PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Nie włącz się ciepły nawiew - klimatronik



be_rcik
12-12-2006, 09:48
Mam taki efekt. Mimo nagrzania silnika, nie chce się włączyć nawiew ciepłego powietrza. Jeszcze dwa tygodnie temu było wszytko ok, ale ostatnio jeźdzę non stop w zimnym samochodzie.
Próbowałem już przesterowywać, włączać i wyłącząc wszystko. Ustawiałem na maksa zimne i na maksa ciepłe. Za nic nie chce się włączyć ciepły nawiew. Chociaż to co leci z wylotów jest pewnie trochę cieplejsze niż to co na dworzu. Ale jaka pociecha mieć wiatr 10 stopni c w twarza?

Jedyny plus to ze się silnik szbciej angrzewa.
Pomóżcie, bo moje 1 roczne dziecko zniechęci się do samochodu.

be_rcik
15-12-2006, 07:37
No to chyba sterowanie klimayzację do wymiany.
Nowy kosztuje 1,2 kPLN.
Sciągam używany

be_rcik
15-12-2006, 20:32
Używany zadziałał, jest ciepło.
Z przesyłką 290 PLN.

Tak a propo nowgo sterowania. Czy wy w klimatroniku macie też, że włączona opcja Auto powoduje zapalenie się diody na A/C?
Przy starym panelu tak nie miałem. Czy ten jest walnięty? Czy trochę inny jego urok.

STraits
16-12-2006, 23:32
Używany zadziałał, jest ciepło.
Z przesyłką 290 PLN.

Tak a propo nowgo sterowania. Czy wy w klimatroniku macie też, że włączona opcja Auto powoduje zapalenie się diody na A/C?
Przy starym panelu tak nie miałem. Czy ten jest walnięty? Czy trochę inny jego urok.

Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie potrzebna jest data prod. Twojego samochodu. Od 2003 roku stosowano prawdziwy CLimatronic - taki jak w VW, Audi, Seat. Do 2003 roku stosowano wynalazek (EATC) Fordowski tłuczony w Portugalii. W tych sterownikach padał tranzystorek i stosunkowo łatwo dało się go naprawić.

be_rcik
17-12-2006, 23:46
Dzięki za info.
Rocznik samochodu to 2001.
Nie wiecie gdzie w Warszawie ktoś naprawia takie panele/tranzystorki?
Bo rzeczywiście to co zostało wymienione to ten Portrugalski "wynalazek".