PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Dołączyłem do grona "gaziarzy" !!!!!



krzysiekcombi
08-12-2006, 16:25
Witam was wczoraj założyli mi gaz do mojego mondeusza jest to instalacja II generacji LOVATO, mam nadzieje że wszystko będzie dobrze działało i tanio śmigało :)
A tak to co sądzicie o instalacji tej firmy ?

YatZeck_Wawa
08-12-2006, 18:57
Miałem dwójkę Lovato (LOV-ECO) w Poldonezie i spisywała się an medal mimo 7 lat eksploatacji. Jest to konstrukcja sprawdzona, a nowe reduktory z obrotowymi przyłączami jeszcze poprawiają ogólny techniczny wizerunek tego rozwiązania.

krzys-68
10-12-2006, 23:11
Witam was wczoraj założyli mi gaz do mojego mondeusza jest to instalacja II generacji LOVATO, mam nadzieje że wszystko będzie dobrze działało i tanio śmigało :)
A tak to co sądzicie o instalacji tej firmy ?Jesli elektronika zalozona to bedzie chodzić :metal

YatZeck_Wawa
11-12-2006, 09:59
Szczerze mowiac podczas poszukiwania Mondiego, a ogladalem mase egzemplarzy, na x obejrzanych widzialem tylko 1, ktory mial instalacje II generacji zalozona kompletna, tzn. pelna elektornika i silnik krokowy. Reszta byla regulownan na srubke...

rufus_k
11-12-2006, 14:55
tzn. pelna elektornika i silnik krokowy. Reszta byla regulownan na srubke...

a wszystko przez to, że silniki krokowe szybko się psuły i do najtańszych nie należą więc ludzie szukając oszczędności kazali zakładać zwykły regulator. Ciekawostką jest, że jedna firma produkuje krokowce zespolone ze zwykłym regulatorem :wall: to tak jakby od razu wiedzieli, że krokowiec zaraz się popsuje i nie warto go nawet podłączać :wall:

krzysiekcombi
11-12-2006, 15:53
Witam was wczoraj założyli mi gaz do mojego mondeusza jest to instalacja II generacji LOVATO, mam nadzieje że wszystko będzie dobrze działało i tanio śmigało :)
A tak to co sądzicie o instalacji tej firmy ?Jesli elektronika zalozona to bedzie chodzić :metal

Jest elektronika :) dzięki za pozytywne wypowiedzi zobaczymy za jakiś czas jak to się wszystko sprawuje (mam też założone 2 zawory bezpieczeństwa)
Pozdro :beer:

YatZeck_Wawa
11-12-2006, 16:11
(mam też założone 2 zawory bezpieczeństwa)
Pozdro :beer:

Superklapki antywybuchowe zwane rowniez muchomorkami:)

rufus_k
11-12-2006, 16:52
Superklapki antywybuchowe zwane rowniez muchomorkami:)

które są montowane tylko po to aby uspokoić właściciela samochodu...

krzys-68
11-12-2006, 16:57
To fakt,jak kichnie mocno to nie pomoga :))

DIGITAL
12-12-2006, 22:36
jaki koszt takiej instalacji ... bo kuzyn ma właśnie MK I 1.8 16V i także nosi się z zamiarem zagazowania :bigok: :beer:

altoot
12-12-2006, 23:20
jaki koszt takiej instalacji ... bo kuzyn ma właśnie MK I 1.8 16V i także nosi się z zamiarem zagazowania :bigok: :beer:


Niech BLOSuje :palacz:
1500-1600pln powinien się zmieścić, a auto ma lepsza dynamikę niż na II gen (dolot nie jest az tak drastycznie zwęzony).

krzys-68
12-12-2006, 23:58
ale przed wystrzalem blos nie chroni :))

DIGITAL
13-12-2006, 15:29
jaki koszt takiej instalacji ... bo kuzyn ma właśnie MK I 1.8 16V i także nosi się z zamiarem zagazowania :bigok: :beer:


Niech BLOSuje :palacz:
1500-1600pln powinien się zmieścić, a auto ma lepsza dynamikę niż na II gen (dolot nie jest az tak drastycznie zwęzony).

Dzieki :beer:


ale przed wystrzalem blos nie chroni :))

Nikt z niego strzelał nie będzie :):):):):):)

krzysiekcombi
13-12-2006, 17:46
Panowie no i niestety zaczeły się problemy, ledwo co mi gaz założyli i podczas jazdy (na gazie) skręcając w prawo obroty silnika falują i spadają a nawet gaśnie mi auto a gdy skręcam w lewo to nic sie złego nie dzieje. Podczas jazdy na bęzynie wszystko jest OK . Kurde co sie dzieje co to może być :wall: troch to mnie denerwuje! Poradźcie cos!!!!!!!
Może coś jest niewyregulowane no nie wiem i za dużego pojęcia o instalacjach gazowych nie mam 8O

andrzej_men
13-12-2006, 17:58
Mondiusz dostaje zapewne lewego powietrza, wiekszosc uztkownikow ma z tym problemy, ja w sumie tez :) kiedys cos juz probowalem z tym zrobic ale nie wychodzilo :satan:

krzys-68
13-12-2006, 17:59
Panowie no i niestety zaczeły się problemy, ledwo co mi gaz założyli i podczas jazdy (na gazie) skręcając w prawo obroty silnika falują i spadają a nawet gaśnie mi auto a gdy skręcam w lewo to nic sie złego nie dzieje. Podczas jazdy na bęzynie wszystko jest OK . Kurde co sie dzieje co to może być :wall: troch to mnie denerwuje! Poradźcie cos!!!!!!!
Może coś jest niewyregulowane no nie wiem i za dużego pojęcia o instalacjach gazowych nie mam 8OMechanik popelnił bład przy montazu,nie obrucił dodlotu powietrza do filtra,niech poprawia od razu :metal

altoot
13-12-2006, 18:44
ale przed wystrzalem blos nie chroni :))


Tak jak II generacja :palacz:
Ale w porównaniu do niej auto będzie na BLOSie rakieta :)

rufus_k
13-12-2006, 20:17
Możliwe, że magik źle założył reduktor. :wall:

DIGITAL
13-12-2006, 22:35
aha co do moich poprzednich wypowiedzi .. powiedzcie mi jeszcze ... jak to jest z tymi Plastikowymi kolektorami :jezyk1:

rufus_k
13-12-2006, 22:44
Co do plastikowych kolektorów, to jeśli założysz instalacje II-generacji to przy strzale może Ci rozerwać kolektor i nie wierz magikom, że jak założą Ci jakieś zabezpieczenia to na 100% kolektor jest bezpieczny. Zresztą w książeczce gwarancyjnej prawie zawsze jest napisanem, że warsztat nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne strzały.

Agamek12
16-01-2007, 23:45
Odkręć troszkę śrubę którą masz na reduktorze (tak o 1/4 obrotu), jeśli to nie pomoże znowu odkręć. Ta śruba służy do regulacji wolnych obrotów. A gaśnie tylko dlatego, że podczas skrętu przesuwa się membrana i odcina dopływ (zbyt mało ustawionego) gazu.

majster222
13-02-2007, 02:52
sprawdź, czy masz reduktor zamontowany równolegle do długości samochodu i czy jest przykręcony, i się nie rusza za mocno na boki; jeżeli membrana reduktora np. przy skręcie nie jest równolegle do samochodu, to możesz mieć takie objawy; a jak nie możesz znaleźć reduktora to zapewne masz go pod aku.