PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z czujnikiem Wału Korbowego MK3 Duratec



arek9238
12-03-2016, 13:09
Witam! Jako że jestem nowym Użytkownikiem na początku wypada się przywitać. Mam na imię Arek, jestem szczęśliwym posiadaczem Mondka Mk3 z silnikiem 1.8 16V Duratec z 2000r. Mieszkam w okolicach Kazimierza Dolnego i mam 24lata :zakrecony: ale przejdę już do Problemu.

Wczoraj rano podczas parkowania auto zgasło, jako że do najciemniejszych nie należę po kolei zacząłem sprawdzać przewody, cewkę, pompkę paliwa aż doszedłem do czujnika obrotów wału korbowego i przyczyna się znalazła. Nie wiem w jaki sposób ale się to stało mam wyrwane kable z wtyczki i moje pytanie brzmi czy jest odpowiednia kolejność wpięcia tych kabli do czujnika czy nie ma różnicy???? auto stoi na parkingu i zależy mi na powrocie :(( pomyślałem że kupie wsuwki i zarobie kable tylko nie wiem czy jest różnica w kolejności. Jeśli ktoś się orientuje to prosiłbym o pomoc bo szukam po necie i forum i znaleźć nie mogę :( Z góry dzięki.

jeśli w złym dziale napisałem z to Sorrry i proszę o poprawę oraz obiecuję ją na przyszłość :)

shadix
13-03-2016, 12:43
Ja bym zrobił to metodą prób i błędów, nie powinno się nic stać, także wpinaj różnie aż zadziała.

arek9238
15-03-2016, 15:51
poszło. :) trochę się obawiałem bo miejscowy "mechanior" tłumaczył że sie spali ale na szczęście udało się trafić za pierwszym strzałem. dzięki za pomoc!