57 ----------


ewentualnie pożegnam sięz moją marką samochodów i przesiądę sie na jakies passerati...nie no teraz to nam podpadłeś, Pastuch..to dopiero sobie klopotu narobisz, jeszcze nie daj boże jak zaszalejesz i kupisz B6 2.0 TDI :D

grzesio1912
04-03-2016, 09:11
z tym passerati to był bardziej wyraz rozpaczy niż realna propozycja zmiany. Od zawsze mk3 mi się podobało i chciałbym kupić taki, żeby nie musiał zaraz inwestować w niego - mam mk2 kupiony też trochę drożej niż można było i 8 lat bez awarii...

Mariusz_
04-03-2016, 09:13
mam mk2 kupiony też trochę drożej niż można było i 8 lat bez awarii... W MK3 bym na to nie liczył za bardzo :hmm:

grzesio1912
04-03-2016, 09:16
na 8 nie liczę ale chociaż z 5 :D

Żartuję, nie chcę kupić auta za 15 i zaraz mieć wymianę kolektora itp. Wiem że czasy dobrych aut się skończyły, nie kupię przecież kolejnego mk2 bo to już min 16 lat...

ARTi
04-03-2016, 09:30
Tylko przez kolektor dyskwalifikujesz auto? Chodzi o te klapki które się zwyczajnie wywala?

Wysłane Mobilnie

Mariusz_
04-03-2016, 09:31
Jak ma faktycznie w okolicach 100 tysięcy to samym kolektorem bym się nie przejmował tylko bym wymienił klapki i tyle, pytanie czemu w ASO tak stwierdzili że już drugi kolektor bo w poliftach te klapki poprawione niby są. Może zarobić chcą poprostu.

Mam znajomego z dwoma Toyotami Rav4 i Avensis 2.4 benzyna
Serwis tylko w ASO i rok temu nakrył zaufanego serwisanta ( tak myślał a kolo dorabiał do wypłaty) na oszustwie bo skasował za wymianę pompy wody chyba 800 zł a na nartach we Włoszech pompa zaczeła cieknąć i jak się potem okazało nie była wymieniona tylko coś tam pokombinowana. Kolega mówi że teraz nie wie ile razy go oszukali w sumie przez te lata

Drapieś
04-03-2016, 10:22
Co do przełączania się z Ben. Na lpg rewelacja po ok 1 minucie auto juz chodzi na gazie nie czuć ani przejścia nicto nie wiem czemu mojej zony Polo 1.4 16V sie przełącza na gaz jak ma ok 60st temperatury

Ja sobie ustawiłem jak dobrze pamiętam temperaturę na 25\30st

grzesio1912
04-03-2016, 10:36
Tylko przez kolektor dyskwalifikujesz auto? Chodzi o te klapki które się zwyczajnie wywala?

Wysłane Mobilnie

Ogólnie klapki tylko przelały "czarę goryczy". Bo kasa jakaą bym wydał jak już było pisane to raczej dużo jak na mk3. I za takie pieniądze chciałbym mieć w pełni sprawne auto. Aso jeszcze czepilo się kilku szczegółów np kompresora. Auto nie ma letnich i jest delikatnie przetarte. Jeżeli bym zszedł z ceny o 2 tysie to bym wziął. Jak nie to zrobienie tego wszystkiego by mnie wyszło ze 20 a to już naprawdę sporo jak na mk3.

Mariusz_
04-03-2016, 10:38
Aso jeszcze czepilo się kilku szczegółów np kompresora. Jakiego kompresora?

grzesio1912
04-03-2016, 11:00
Było napisane kompresor, jedyny jaki przyszedł mi do głowy to kompresor klimy

Mariusz_
04-03-2016, 11:04
Było napisane kompresor, jedyny jaki przyszedł mi do głowy to kompresor klimy

Aha :skromny:. Zapomniałem :hmm:

Piotrek_77
04-03-2016, 11:39
ja bym brał diesla. a co myślisz o vectrze C z bardzo dobrym 1.9 cdti ?

grzesio1912
04-03-2016, 12:01
Niestety vectra nie podoba mi się wnętrze. Z zewnątrz też średnio, chyba że poliftowa. Polift z tym silnikiem to na pewno ponad budżet. A ten silnik to właśnie znajomy mi poleca w dodatku w alfie...

RafiRypin
04-03-2016, 19:04
szukaj zadbanego serwisowanego 2.2 tdci 155PS w jakiejs bogatej wersji bo budzet ktory przeznaczasz na mk3 jak najbardziej na to pozwala