PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Montaż tempomatu



splitu
06-03-2016, 09:00
witam,

zakupiłem graty i zakasałem rękawy :) korzystałem z poradnika tego:
http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/151-Monta%C5%BC-tempomatu
serwo przymontowałem wraz z linką, miałem wtyczkę 10 PIN piny obsadzone.
pod kierownicą miałem trójkątną kostkę od taśmy z obsadzonymi trzema pinami, kierownica z przyciskami zamontowana.
od pedałów musiałem jednak wiązkę ciągnąć - i tutaj mam kilka pytań.
-co znaczyło wg autora pociągnąć kable równolegle od czujnika sprzęgła? dorobić te dwa piny i gdzie sie z nimi wpiąć?
- autor napisał o jakimś przekaźniku:
• Przekaźnik odcinający do samochodów posiadających układ TCS (96FG 19W572 AA)
czy bez tego tempomat nie wystartuje? mam TCS. gdzie go podpiąć?
-przyciski na kierownicy się nie świecą. a powinny? czy nie? żarówka od tempomatu nie powinna się na chwile przy zapłonie zapalić?

splitu
07-03-2016, 13:05
sam sobie odpowiem:
jeden z pinów od sprzęgła idzie do czujnika światła stop a drugi do kostki.
przekaźnik jest montowany za włącznikiem świateł (niebieska kostka) i tempomat bez tego nie wystartuje jeśli w aucie jest TCS.

albercik
25-03-2017, 15:09
Podepnę się pod temat. Załozyłem tempomat do mojego mk2 v6. Zrobiłem wszystko wg poradnika z linku powyżej ale tempomat nie działa. Moje auto jest wyposażone w kompletną instalację więc nic nie przerabiałem. Dołożyłem tylko czujniki do pedałów, złożyłem serwo, włożyłem żarówkę do zegarów, zmieniłem kierownicę z poduszką. Zestaw pochodzi z auta w którym tempomat działał. Osobiście go testowałem. Nie wiem co może być.
Może ktoś miał już taki przypadek jak u mnie że wiązka była i dołożył zestaw i nie działało.
Proszę o pomoc
pozdrawiam

splitu
25-03-2017, 15:26
przekaźnik jest montowany za włącznikiem świateł (niebieska kostka) i tempomat bez tego nie wystartuje jeśli w aucie jest TCS.
pamiętałeś o tym przekaźniku?

albercik
25-03-2017, 15:56
Faktycznie nie ma tego przekaźnika. Demontując zestaw musiałem go przeoczyć. Muszę zakupić. Dzwoniłem do kolegi co ma szrot to może jutro mi ogarnie. Jak nie będzie to napisze w dziale kupię. Dzięki za pomoc

albercik
28-03-2017, 20:39
Przekaźnik zainstalowany i tempomat działa. Jeszcze tylko test w trasie bo narazie właczyłem go tylko w mieście. Dzięki za pomoc pozdro