PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] stag 300 kradnie prąd...



krzychu3073
05-03-2016, 15:17
taki o to problem mam,jak dział elektryka to prosze przerzucić;)

pobór prądu na postoju 0.03mA z wyjętym bezpiecznikiem lpg, z gazem 0.08mA.za dużo!? były jakie typowe bolączki staga,czy łopatologicznie szukać po kolei.

Netoper
05-03-2016, 18:59
0.08mA.za dużo!?
Jest OK.

krzychu3073
06-03-2016, 08:34
[quote=Netoper;3033874]Jest OK.[/quote

to czemu mi akumulator rozładowuje po 2 dniach stania.Aku nowy,nawet na gwarancji oddałem ale nie uznali.

splitu
06-03-2016, 08:38
a to niby dlaczego nie uznali? sprawdzali ładowanie i pobór prądu sami?

krzychu3073
06-03-2016, 09:14
dokładnie, stwierdzili że aku oka,trzyma prąd i prąd rozruchowy też dobry.No i aku stoi tydzień i prądu ma 12,63V

bolekrbv
06-03-2016, 20:36
Nie wiem czy tak wszystko OK z tym 0.08mA, skoro reszta urządzeń w aucie zużywa tylko 0.03, jeszcze troszkę i zużywał by 200% tego co ECU, BSI, radio i co tam jeszcze w aucie jest. Moim zdaniem jest o wiele za dużo. Wiązka uboga i nie wiele do sprawdzania więc schemat w dłoń i na piechotkę proponuję ale pewnie sterownik uwalony no chyba że ktoś coś źle podłączył.

krzychu3073
06-03-2016, 21:15
też mi się wydaje że za dużo,z tego co czytłem to 0,05mA max.Gaz już rok czasu,od niedawno się te jaja dzieją więc podłączenie oka.Schematu nie posiadam,więc jakby ktoś poratował...to dzieks z gory.

bolekrbv
06-03-2016, 21:33
Tu masz do pobrania to co cię interesuje. http://www.ac.com.pl/pl/doc/346/instrukcje-obslugi-programy

krzys k-c
06-03-2016, 23:50
max auto może na spoczynku pobierać 0.03A (nie 0,03mA !!) czyli 30 mA , masz 80 mA nie dziwota ze aku rozładuje Jeżeli to stary stag 300, niestety padały i wymiana

Netoper
07-03-2016, 00:04
to czemu mi akumulator rozładowuje po 2 dniach stania.
0.08mA nie rozładuje akumulatora nawet w tydzień.
Mondki które mierzyłem miały pobór 0.18 i nie było problemów z odpalaniem.
Albo coś innego potrafi się załączać jak auto stoi i doi akumulator, albo masz wadliwy akumulator, ewentualnie źle odczytałeś pomiar.

krzychu3073
08-03-2016, 11:41
z gazem 0,08 bez gazu 0,03,ewidentna wina gazu,w niedzielę o 24 samochód zgaszony,bezp od gazu wyjąłem dzisiaj 9:00 samochód odpalił bez problemów.

Netoper
08-03-2016, 12:47
Jak 0.08 przez noc wyładowywuje akumulator to coś jest nie OK z akumulatorem,
na 100 godzin daje to 8A z ogólnej pojemności akumulatora, więc nawet jak masz akumulator 54Ah to po 100 godzinach zostaje 46Ah i na takiej pojemności jak akumulator sprawny fałkę można odpalić.

bolekrbv
08-03-2016, 20:01
Uwierz że rozładuje i to bez problemu oczywiście nowy aku pociągnie z rok no może 2 ale już miałem kilka właśnie takich przypadków że nie pobierało więcej prądu niż 0.09A i były problemy jak tylko temperatura spadła w okolice zera. Raz miałem do czynienia z regulatorem napięcia w altku który działał poprawnie tyle że pobierał prąd jak było zgaszone, i raz z radiem Pionieer w którym po pozostawieniu panelu na radiu pobierało prąd. W jednym przypadku uszkodzony został akumulator ponieważ był wapienny a wiadomo jak one traktują głębokie rozładowanie. Netoper to co piszesz o 0.18A to mogło występować po zamknięciu auta w czasie uzbrajania się alarmu. Ale na pewno nie utrzymywało się więcej niż kilka minut. A to co piszesz o aku to są teoretyczne założenia pojemności a fakt jest taki że wystarczy jeździć na krótkich odcinkach ciągle na światłach i nasz aku ma już połowę bo jest ciągle niedoładowany. Dożuć do tego ciągłe rozładowywanie poniżej 9V i mamy to co mamy.

Netoper
09-03-2016, 11:26
Uwierz że rozładuje i to bez problemu
Jak jest niedoładowany akumulator, czy wadliwy to nawet i 0.03 go rozładuje.


