PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klima działa tylko na pierwszym biegu nawiewu.



przemek.jarzab@op.pl
13-05-2016, 12:19
Posiadam mondeo mk3 czyscilem i uszczelnialem klime dzilalo wszystko prze miesiąc potem przekraczając pokretlo na 1 bieg działa a po przekreceniu na kolejne gaśnie kontrolka od klimy i nic nie dmucha


Proszę na przyszłość w tytule konkretnie opisywać problem a nie zgłaszać że "mam problem"
Netoper

Netoper
13-05-2016, 12:30
W tematach które już są w dziale wychodzi że najczęściej jest to wina rezystora a w drugiej kolejności przełącznika.

przemek.jarzab@op.pl
03-07-2016, 18:42
Jeśli chodzi o rezystor to chyba to nie to bo wypialem rezystor i przekrecajac pokrętło z regulacja obrotów nawiewu jest bez zmian a mianowicie na 1 biegu kontrolka klimy sie pali na reszcie kontrolka gasnie a wentylator działa ale wentylator nie działa na 1 biegu

gabor
03-04-2017, 18:41
witam.
dołaczę sie do tematu. mam podobny problem, nabiłem klime bo postanowiłem że zbliża sie lato. Po właczeniu klimy tzn włacznika a/c i obieg wewnetrzny - 1 bieg załaczone obydwie kontrolki, 2 bieg i wyżej kontrolka a/c gaśnie. Gaśnie tez druga tzn od obiegu wewnetrznego jak daje nawiew na szybe. Co może być problemem?

sokoleokoo2
03-04-2017, 21:46
Jeśli chodzi o rezystor to chyba to nie to bo wypialem rezystor i przekrecajac pokrętło z regulacja obrotów nawiewu jest bez zmian a mianowicie na 1

Tak już to opisywałem, bez rezystora działa tylko 1 bieg. Gdzieś na forum jest fotka jak zrobić 1,2,4 bieg też mojego autorstwa. Rezystor w zamienniku kupowałem za jakieś 25 pln... niestety miałem zapieczoną/wyrobioną śrubeczkę (wkręt) i... długo to trwało

Saymon69
14-05-2017, 22:21
Witam. Mam taki problem, że nie działa mi nawiew na 1wszym biegu, na pozostałych działa normalnie. Poza tym klima załącza się tylko na nie działającym pierwszym biegu, na pozostałych się nie załącza. Co jest przyczyną? Mondeo mk3 2.0tdci 2002r. klimatyzacja manualna.