PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Radio Ford 6000 CD (srebrne owalne) w MK4 niewłaściwy kod, seria V



aerografit
20-04-2016, 13:42
Od razu mówię, że to nie jest prośba o rozkodowanie czy podanie kodu do radia! Teraz do rzeczy:
Pacjent: Mondeo MK4 sprowadzony z zagranicy i radio oryginalne 6000CD srebrne z numerem seryjnym V. Tradycyjnie otrzymałem do niego piórniczek z instrukcją i kodem do radia, ale jak się okazało kod nie działa, bo i nie jest od tego radia. Dzwoniłem do osoby, od której kupiłem auto. Podał mi jeszcze przez telefon inne dwa kody, które miał w innych piórniczkach od innych aut - bo wiadomo, można się pomylić i nie wiedzieć który było od którego auta. Ale one także nie działały. Był nawet tak uprzejmy, że mi wysłał te instrukcje (bo mu nie potrzebne) ale żaden kod nie jest od tego konkretnego radia. Mówi, że już innej opcji nie ma i że taki komplet (auto + radio) kupił i nie ma możliwości, żeby sprzedał ten właściwy kod komuś innemu z innym autem.

Moje pytanie brzmi: czy jest to możliwe i co mogę zrobić aby odzyskać kod do radia? Ponoć jest opcja skontaktowania się z ASO Forda i oni po uwierzytelnieniu tego, że moje radio to moje podają mi kod. Czy to coś kosztuje i jeśli tak to ile?

RadkoR
20-04-2016, 15:19
Musisz niestety pytać bezpośrednio w ASO Forda. Kod chyba 100zł kosztuje. Kod dostaniesz właściwy, oczywiście o ile radio od nowości auta nie było wymieniane na radio o innym numerze seryjnym...

aerografit
20-04-2016, 15:36
Hmm pewności takiej nie mam (że radio nie było wymieniane), a i wydaje mi się, że za 100zł to chyba nawet średnio się opłaca przywracać takie radio do działania... Prawda?

RadkoR
20-04-2016, 16:53
Te 100zł to warto by jeszcze potwierdzić. Zadzwoń po prostu do jakiegoś ASO. A skoro kod z naklejki od sprzedającego nie działa to moim zdaniem prawie na pewno radio nie jest fabryczne i nawet ASO tu nie pomoże...

aerografit
20-04-2016, 18:36
Podejrzewam, że tak też może być. No cóż, może zadzwonię i się dowiem czegoś...

aerografit
21-04-2016, 20:24
Problem został już rozwiązany. Kupiłem kod z bazy ;)