Netoper to co piszesz o 0.18A to mogło występować po zamknięciu auta w czasie uzbrajania się alarmu.
Wtedy jest coś około 0.5A i po czasie spada do 0.18, bez sterownika kuchenki spada nawet do 0.01, ale to bardzo rzadko się tak nisko trafiało bo wiek aut robi też swoje i są upływy na samych przewodach (indukcyjne)
W naszym mondku siedział sterownik Omegasa i pobór był 0.22 i nawet jak auto stało kilka dni to żadnych problemów z odpalaniem z tym, że akumulator 71Ah.
Raz nawet stał 2 tygodnie i również bez problemu odpalił.

Raz miałem do czynienia z regulatorem napięcia w altku który działał poprawnie tyle że pobierał prąd jak było zgaszone, i raz z radiem Pionieer w którym po pozostawieniu panelu na radiu pobierało prąd.
No ale w przypadku uwalonej diody w altku pobór skacze do 2-4A więc tutaj to w kilka godzin wyssa akumulator, zresztą jest o tym sporo tematów na forum bo jest to bolączka mondka.


a fakt jest taki że wystarczy jeździć na krótkich odcinkach ciągle na światłach i nasz aku ma już połowę bo jest ciągle niedoładowany.
No to nie jest to przecież wina poboru prądu 0.08 przez sterownik, tylko właśnie niedoładowanego akumulatora.
Jak w pierwszym poście napisałem 0.08 poboru ze sterownikiem kuchenki jest OK, tylko właśnie pod warunkiem że masz sprawny akumulator i jest prawidłowo naładowany, i nic dodatkowo się nie załącza i nie wysysa prądu.


Dożuć do tego ciągłe rozładowywanie poniżej 9V i mamy to co mamy.
No tutaj to już bez jaj :) jak akumulator w takim stanie to nie dziwota że go 0.08 załatwia.
Sprawdź akumulator pod obciążeniem i zrób pomiar ładowania, bo to nie sterownik kuchenki tym 0.08 go wyładowywuje, bo to jest raptem 0.05A różnicy i nie ma bata żeby takie coś wywaliło sprawny/naładowany akumulator.


---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:22 ----------

Do tego dochodzi jeszcze fakt, że sprawny akumulator ma "moc" samouzdrawiania, i te obciążenie 0.08 to w ogólnym rozrachunku nie jest równoznaczne z tym że po 100 godzinach sprawny akumulator straci 8A, wypadkowa jest to rzędu 3 max 5A

bolekrbv
09-03-2016, 17:11
Zamieszczone przez bolekrbv


Raz miałem do czynienia z regulatorem napięcia w altku który działał poprawnie tyle że pobierał prąd jak było zgaszone, i raz z radiem Pionieer w którym po pozostawieniu panelu na radiu pobierało prąd.

No ale w przypadku uwalonej diody w altku pobór skacze do 2-4A więc tutaj to w kilka godzin wyssa akumulator, zresztą jest o tym sporo tematów na forum bo jest to bolączka mondka.
Czy ja tam pisałem coś o diodzie i o tym że to było w mondeo? Akurat diody nikt nie ruszał wystarczyło wymienić

regulator.
To ostatni mój post w tym temacie. Dodam tylko dla zainteresowanych że dziś rano i wczoraj wieczorem z ciekawości zrobiłem u siebie pomiar w 2 autach, jedno Mondeo mk4 2.5t i drugie Fiesta mk6 1.25. W mondeo po zamknięciu miałem pobór do 0.4A i tak się utrzymywał od 30 do 45 minut. Następnie spadł do 0.02-0.03 i tak do rana następnego dnia. W Fieście podobnie tyle że bez tak wielkich poborów zaraz po zamknięciu. I po dosłownie minucie spada do tych samych wartości co w mondeo. W obu autach jest zamontowane LPG STAG a moje mondeo nie należy do golasów i naprawdę trochę urządzeń do podtrzymania posiada. Mam prośbę do autora o opisanie jak zakończy się jego przygoda.

krzys k-c
09-03-2016, 21:37
Uwierz, rozładuje nawet nowe aku. Auto ,pisałem wyżej może max pobierać na czuwaniu 0,03A czyli 30 mA . Dla wartości powyżej szuka się usterek kradnących prąd.I takie się znajduje.Z ostatnich napraw moich -komp lpg, jakis AEB W Xarze podżerało do 0,06A czyli 60 mA, koleś rano - odpalić niet. Po wymianie sterownika na tech224 -0,02 A.Pasat B6 20tdi 0,15A czyli 150mA , kapota rano - okazał się moduł parkotronika .Pasat sprawny pobiera 0,009A, zupełne zero praktycznie.Z poborem do 30mA można auto zostawić na pół roku i się odpali, oczywiście z sprawnym aku.

