PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Ile litrów gazu powinno wejść do zbiornika?



Brzuch
02-06-2016, 19:52
Cześć,

mam zagwozdkę. Moja butla ma pojemność 53,5L gazu. Powinno wchodzić do niej około 80% czyli w tym przypadku 42,8L. Dzisiaj zajechałem na stację i patrząc po kilometrach obliczyłem, że powinienem mieć jeszcze 2-3l gazu w zbiorniku. A uwaga, uwaga. Zatankowali mi 48,66L!!! + te 2 co miałem to prawie 51L gazu czyli około 8 więcej niż powinno!!

Pytania: czy technicznie jest to możliwe i czy gaz może się tak sprężyć żeby tyle wleciało zależnie od pogody? Było 25 stopni według prognozy w komórce a 30 według termometra w samochodzie, sucho. No i inna opcja, czy to po prostu wał z dystrybutorem? No i czy auto teraz mi nie wybuchnie bo po tankowaniu przejechałem 5km ;D

Mondek00r
02-06-2016, 21:07
Raczej wał na stacji :D bo podczas temperatury gaz sie rozpreza wiec powinno go wejść mniej

Szrajbnięte z wypaśnego Szajsunga Galaxy S4

splitu
02-06-2016, 23:56
patrząc po kilometrach obliczyłem, że powinienem mieć jeszcze 2-3l gazu w zbiorniku
a tego to już nie wiesz, po kilometrach jesteś blisko prawdy ale nie dokładnie co do litra. być może byłeś już na oparach a tylko Ci się wydawało że masz 2-3l.


Pytania: czy technicznie jest to możliwe
jest, zależnie od ciśnienia na dystrybutorze, czy nie był podgięty pływak.
ile raz już zalewałeś butlę do pełna? ile razy na tej samej stacji? cokolwiek można stwierdzić jeśli wykonałeś ~50 tankowań do pełna.
czy na tej stacji co weszło rzekomo +8l tankowałeś pierwszy raz?

Powinno wchodzić do niej około 80% czyli w tym przypadku 42,8L.
85% czyli 46l bez problemu.

No i czy auto teraz mi nie wybuchnie bo po tankowaniu przejechałem 5km ;D
raczej nie, skoro zatankowałeś przy 25*C na zewnątrz. dalej masz kilka procent luzu w zbiorniku.

pom_pek
05-06-2016, 22:18
To jeszcze nic...mi kiedyś weszło więcej niż ma butla :D a dzieje się tak przy wysokich temperaturach na dworze bo gaz jest wtedy inaczej sprężony ;)

JakubK
19-06-2016, 12:54
Zgadzam sie. Dlatego nigdy nie tankuje w upaly
Ewentualnie wieczorem