PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Olej silnikowy - za dużo



Wolver
09-12-2006, 16:53
Czy są jakieś sensowne przeciwskazania do jazdy ze zbyt dużą ilością oleju silnikowego? Mam na myśli przelanie o ok. ćwierć litra (0,25l) ponad pozycje max na bagnecie, czyli niewielkie. Przy wymianie oleju zalali mi prawidłowo, za dwa dni sprawdziłem i wydawało mi się za mało (nieprecyzyjnie odczytałem) więc dolałem - niepotrzebnie. Jest sens to spuszczać czy zostawić?

einstain1
09-12-2006, 16:57
Czy są jakieś sensowne przeciwskazania do jazdy ze zbyt dużą ilością oleju silnikowego? Mam na myśli przelanie o ok. ćwierć litra (0,25l) ponad pozycje max na bagnecie, czyli niewielkie. Przy wymianie oleju zalali mi prawidłowo, za dwa dni sprawdziłem i wydawało mi się za mało (nieprecyzyjnie odczytałem) więc dolałem - niepotrzebnie. Jest sens to spuszczać czy zostawić?

Jesli masz zamiar dalej jezdzic swoim bolidem bez apelacyjnie powinienes zlac nadmiar oleju z silnika. :wow:

madbit2
09-12-2006, 17:00
strzykaweczka do ręki i odciągnąć trza.


Nie wskazane jeździć z nadwyrzką

krzys-68
09-12-2006, 17:07
Czy są jakieś sensowne przeciwskazania do jazdy ze zbyt dużą ilością oleju silnikowego? Mam na myśli przelanie o ok. ćwierć litra (0,25l) ponad pozycje max na bagnecie, czyli niewielkie. Przy wymianie oleju zalali mi prawidłowo, za dwa dni sprawdziłem i wydawało mi się za mało (nieprecyzyjnie odczytałem) więc dolałem - niepotrzebnie. Jest sens to spuszczać czy zostawić?Tak mala ilosc nie ma wpływu,jednak wieksze ilosci groża wypchnieciem uszczelniaczy w silniku :metal

Mamut
09-12-2006, 18:02
mnie też "magicy" przelali olej, więc cienki wężyk elastyczny w miejsce bagnetu, pompka i odessałem prawie pół litra oleju.

bary
09-12-2006, 18:34
0,25 litra to ilośc nie wielka jeżeli chodzi o przelanie.
Jeżeli auto nie bierze oleju to lepiej wyciągnij nadmiar.
Jeżeli bierze - to zostaw.

mymlon
09-12-2006, 23:33
walna ci uszczelniacze, spusc oleum, potem mozesz to oleum wykorzystac na dolewki

Lowlander
10-12-2006, 02:36
Nadmiar oleju może spowodować uszkodzenie katalizatora.

fursiak
10-12-2006, 08:37
Ćwiartka ??
NIc nie rób za jakis czas samo sie wyrówna.

zacny
10-12-2006, 11:10
Czy są jakieś sensowne przeciwskazania do jazdy ze zbyt dużą ilością oleju silnikowego? Mam na myśli przelanie o ok. ćwierć litra (0,25l) ponad pozycje max na bagnecie, czyli niewielkie. Przy wymianie oleju zalali mi prawidłowo, za dwa dni sprawdziłem i wydawało mi się za mało (nieprecyzyjnie odczytałem) więc dolałem - niepotrzebnie. Jest sens to spuszczać czy zostawić?

Zostaw , i trochę wyobrażni, jesli mówisz 0,25l to pomyślcie ile to podnosi posiom w misce 1mm???? Przestańmy dzielić zapałkę na 18 częsci.

pawelos
10-12-2006, 11:15
Nie powinno sie jezdzic ze zbyt duzym stanem, korbowody udezaja w olej i rozpryskuja go tam gdzie nie trzeba, moze ci wypchnac np uszczelko pod miska.

einstain1
10-12-2006, 11:59
Czy są jakieś sensowne przeciwskazania do jazdy ze zbyt dużą ilością oleju silnikowego? Mam na myśli przelanie o ok. ćwierć litra (0,25l) ponad pozycje max na bagnecie, czyli niewielkie. Przy wymianie oleju zalali mi prawidłowo, za dwa dni sprawdziłem i wydawało mi się za mało (nieprecyzyjnie odczytałem) więc dolałem - niepotrzebnie. Jest sens to spuszczać czy zostawić?

Usuń ndmiar oleum bo bendziesz :zly: miał problemy