PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zmiana radia



jumpertomek
01-06-2016, 15:42
Witam, dzisiaj mi przyszła ramka do radia razem z przejściówką, lecz niestety radio nie włącza się :( Na pewno działa, sprawdzałem w innym aucie.

Podpowie ktoś co może być nie tak ? i od czego ta wtyczka z jednym kabelkiem ?

https://zapodaj.net/88373f33905e3.jpg.html
https://zapodaj.net/54dafe226174d.jpg.html

Mondek00r
01-06-2016, 15:46
Mam identyczna przejściowe w mk2 wszystko smiga. Sprawdź czy aby na pewno dobrze powpinales kostki. Moglo tez byc małe zwarcie wiec polecam sprawdzić bezpieczniki

Szrajbnięte z wypaśnego Szajsunga Galaxy S4

jumpertomek
01-06-2016, 15:48
Kostki pospinane ok, 2 razy sprawdzałem :( Podłączyłem stare radio z powrotem i uruchamia się czyli bezpieczniki ok :(

Mondek00r
01-06-2016, 16:33
Glupie pytanie. Ile kosztowala ta przejściówka?

Szrajbnięte z wypaśnego Szajsunga Galaxy S4

jumpertomek
01-06-2016, 16:49
25zł razem z ramką, miernikiem sprawdziłem i przed samym radiem jest 12,6 czyli podłączenie ok jest. Chyba jednak radio jakoś cudownie padło :( nie wiem czy te cienkie kabelki coś nie namonciły :(

Mondek00r
01-06-2016, 17:18
A bezpiecznik w radiu? Caly?

Szrajbnięte z wypaśnego Szajsunga Galaxy S4

pasazer
01-06-2016, 17:29
A spróbuj wpiąć samą kostkę zasilającą ( nie wpinaj kostki od głośników) i sprawdź czy radio się włączy. Niektóre radia nie włączą się gdy jest zwarcie na jakimś głośniku.

jumpertomek
01-06-2016, 18:00
Właśnie bezpiecznik cały :( rozkręciłem całe radio, ale nie ma nawet najmniejszego śladu spalenia czegoś, zapachu spalenizny. Próbowałem bez głośników i nic :( Chyba radio wyzionęło ducha jakimś cudem :(

Ma ktoś oznaczenie kolorów tej kostki w aucie ? nie potrzebnie przejściówce jest pomarańczowy i czerwony chyba i przez nie może coś się spaliło.

Mondek00r
01-06-2016, 18:35
Możliwe, ze radio ma kabel zasilający w innym miejcu niz2 fabryczne kable w mondziaku. Proponuje odnaleźć kabel zasilający i wpiacy jako sam do radia. Może to pomoże

Szrajbnięte z wypaśnego Szajsunga Galaxy S4

jumpertomek
01-06-2016, 20:43
Znalazłem to na forum. Czyli według tego u mnie żółty od radia był podłączony do pomarańczowego grubego 12v i czarny do masy czyli powinno chodzić :(

Jak sprawdzałem miernikiem to na tamtych cienkich nie było napięcia, na jednym 0,6 chyba


Kostka od zasilania
Pomarańczowy z czarnym paskiem - stałe +12V
Czarny z zielonym paskiem - stałe -12V
Zółty z zielonym paskiem - +12V po załączeniu zapłonu
Pomarańczowy z czarnym paskiem (cienki) iluminacja radia
Czarny z pomarańczowym paskiem (cienki) - nie wiem po co
Czarny z zielonym paskiem (2gi) -12V
Zółty z zielonym paskiem (cienki)- zasilanie anteny

---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 19:10 ----------

Eh, radio w puncie siostry działa :P tutaj jest chyba wina tego że tylko jeden plus jest, tylko do żółtego kabla, a nie ma do czerwonego jeszcze. Jutro prze lutuje kable i mam nadzieje że będzie śmigać :)

Arturek_67
02-06-2016, 09:42
[...]
Ma ktoś oznaczenie kolorów tej kostki w aucie ? nie potrzebnie przejściówce jest pomarańczowy i czerwony chyba i przez nie może coś się spaliło.

Witam

Tu jest wszystko opisane

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176981

pozdrawiam
Arturek_67

jumpertomek
03-06-2016, 07:56
Dla tych którzy w przyszlosci by to robili, nie polecam tej ramki
Duzo pilowania, przejsciowka tez lipna, trzeba uciac czarny i pomaranczowy przewod a zolty z czerwonym polaczyc.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

borewitsch
07-06-2016, 09:26
Dla tych którzy w przyszlosci by to robili, nie polecam tej ramki
Duzo pilowania, przejsciowka tez lipna, trzeba uciac czarny i pomaranczowy przewod a zolty z czerwonym polaczyc.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

nie przejściówka lipna tylko brak pojęcia o elektryce samochodowej... ktoś Ci napisał, że drugi przewód plusowy do radia jest w innym miejscu... jakbys włączyl stacyjkę to radio by zagrało :P
a poza tym często w kostce od radia jest możliwość odpowiedniego przepięcia kabelków, producent nigdy nie wie do jakiej fury radio trafi... a producenci samochodów tak juz mają, że nie robią wszystkiego tak samo :P

jumpertomek
07-06-2016, 17:21
Pojecia nie masz Ty, radio z zaplonem tez sie nie wlaczalo. A gdy sprawdzilem miernikiem kostke to na innym przewodzie bylo tylko 0.6v.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

tomzyl
07-06-2016, 19:37
ciekawe jest to że musiałeś cokolwiek przerabiac, skoro wtyczki iso-din są pod auta robione i wszystko powinno być p&p. Jakoś u siebie nic nie musiałem przepinać, podpinać etc, wszystko zadziałało od ręki...

pasazer
07-06-2016, 19:45
Być może ktoś coś przerabiał coś pod poprzednie radio ? Ja jak już pisałem zakupiłem taki zestaw i wszystko było ok, zarówno wiązka jak i ramka (nic nie musiałem piłować) .

borewitsch
07-06-2016, 21:25
Pojecia nie masz Ty, radio z zaplonem tez sie nie wlaczalo. A gdy sprawdzilem miernikiem kostke to na innym przewodzie bylo tylko 0.6v.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

ej to sorry miszczu... 15 lat w temacie psu na du.ę...
pochwal się w takim razie co za radio masz