PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Nierówna praca silnika



xpander
18-03-2016, 14:55
Witam.
Może spotkał się ktoś z was dobrzy ludzie z takim problemem. Kiedy rano odpalam auto (2.0 TDCI 2006 rok 125koni nie 130 z racji DPF przebieg około 157k) i jest niska temperatura - około 0 stopni lub niżej, przez kilka sekund 3-5 sekund mam wrażenie, że silnik jakby nie równo pracował, jakby lekko drżał, wskazówka obrotów porusza się minimalnie w górę i w dół. Zauważyłem też małą chmurkę z rury, siwą delikatną ale tylko w chwili odpalenia. W temperaturach wyższych silnik normalnie odpala, chmurka jednak też zostaje wypuszczona ale w obu przypadkach jest to naprawdę mały siwy buszek co mnie nie martwi. Auto kupiłem latem zeszłego roku więc problemu nie mogłem zauważyć. Do tej pory wymieniłem akumulator, świece bo w najgorsze mrozy: -19 stopni stary aku zdechł i nie mogłem odpalić, czyściłem niedawno turbinę bo zawaliła się geometria sadzą i wywalił błąd p132b. Poza tym wszystko ok, auto ładnie się zbiera na trasie pali 5 litrów w miesicie niecałe 8. Może jestem po prostu przewrażliwiony ale chyba to nie jest normalne, mój teściu ma starego rovera 45 w dieslu i jak odpali to silnik pracuje od razu równiutko... Dzięki za każdą odpowiedź.

steell
18-03-2016, 23:13
Paliwo albo wtryskiwacze. Przy około 2000 obrotach na 4 biegu przy równej jeździe bez przyspieszania nie poszarpuje przypadkiem?

Tvardy
19-03-2016, 10:06
Sprawdź świece żarowe, które podgrzewają wtórnie po odpaleniu.

xpander
19-03-2016, 10:23
Świece zmieniałem niedawno na oryginalne Ford więc chyba są sprawne, faktycznie zdarza się, że auto szarpie przy około 2 tyś na 4 biegu,ale mija ten objaw jak przegonie auto po trasie, poprzedni właściciel powiedział, że to filtr DPF musi się wypalić i faktycznie na około miesiąc mam z szarpaniem spokój(jazda tylko miejska). Jeździł tym autem około 5 lat i powiedział, że to normalne, że to DPF sie musi wypalić. Ale przy niskich temperaturach rano jest ta nierówna praca silnika przez chwile, później w ciągu dnia już to nie występuje. Paliwo leje Verve zawsze pod korek jak spadnie poniżej 1/4, może faktycznie ta Verva jest przereklamowana..

Truez
20-03-2016, 01:10
Kolego, sprawdz wszystkie wezyki, takie ciekie ktore np. Leca do gruszki turbiny. Przy odpaleniu w niskich temperaturach wedlug mnie to normalne poniewaz silnik dziala jak na ssaniu, dlatego tez warto sprawdzic go pod komputerem z racji ze jakis sterownik moze zle przetwarzac dane z czujnikow ewentualnie same czujniki. Wykasuj bledy na komputerze, przejedz 2 tygodnie i zobacz jakie bledy sie powtarzaja z poprzednimi. Niektore moga byc juz stare :)

xpander
20-03-2016, 10:35
Postaram się sprawdzić wszystkie wężyki i dam znać, turbina jednak jest sterowana elektronicznie. Wiec gruchy tam raczej żadnej nie ma. A błędów też nie ma obecnie - ostatnio czyściłem łopatki turbiny bo ciężko cięgno chodziło, był 1 błąd na IDS P132B właśnie związany z zabrudzona geometrią ale po wyczyszczeniu nie ma żadnych błędów.

gasior ns
31-03-2016, 16:45
U mnie jest tak samo rano jak u ciebie. Te typy tak mają.