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:34 ----------


z gazem 0,08 bez gazu 0,03,ewidentna wina gazu,w niedzielę o 24 samochód zgaszony,bezp od gazu wyjąłem dzisiaj 9:00 samochód odpalił bez problemów.
Nie ma co deliberować sterownik uszkodzony . Może masz od kogoś pożyczyć 300-etke na chwile, włóż i zmierz pobór- będziesz pewny na 200%

Netoper
10-03-2016, 10:59
Uwierz, rozładuje nawet nowe aku
Weź chociaż Ty przestań jeśli masz niby pojęcie.
Jakim cudem zmniejszenie pojemności akumulatora przez dobę o 1.92Ah go wyładuje???
Już nawet po pominięciu siły samoregeneracji, gdzie ten spadek nie przekroczyłby 1Ah na dobę.
Skoro jednak akumulator pada to musi być dodatkowa inna przyczyna, choćby rozkalibrowany zaniżający miernik, wadliwy czy nienaładowany akumulator, coś się dodatkowo załącza i podsysa więcej prądu.

krzys k-c
10-03-2016, 17:00
Weź chociaż Ty przestań jeśli masz niby pojęcie.
Myślisz ze mało jest takich klientów co przyjechali i płaczą ze rano nie mogą odpalić....- a panie kupiłem nowy akumulator przedwczoraj bo myślałem ze padł stary i to samo-.....niepotrzebnie , usterka znaleziona wyeliminowana i auto nie podżera prądu.Auto może pobierać max 30mA i nic się nie będzie działo, więcej będą kłopoty.Wiesz ze teoria nie równa się praktyce, można sobie liczyć a auto nie odpali . Spróbuj na swoim ,zapal żarówkę 5W na noc i sprawdź efekty jeżeli masz miernik pojemności o ile spadnie, jeżeli jeszcze zakręci.

Netoper
10-03-2016, 18:49
Myślisz ze mało jest takich klientów co przyjechali i płaczą ze rano nie mogą odpalić....- a panie kupiłem nowy akumulator przedwczoraj bo myślałem ze padł stary i to samo-.....niepotrzebnie , usterka znaleziona wyeliminowana i auto nie podżera prądu.
Kwestia ile tego prądu usterka podżerała.

Wiesz ze teoria nie równa się praktyce,
W wielu przypadkach, ale stałych fizycznych nie da się przeskoczyć.
A z praktyki przy samochodzie bodajże u kolegi Mieczu był pobór 0.2A i nie miał problemów z odpalaniem, nie wspominając o poborze w naszym mondku na poziomie 0.22.
Do tego swego czasu pracowałem w akumulatorowni, i ciut wiedzy połączonej z praktyką pozostało.
80mA nie jest w stanie wykończyć akumulatora w jedną noc, więc jak pisałem musi być coś jeszcze co podciąga prąd już po czasie pomiaru, albo wadliwie był przeprowadzony pomiar, albo akumulator niesprawny.
Nie wnikam czy sterownik kuchenki jest uszkodzony, tylko chodzi o to że 0.08A nie ma prawa załatwić sprawnego akumulatora przez noc.

Żarówki to nie za bardzo jest porównywać przy tym przypadku co omawiamy bo żarówka 5W przy napięciu 12V ciągnie ~500mA a nie 80mA
Po za tym kilka razy się trafiło osobiście, że przez całą noc świeciło się oświetlenie w kabinie bo krańcówce odbijało i auto na drugi dzień bez problemów odpalało na sprawnym akumulatorze, ale miałem też przypadek że grające radio przez 4 godziny załatwiło akumulator, ale tutaj wyszło że to właśnie akumulator był walnięty Bosch Silver około 14-to miesięczny.

krzychu3073
11-03-2016, 10:05
aku nowy,z odłączonym lpg auto stoi 3dni i pali na dotyk,po weekendzie pojade do gaziarza dam znać co było.

splitu
11-03-2016, 11:31
gdy pojawił się wątek, zmierzyłem u siebie, ale nie miałem okazji odstawić auta na kilka dni bo w ciągłym użytkowaniu.
teraz nie pracuje od nocy z poniedziałku na wtorek, bo wyjechałem.
pomiary:
z bezpiecznikiem od gazu, sterownik stag 200: 0,078mA
bez: 0,024mA
nie jestem pewien czy dobrze przeliczyłem.
zadzwoniłem do rodzicielki, poprosiłem żeby odpaliła, odpalił na strzała... stał wtorek + środa + czwartek - nie ruszany, z uzbrojonym alarmem dokładanym (nie fabrycznym).
auto jak w opisie.
pomiar na rozbrojonym alarmie.

---------- Post added at 11:31 ---------- Previous post was at 11:30 ----------

miernik z yato, mniej niz 100zł kosztował, tylko takim urządzeniem dysponuję.

krzychu3073
15-03-2016, 16:40
byłem u gaziarza,powiedział że morze być komputer uwalony,ale nie da się tego zbadać w grę wchodzi podmianka kompa stag 300-4.Jakby kto miał podporzyczyć do testa...?

Netoper
15-03-2016, 17:17
Jakby kto miał podporzyczyć do testa...?
W swoim regionalnym dziale spytaj, bo tutaj to ludzie wchodzą jak mają problem, a jak mu działa wszystko OK to nie ma potrzeby tu zaglądać :)

krzychu3073
15-03-2016, 19:43
słuszne spostrzeżenie :)