PDA

Zobacz pełną wersję : [ST220] Stukanie silnika Mondeo st220 3.0 V6



Davidek
23-05-2016, 20:40
Witam, silnik zaczyna stukać po krótkiej chwili od jego uruchomienia, gdy zaś da się gazu i wejdzie na obroty stukanie nasila się. Również koło pasowe ma bicie równe z stukaniem. Może ktoś wie co jest tego przyczyną ? (Mam fimik lecz nie wiem jak go dodać na forum)
Proszę o pomoc.

WojtasS
23-05-2016, 20:44
wrzuć na youtube i poślij linka nawet masz w szybkich odpowiedziach taką klisze gdzie klikasz i wklejasz link i gotowe ;)

Davidek
23-05-2016, 21:18
Witam, tutaj filmik
http://youtu.be/R8C35I4HDIg

Bobson
23-05-2016, 22:30
Obstawiam że puka panewka wałka rozrządu - tego na którym jest koło pompy wody.
Trzeba odkręcić pokrywę zaworową, poluzować panewki wałka, lekko je pociągnąć aby odskoczyły i ponownie je skręcić.
Jest to podobno jakiś częsty problem w V6, sugeruje to sprawdzić bo nic Cię to nie będzie kosztować w kwestii zakupu części.

Jeśli to nie ustanie to możliwe, że puka panewka wału... a to już będzie boleć...

Davidek
23-05-2016, 22:50
Dzięki za odpowiedź. Po niedzieli jadę do mechanika, będziemy sprawdzać czy to właśnie nie panewki..

badger
25-05-2016, 15:26
Dźwięk jest dość mocno "panewkowy", ale dziwi bicie koła pasowego wałka rozrządu. Być może jednak tutaj jest problem (oby). Bicie tego koła mogło z czasem spowodować uszkodzenie "panewek" wałka rozrzadu. Gdyby się okazało, że potrzebujesz wałków rozrządu, to daj znać, mam idealny komplet i mogę wystawić w markecie.

---------- Post added at 15:26 ---------- Previous post was at 15:25 ----------


Trzeba odkręcić pokrywę zaworową, poluzować panewki wałka, lekko je pociągnąć aby odskoczyły i ponownie je skręcić.
To nie wystarczy jeśli koło pasowe wałka jest krzywe. Ta procedura pomaga, gdy po prostu pojawia się tam luz, ale same elementy są ok.

Venetian
03-06-2016, 18:37
W moim koło wałka się tak nie telepie...