PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo Mk3 1.8 benz 2003 r czy warto , na co zwrócić uwage , czy ktoś widział to auto



BLACKMK2
13-03-2016, 16:32
Witam, poszukuję właśnie samochodu, między innymi może będzie mondeo mk3 po przesiadce z mk2...
no i znalazłem taką ofertę : http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-mk3-1-8-benzyna-2003r-polski-salon-CID5-IDetuhX.html#35d5f234e2
jak dla mnie z całego olx w moim zakresie najrozsądzniejszy
teraz pytanie czy ktoś może to już oglądał ? może ktoś zna to auto albo sprzedawce
no i na co zwrócić najbardziej uwage... i nie wiem bo słyszałem żeby uważać na któryś z modeli silnika benzynowego 1.8 że jeden był na innym wtrysku a drugi na innym chyba... może ktoś coś podpowiedzieć :) z góry dziękuje

kepa
13-03-2016, 22:24
Może poszukaj z roku 2004 polifta? Do 10 tys powinieneś złapać spoko egzemplarz, o ile jesteś w stanie dopłacić. Mnie się ta kolumna środkowa strasznie nie podoba w tych pierwszych egzemplarzach.

Nie śpiesz się w szukaniu auta, a szczególnie mondeo mk3 :D

A jeśli chodzi o sam silnik to jest spoko. To o czym mówisz to silnik Duratec SCI który ma 130 koni i lepiej go nie kupować, ale jest ich bardzo mało na runku.

A jeśli chodzi o Duratec HE (czyli te nasze powszechne) to ogólnie są spoko, ale ma dwie wady: klapki kolektora dolotowego trzeba wymienić jak klekoczą (bo inaczej wpadną w cylinder) i zapiekające się pierścienie tłokowe przy nieodpowiedniej eksploatacji auta np. lany zły olej, niedogrzewanie samochodu, ciężka noga, "butowanie" na zimnym itp. co objawia się spalaniem oleju.

Tak więc musi być dobra inspekcja silnika, zapytaj jaki lany jest olej (najlepiej oryginalny ford formula F, albo inny 5W30 dobrej marki np liquid molly czy valvoline), spytaj czy i ile bierze oleju (tak do 100 ml na 1 tys to jeszcze tragedii nie ma, ale najlepiej żeby w ogóle nie brał), a idealnie byłoby pojechanie na stację diagnostyczną na badanie emisji spalin.

Jeśli ślinik jest zdrowy w tym aucie to nic innego nie będzie sprawiało większego problemu.

BLACKMK2
14-03-2016, 01:16
Ogromne dzięki kolego za odpowiedź :) Naprawdę dużo mi wyjaśniłeś , jak znajomemu tak poprostu. Wielkie dzięki i wezmę sobie Twoje uwagi do siebie . Pozdrawiam

---------- Post added at 00:16 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

A i jeszcze chciałem dodać że gdyby ktoś z forumowiczów miał mk3 w 1.8 sama benzyna, do sprzedania to byłbym zainteresowany :) Cena do 7,5 tys zł.

ARTi
14-03-2016, 02:08
Sztuka z linku jak na 185tys. km ma bardzo wytarte wstawki w kierownicy, mieszek zmiany biegów oraz pedały.

Sugeruję ostrożność i dobre sprawdzenie auta bo albo był eksploatowany w mieście albo ktoś majstrował przy przebiegu.

kepa
14-03-2016, 13:44
Ogóle to też nie podoba mi się ten egzemplarz, no ale pooglądać można.

Nie wiem czy czytałeś o typowych problemach w mondeo mk3, ale można jeszcze napisać o zacinającym się mechanizmie ręcznego w tylnych zaciskach... Problem jest taki, że zaciągniesz ręczny, a on nie puści do końca i trzyma tarcze. Ze starości, rdza itp. Choć nie wiem dokładnie jak to wygląda w kombi, bo tam się trochę różniły te hamulce (przed lift, po lift) - to musisz jeszcze doczytać, ale problem z zaciskami i tak jest.

Najlepszym sposobem jest oddanie ich do specjalnego serwisu gdzie zajmują się regeneracją, po takim zabiegu wyglądają jak nowe. Ja płaciłem 150 za sztukę, czyli 300 zł.

Samodzielna regeneracja opierająca się tylko na zestawie naprawczym (osłony, uszczelki itp.) oraz powierzchownym ich oczyszczeniu zdaje egzamin tylko na krótki okres czasu - parę miesięcy.

Tak więc trzeba spytać się sprzedawcy jak mu działa ręczny, bo może okazać się, że jest podstawa do spuszczenia ceny :D
Generalnie jeśli właściciel dba o auto to 12-13 letnie mondeo mk3 powinno mieć ten problem rozwiązany, no ale różnie to bywa.

Najlepiej to położyć się z tyłu samochodu tak, aby dobrze widzieć zaciski, a druga osoba zaciąga i spuszcza ręczny i można zobaczyć jak zachowują się zaciski, o ile jeszcze linki są sprawne. Jeśli jest delikatny "luz" na samym początku przy podciąganiu ręcznego, to też jest jakiś problem albo z linkami albo zaciskami.