PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jakie radio i głośniki do przedlifta?



vilkendor
14-03-2016, 21:12
Witam, nadszedł czas na zmianę fabrycznego zestawu audio.
Planowane zmiany:
*nowe radio
*nowe głośniki przód/tył
*wygłuszenie drzwi
*wzmacniacz + subwoofer (jeszcze nie teraz, ale w niedalekiej przyszłości ;) )

Szczegóły:
1. Radio:
* rozmiar 2 din (+przeróbka) lub 1 din (+ ramka, taka nie wchodzi w grę:
http://images35.fotosik.pl/1485/62c0c59855cb99d2.jpg
jedyna opcja to tylko taka):
http://www.bartex-caraudio.com.pl/images/RamkiRedukcje/FORD-572240_3.jpg
(Wiem, że ciężko dostać dobrze pasującą do przed fl)
*marka - wszystkie warte uwagi, żadnego chinola, najbardziej bym się skłaniał do Pioneera lub Sonego (ze względu na łatwość przeróbki fabrycznego sterowania)
*funkcje:
- Bluetooth (zestaw głośnomówiący, streaming muzyki nie koniecznie)
- mile widziane wybieranie głosowe
- USB/ewentualnie SD(lub microsd)
- AUX mile widziany, ale nie konieczny
- DVD nie konieczne(ani audio, ani filmy)
- CD mile widziane, ale nie konieczne
- radio rzadko słuchane, ale jakby znalazło się DAB+ to byłoby miło
- podświetlanie wyświetlacza/przycisków - najlepiej do wyboru lub zielone/białe, które pasowałyby do reszty w aucie :)
- wyjście na wzmak pod subwoofer(1 wystarczy, głośniki bezpośrednio z radia), plus sterowanie tonami niskimi z radia (jakieś pokrętło, czy przyciski)
- obsługa ipodów/phonów/padów itp. kompletnie nie potrzebne
- obsługa FLAC mile widziana
- mikrofon najlepiej wewnętrzny, o ile dobrze takie sobie radzą
- sterowanie z fabrycznego pilota przy kierownicy
- cena - max 1000zł (zawiera przejścia, ramki, przewody, komplet), lecz im taniej tym lepiej (dołoży się coś do głośników :) )

2. Głośniki
- z tego co poczytałem to 165mm plus dystanse mdf lepsze od 5x7, niektórzy mówią o 165 na przód, 5x7 na tył, jak sądzicie?
- na przód dwudrożne (wysoko i średnioniskotonowe), zestaw odseparowny nie wchodzi w grę
- na tył chyba wystarczą jednodrożne, jak myślicie?
- cena do 500zł za cztery głośniki wraz z dystansami

Ogólnie na zestaw radio + głośniki max 1500zł(najlepiej jakby zmieściło się w 1000zł)

3. Wygłuszenie:
- jakie maty najlepsze?
- max na wygłuszenie 300zł

Proszę o podanie fajnych modeli spełniających moje oczekiwania, zarówno radii, jak i głośników czy mat. Proszę również o jakieś rady. Z góry dzięki :)

richmond
18-03-2016, 20:55
witam,
tak jak w temacie również chce zmienić audio (uszkodzona głowica ;/ ) i zastanawiam się co do przed lifta...
może mógłby ktoś podać jakie maksymalnie radio wejdzie?? tzn. ile wysokości i szerokości??
Z tego co zmierzyłem stare 6000CD to ma 18cm czerokości i 9 wysokości (plus około 0,5cm góra i 0,5cm dół na wystający panel przedni)

Znalazłem jakieś dosyć tanie radyjko 2din o wymiarach 18cm i 10cm. Nie wiem czy da rade to jakość upchnąć ????

vilkendor
19-03-2016, 20:08
Ja zdecydowałem się na 1din (Sony mex-n5100bt) plus ramka, problem teraz tylko jakie głośniki wybrać. Zastanawiam się nad głośnikami Sony (niby współpraca z Mega Bass), zestaw odseparowany odpada, zaproponujecie coś? Dodam, że słucham dosyć szerokiego spektrum gatunków muzycznych, najczęściej Punk, Punkrock, Rock, Dubstep, Elektro/House(i wszystkie temu podobne).