PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] facelifting zawiechy



berater
12-12-2006, 17:30
Witam,
W zawieszeniu tylnym miałem do zmiany wahacz prawy (krzywy) i amory (lewy się pocił). Udało mi się kupić i zamontować kompletne zawieszenie tylne z 2005 r po 40 tys. km. ze wszystkim (belka, wahacze, amory, sprężyny, tarcze, zaciski, czujniki ABS itd).
Mundek przyjął transplant z wdzięcznością i zachowuje się na drodze znakomicie. Ale... no właśnie zaobserwowałem, że na starym zawieszeniu (być może z powodu złego stanu amortyzatorów lub sprężyn) ABS włączał się bardzo często, praktycznie każde hamowanie mocniejsze niż delikatne. Teraz muszę naprawdę mocno depnąć by ABS się załączył (chyba teraz jest bardziej normalnie). Mam pytanie czy nie zrobiłem błędu montując czujniki z roku 2005 przy starej pompie? Pozdrawiam,

berater
12-12-2006, 20:08
Halo jest tam kto ?

STraits
12-12-2006, 20:10
Nie, nie mogłeś. Jest tam system BOSCH 5.3. Czujniki ABS są takie same niezależnie od tego czy jest to system BENDIX czy BOSCH, więc sie nie stresuj. Gorzej jak zapowietrzyłeś hamulce na przykład, ale chyba sie do nich nie dobierałeś ?

berater
12-12-2006, 20:23
Nie, nie mogłeś. Jest tam system BOSCH 5.3. Czujniki ABS są takie same niezależnie od tego czy jest to system BENDIX czy BOSCH, więc sie nie stresuj. Gorzej jak zapowietrzyłeś hamulce na przykład, ale chyba sie do nich nie dobierałeś ?Nie, taki odważny to ja nie jestem. Zawieszenie wymieniałem w firmie ABSCAR. Przy podłączeniu przewodów hamulcowych uzupełniali płyn i odpowietrzali układ. Jak byś skomentował moją teorię, że pewne elementy w starym zawieszeniu były zużyte i z tego powodu ABS włączał się łatwiej.

krzys-68
12-12-2006, 21:15
Witam,
W zawieszeniu tylnym miałem do zmiany wahacz prawy (krzywy) i amory (lewy się pocił). Udało mi się kupić i zamontować kompletne zawieszenie tylne z 2005 r po 40 tys. km. ze wszystkim (belka, wahacze, amory, sprężyny, tarcze, zaciski, czujniki ABS itd).
Mundek przyjął transplant z wdzięcznością i zachowuje się na drodze znakomicie. Ale... no właśnie zaobserwowałem, że na starym zawieszeniu (być może z powodu złego stanu amortyzatorów lub sprężyn) ABS włączał się bardzo często, praktycznie każde hamowanie mocniejsze niż delikatne. Teraz muszę naprawdę mocno depnąć by ABS się załączył (chyba teraz jest bardziej normalnie). Mam pytanie czy nie zrobiłem błędu montując czujniki z roku 2005 przy starej pompie? Pozdrawiam,Wszystko jest w porzadku i zachowuje sie prawidłowo :metal