PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Zwiększone obroty i szarpanie



xpander
25-05-2016, 20:47
Witam. Posiadam Mondeo MK3 TDCi 2006 rok 125km z filtrem DPF. Jeżdzę głównie po mieście. Problem mój polega na tym, że średnio co 100 km obroty jałowe silnika są zwiększone około 900rpm i auto sobie poszarpuje czasem obroty falują. Jak wyczytałem tak standardowo przebiega wypalanie filtra cząstek stałych. Poczytałem i zaślepiłem egr blaszka z 4 dziurkami bo to on może powodować zapychanie dpf. Jak przegonie auto po około 20 min jazdy w trasie wszystko się uspokaja. Obroty są normalne, nic nie szarpie. Dodam, że chyba ostatnio auto ma lekkiego muła. Byłem z samochodem u mechanika, który go podłączył pod komputer i wyskoczył błąd przedmiotowego filtra DPF. Jednak dzień wcześniej przegoniłem auto po trasie i wszystko działało ok. Mechanik sprawdził czujniki przy DPF i stwierdził, że są sprawne, na komputerze sprawdził też kiedy ostatnio uruchamiana była procedura wypalania filtra. Było to około 152 tys km, obecnie auto ma około 158 tys. Różnica ciśnień na komputerze sprzed i za filtrem była praktycznie taka sama - różnica 15%, zresetował DPF tak by komputer myślał że został wymieniony na nowy. Dlaczego zatem dalej samochód wypala filtr co 80-100km a na komputerze wskazało że nastąpiło to ponad 5 tys km temu. Dodam, że przybyło oleju na bagnecie 2 razy kasowałem inspekcję jednak wymieniłem w końcu olej bo bałem się tak jeździć. Jestem raczej przekonany, że moje problemy dotyczą właśnie DPF ale może to co innego. Już sam nie wiem coraz bardziej przekonuję się do wycinki filtra, może mi ktoś doradzić co można jeszcze zrobić. Może coś się zawiesiło albo zapętliło w kompie.