PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] 20 L na 100km !!! Pomocy. Prosze o pomoc...



rafaelo
15-12-2006, 16:54
Witam, mam Mondeo I 1994r. 2.0 KAT z GAZem - nie wiem co to za instalacja:/ Samochod palil mi srednio po 15l gazu w miescie i bardzo spadal z obrotow przy zakreach az gaz wiec pojechalem do mechanika ten powiedzial ze mam walnieta sonde lambde wymienilem ja 300zl w plecy :) pozniej pojechalem do gazownika na regulacje powiedziel ze tamten mechanik podlaczyl odwrotnie sonde-poprawil ja. wyregulowal gaz i samochodzi smigal naprawde super, ale tylko przez 2 dni pozniej zaczel strasznei glosno chodzic silnik naprawde glosno. i okazalo sie ze po jezdze jak policzylem spalil mi 20 litrow gazu po naprawde i regulacji. Teraz samochod stoi przed blokiem, nie uzywam go, mam go dosc :( Moze ktos mi pomoc? od czego zaczac? mam dosc wpakowywanie w niego kasy bo jestem biednym studentem i chcialbym to naprawic jak najmnijszym kosem. PROSZE o POMOC KOGOKOLWIEK CO TO MOZE BYC i ile powinien palic taki samochodzik jak moj gazu?

rufus_k
15-12-2006, 17:06
:wall: mam to samo tylko, że przy silniku 1,8 i sekwencji. Z tego co się ostatnio dowiedziałem to całekiem możliwe jest to, że mamy nieszczelny kolektor wydechowy przez który dostaje się powietrze i stąd sonda lambda fałszuje informacje które przekazuje do komputera. Przez to mamy pewnie takie spalanie. Jest to tylko teoria :) może jutro sprawdze szczelność to się okaże czy to prawda...

rafaelo
15-12-2006, 17:15
Kolektor jest pewniu u mnie plastikowy, ale to znaczy ze na benzynie bedzie spalanie na przyzwoitym poziomie? Kolektor jest odpowiedzialny tylko przy gazie?

rufus_k
15-12-2006, 17:23
Chodzi mi o kolektor wydechowy a nie dolotowy. Przy nieszczelności spalanie pb też powinno być wysokie. A u Ciebie jakie jest spalanie pb ? bo u mnie też jest wysokie.

rafaelo
15-12-2006, 17:31
Po naprawie sondy lambdy jeszcze nie mialem okazji sprawdzic. ale przed naprawda spalanie benzyny wynosilo okolo 12 litrow w cyklu miejskim. Jak bedziesz mial jakies wzkazowki jak sprawdzic kolektor, czekam na podzielenie sie waznymi informacjami.

krzys-68
15-12-2006, 17:49
:wall: mam to samo tylko, że przy silniku 1,8 i sekwencji. Z tego co się ostatnio dowiedziałem to całekiem możliwe jest to, że mamy nieszczelny kolektor wydechowy przez który dostaje się powietrze i stąd sonda lambda fałszuje informacje które przekazuje do komputera. Przez to mamy pewnie takie spalanie. Jest to tylko teoria :) może jutro sprawdze szczelność to się okaże czy to prawda...odlacz sonde lambda,zresetuj sterwonik i zrob probe :satan: bez jej podlaczenia.Silnik pobierzez wzorcowe dane spalin zapisane w sofcie :metal

lyssy
15-12-2006, 17:53
Chodzi głośno - to znaczy? Stuka, dzwoni, pierdzi? :)

Być może faktycznie kolektor wydechowy pękł był - to by tłumaczyło głośną pracę i ew. większe spalanie. Odpal i spróbuj znaleźć miejsce skąd uciekają spaliny...

