PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] ST220 ściąga do prawej, z każdym dniem jak by coraz bardziej pomocy!!



michal2511
15-03-2016, 07:44
Witam, posiadam ST220 z 2002 r. Auto sprowadzone z niemiec w 2015r na jesieni. Od jakiegoś czasu zauważyłem że zaczyna powoli mnie sciagać na prawą stronę, cały czas trzeba pilnowac kierownicy, jeździć można ale daje to taki dyskomfort... Co to może być? (dodam że jak go kupiłem zawieszenie było w idealnym stanie a po zrobieniu 5 tys km w polsce już slyszę jakieś stukanie z tyłu)

rajman
15-03-2016, 09:01
zużyte/wyząbkowane opony, przestawiona zbieżność, uszkodzone zawieszenie.

pozostaje sprawdzić to albo w kompetentnym zakładzie diagnostycznym albo na stacji diagnostycznej.

Stasio1948
15-03-2016, 09:02
jak go kupiłem zawieszenie było w idealnym stanie a po zrobieniu 5 tys km w polsce już slyszę jakieś stukanie z tyłu)
Po pierwsze-nie ma czegoś takiego jak idealny stan zawieszenia w aucie ściąganym z Zachodu.Może jest idealnie na autostradach Niemiec czy Holandii,niestety polskie drogi mają o wiele wyższe wymagania co do stanu zawieszenia.
Po drugie-jak słyszysz stuki to najpierw trzeba powymieniać uszkodzone elementy a potem pojechać na zrobienie geometrii.
Ściąganie może mieć różne przyczyny ale głównie oznaczają ze z podwoziem jest coś nie tak.Potem ewentualnie można kombinować z zamianą miejscami kół-nierówno zużyte lub krzywe opony mogą dawać taki efekt.

leshek
15-03-2016, 09:41
Dokładnie tak jak koledzy piszą... nie stwierdzimy dlaczego ściąga Ci autko przez internet - no chyba że któryś ma szklaną kulę, to śmiało niech tam zajrzy :D
Teraz poważnie:
1. Podjedź na stację diagnostyczną za 20-30 PLN wytrzepią Ci cały samochód i na 100% do wymiany będą łączniki stabilizatora przód/tył, do tego gumy na stabilizator i nowe obejmy
2. Jeśli wyjdzie cokolwiek z tulejek - trzeba powymieniać
3. Wizyta u wulkanizatora -> sprawdzenie wyważenia kółek i stanu bieżnika opon -> ważne abyś zrobił to przed zbieżnością (jak będą opony do kitu, to do kitu będzie zbieżność)
4. Jeśli koła będą OK to ruszaj na geometrie komputerową.
Jak to nie pomoże zostaje szukanie (może któryś zacisk nie do końca odbija, lub któraś tarcza krzywa) -> w każdym przypadku będzie ciągnęło samochodem :D

michal2511
16-03-2016, 08:03
to nie jest wina kół, mam nowe sezonowe opony, na zimówkach było to samo.