PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Sprężynka, sterownik turbiny, czujnik MAF



jerz
28-05-2016, 15:56
Cześć,

Co jakiś czas auto wchodzi w tryb serwisowy. Najczęściej przy trzecim biegu na 3500 obrotów. I tak:
- sprawdziłem sterownik turbiny
po przekręceniu kluczyka na zapłon, ale nie odpalaniu silnika słychać cykanie z sterownika turbiny. Ciekawe co to za dźwięk?Ktoś coś wie?

Zdejmowałem zaczep na "sztandze" i wydaje mi się, że sztanga nie cofa się płynnie do końca, ale po przyłożeniu siły cofa się (w stronę kabiny, oczywiście).

Dodatkowo:
- wymieniłem filtr powietrza,
- sprawdziłem czujnik MAF ( wygląda na czysty)
- komora czujnika MAF sucha, bez oleju

Aha znalazłem "zmasakrowane" ( nie wiem kiedy i przez kogo) mocowanie uziemienia do wtrysków (patrz zdjęcie).

Nie wiem, czy to przypadkiem nie zacinający się element wewnątrz turbiny z którym nie może sobie poradzić sterownik turbiny

Aha, odczytany błąd to P132B - Obwód czujnika położenia elementu sterującego doładowaniem turbosprężarki.

Co powiecie na serwis od turbo w Warszawie: STS turbo z Owczarskiej?

Jurek

https://goo.gl/photos/fvCCQf6ATkyGVF119

RafiRypin
28-05-2016, 23:01
dejmowałem zaczep na "sztandze" i wydaje mi się, że sztanga nie cofa się płynnie do końca, ale po przyłożeniu siły cofa się (w stronę kabiny, oczywiście).

Aha, odczytany błąd to P132B - Obwód czujnika położenia elementu sterującego doładowaniem turbosprężarki.

Nie wiem, czy to przypadkiem nie zacinający się element wewnątrz turbiny z którym nie może sobie poradzić sterownik turbinyna 100% masz zasyfioną geometrie turbiny, błąd P132B to tylko potwierdza,

mondeou
28-05-2016, 23:30
Potwierdzam, miałem dokładnie to samo. Łopatki zmiennej geometrii zasyfione, sterownik nie daje rady tego ruszyć i wpada w tryb serwisowy. Czyszczenie łopatek konieczne. Jak tego nie zrobisz to sterownik też może paść a nowy kosztuje sporo $$$ ;)

Wysłane z mojego HUAWEI CRR-L09 przy użyciu Tapatalka

RafiRypin
29-05-2016, 10:13
mozesz jeszcze spróbować rozruszać geometrie ruszając przód tyl sztange ale tak od początku do konca złap w kombinerki i ruszaj

piotrekd35
27-12-2016, 14:00
Dzień dobry
Zapisałem się do klubu mrugającej sprężynki. Po podłączeniu do komputera pokazało błąd P132B, czytając forum znalazłem regulator turbiny,rozebrałem to ustrojstwo i delikatnie ruszając takie srebrne druciki jeden odleciał od lutów i tu pojawia się pytanie czy mogę ten drucik zastąpić zwykłym miedzianym czy muszę oddać sterownik do naprawy?

mondeou
27-12-2016, 14:31
Jak wiesz co i gdzie odpadło to możesz spróbować, ale gwarancji nie masz, że będzie wszystko dobrze pracować. Z doswiadczenia wiem, że prędzej czy później będziesz musiał posilić się specjalistycznym warsztatem :/

Zbysiu
27-12-2016, 19:46
Błąd P0132B oznacza zatarte zablokowane łopatki. Po co ruszałem sterownik? Musisz wyczyścić geometrię i będzie działać. Możesz to zlitować ale musisz mieć dibrą lutownicę. Zwykły kawałek przewodu.

piotrekd35
27-12-2016, 21:16
Ruszyłem go ponieważ sprawdziłem ruch ramienia turbiny ( chodzi lekko w tył i przód)