A przy 1,8 jest trochę inaczej - sonda jest bliżej silnika, więc kolektor musiałby być dziurawy zaraz za silnikiem...

rufus_k
15-12-2006, 17:58
Jeżeli spala Ci około 12 litrów pb w mieście to raczej norma. Widocznie masz magika, który nie wie do końca co robi :wall:

A co do sprawdzania szczelności to:
-trzeba się zaopatrzyć w tester szczelności np. instalacji gazowych (ostatecznie może to być mydło w płynie z niewielką ilością wody),
-odłaczamy wtyczke od komputerka sterującego wtryskiem etc.,
-natrysnąć na układ wylotowy tester szczelności(połączenie kolektora wydechowego i głowicy) ROBIMY TO NA ZIMNYM SILNIKU inaczej nie ma to sensu bo środek wyparuje,
-zatykamy szczelnie wylot tłumika (np. szmatą),
-no i kręcimy rozrusznikiem,

Tu potrzebujemy drugiej osoby żeby nam pomogła w sprawdzaniu czy w miejscach gdzie może wystąpić nieszczelność nie powstaje piana.

Sprawdzamy w identyczny sposób inne łączenie całego wydechu. Jest przy tym troche roboty ale jeżeli może się to przyczyńć do zmniejszenia spalanie to warto spróbować :jezyk1:

rafaelo
15-12-2006, 21:27
Widze ze jest tu duzo pomocnych osob, narazie zatankuje benzynki do niego i zaczne po kolei szukac usarki w waszych radach. Mam ksiazke ktora kiedys sciagnolem sam naprawiam forda Mondeo wiec powinienem sam powoli jakos do tego dojsc. moze jakos mi sie uda :) Jesli ktos ma jeszze jakies wzkazowki to chcenie wyslucham...

Kleber
15-12-2006, 21:28
wywal w diabły ten cały syf i montuj blosa. Nie będzie ci potrzebna sonda. Wyregulujesz sobie sam (nic trudnego) jedna wada to koszt ok 320zeta

krzys-68
15-12-2006, 21:42
Chodzi głośno - to znaczy? Stuka, dzwoni, pierdzi? :)

Być może faktycznie kolektor wydechowy pękł był - to by tłumaczyło głośną pracę i ew. większe spalanie. Odpal i spróbuj znaleźć miejsce skąd uciekają spaliny...

A przy 1,8 jest trochę inaczej - sonda jest bliżej silnika, więc kolektor musiałby być dziurawy zaraz za silnikiem...1,8l ze srebna pokrywą ma kolektor ktory jest wrazliwy na pekniecia i czesto peka.spawanie jest nieskuteczne a nowy drogi :wall: ,jednak cena szybko sie amortyzuje poprzez zmniejszone do normatywu spalanie :))

rufus_k
15-12-2006, 23:11
odlacz sonde lambda,zresetuj sterwonik i zrob probe :satan: bez jej podlaczenia.Silnik pobierzez wzorcowe dane spalin zapisane w sofcie :metal

A mi się wydaje, że silnik zacznie wariować :jezyk1: ale jak tak mówisz to trzeba będzie spróbować :terefere: :banan:

krzys-68
16-12-2006, 00:35
Nie bedzie "wariował".podczas rozgrzewania tez sterownik bagatelizuje sygnał sondy i wszystko chodzi :satan:

Polarny
19-12-2006, 00:07
Widzę, że nie tylko ja mam taki problem.
Mój pali po mieści 23lgazu, a na trasie 12l (jazda na autostradzie z prędkością 130km/h) lub 15l (autostrada, jazda w granicach 180km/h).

Drugi problem to nietrzymanie obrotów, dopóki silnik nie uzyska swojej temperatury. Dodam, że na benzynie nie mam problemów z obrotami.
Jakieś pomysły?

STraits
19-12-2006, 21:08
Chodzi głośno - to znaczy? Stuka, dzwoni, pierdzi? :)

Być może faktycznie kolektor wydechowy pękł był - to by tłumaczyło głośną pracę i ew. większe spalanie. Odpal i spróbuj znaleźć miejsce skąd uciekają spaliny...

A przy 1,8 jest trochę inaczej - sonda jest bliżej silnika, więc kolektor musiałby być dziurawy zaraz za silnikiem...1,8l ze srebna pokrywą ma kolektor ktory jest wrazliwy na pekniecia i czesto peka.spawanie jest nieskuteczne a nowy drogi :wall: ,jednak cena szybko sie amortyzuje poprzez zmniejszone do normatywu spalanie :))


Jest na to rada. Kolektor na zamówienie z nierdzewki. Koszt nie przekroczy 200 PLN, czyli tyle ile oryginał, a na pewno nie pęknie, jak się go porządnie pospawa oczywiscie np. TIGiem.

krzys-68
19-12-2006, 21:33
Dobrze jest wiedziec co sie doradza
:terefere: Jakosc wykonania takiej samoróbki jest nie do przyjecia.Wyprofilowanie w srodku kanałow bedzie inne,przeplyw utrudniony a co za tym idzie zuzycie paliwa duze :wall:

rocco26
20-12-2006, 10:11
a przeplyw powietrza przez 2 rezonatory to jest idealny? do tego rurka harmonijkowa.

kristofores
10-01-2007, 14:17
A może łączenie kolektora z katalizatorem, tam jest elastyczne łączenie na sprężynach uszczelnione stożkową "azbestową" uszczelką. ja na jesieni zwalałem katalizator żeby z niego bebechy wydłubać i zaspawać. no a ta wspomniana uszczelka była jak kamień i w trzech kawałkach - założyłem nową.

rafaelo
10-01-2007, 15:32
Do tej pory nie wiem co jest z tym moim Mondeo. To znaczy wymienilem termostat bo samochod za wolno sie nagrzewal no i spalanie spadlo troche a wczesniej to jezdzilem na krotkie odcinki moim mondeo i tak duzo palil. ale teraz na trasnie bierze 12l gazu, wlasnie nie wiem czy to jest dobre spalanie dla tego silnika? Teraz mam inny problem bo w momenci dodawania, trzymania pedalu gazu silnik glosno pracuje i nie ma mocy tak jakby bardziej od strony kierowcy slyszec ten halas, jest tak zarowno na benzynie jak i gazie. Ale nie zawsze tak jest czasem ma momenty kiedy cicho-normalnie pracuje. Moze ktos wie co to moze byc? moze to byc ten kolektor?

sebastian_w
11-01-2007, 21:21
23L 8O
Jejku co za spalanie !!!
To chyba lepiej na PB jeździć :)

Ja tak jak Kolega Kleber - BLOS !!!!!!!!!!!

majster222
15-01-2007, 13:58
to ja mam chyba powód do dumy? skoro mi na trasie pali 10.1 -10.8 gazu przy prędkości 110 lub 140km/h, a w mieście 12.5 -13 przy ciężkiej nodze; mam nową org.sondę bo tyle samo mi palił przed wymianą, dlatego ją wymieniłem, bo koledzy pisali, że mogą zejść nawet do 8-9l.;u mnie nie da rady, nawet na 5-ce przy 80-90km/h;

sebastian_w
15-01-2007, 21:27
To ja też się pochwalę:)
7,8 l trasa, a po mieście to koło 12-10l

:) :satan:

bosman
15-01-2007, 22:16
To ja też się pochwalę:)
7,8 l trasa, a po mieście to koło 12-10l

:) :satan:
U mnie tak samo

rafaelo
16-01-2007, 20:00
Bylem u elektromechanika w zambrowie podobno najlepszy w swoim okregu, powiedzial mi ze spalanie wedlug niego jest ok dla tego samochodu:/ sam juz nie wiem ale najbardziej mnie denerwuje ze tak glosno chodzi w lato tego nie bylo, wie moze ktos co to jest?

cyniek
19-01-2007, 13:55
Witam
Mam podobny problem z głośnym silnikiem i wyraźnym spadkiem mocy.Silnik głośno pracuje jak Kamazie i jechać nie chce.Ktoś to już przerabiał ?
Cyniek

andrzej_men
19-01-2007, 14:08
Witam
Mam podobny problem z głośnym silnikiem i wyraźnym spadkiem mocy.Silnik głośno pracuje jak Kamazie i jechać nie chce.Ktoś to już przerabiał ?
Cyniek
A silnik tylko na gazie głośno chodzi? bo jesli na benzynie tez no to chyba nie ten dział, najpierw zrob go tak zeby chodził cacy na benzynce :metal

cyniek
19-01-2007, 14:48
niestety i na gazie i na benzynie .....
cyniek