PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Mondeo mk3 sedan grzejące się felgi tył



misiek14051990
13-06-2016, 19:17
Panowie, mam duży problem. Od dłuższego czasu grzały mi się tylne felgi tzn hamulce, po przejechaniu 30km przednie felgi były letnie a tylne tak gorące, że nie mogłem ich dotknąć. Wymieniłem na nowe: piasty tylne, linki ręcznego, zaciski, tarcze i klocki. Po wymianie miałem spokój ale niestety tylko około miesiąca. W tym momencie felgi grzeją się tak jak przed wymianą wyżej wymienionych podzespołów. Dodam też, że kontrolnie po wymianie byłem na stacji kontroli pojazdów zmierzyć siłę hamowania i wszystko było ok. Nie chcę jeździć autem w takim stanie bo za chwilę okaże się, że znowu będę musiał wydać ogromne pieniądze na naprawę.
Proszę podpowiedzcie co może być przyczyną?

maciekelga
13-06-2016, 20:28
Auto przed czy po lifcie?
Jesli przedliftem to na zapiekajace sie tylne zaciski, najlepsza jest wymiana na poliftowe zaciski.
Ja tez walczylem, chciałem regenerowac, wymienilem zaciski i od tego czasu ciiisza i spokoj, wszystko pracuje poprawnie.

LG G2 mini

Michal911
13-06-2016, 20:35
Dobrze kolega mówi miałem to samo, wymieniłem zaciski na polifty i spokój.

misiek14051990
13-06-2016, 20:53
Auto przed liftem. Rozumiem, że zmiana na poliftowe zaciski dają zamierzony efekt, jednak szukam przyczyn grzania się hamulcy. Moje zaciski nie są po regeneracji tylko nowe więc nie sądzę że przez okres miesiąca czasu mogły się popsuć. Szczerze mówiąc chciał bym uniknąć kolejnej wymiany zacisków bo ta którą zrobiłem dość mocno naruszyła mój portfel. Co jeszcze może być przyczyną?

damian1903
13-06-2016, 22:09
Moje zaciski nie są po regeneracji tylko nowe więc nie sądzę że przez okres miesiąca czasu mogły się popsuć.
to reklamacja jak sa nowe

misiek14051990
14-06-2016, 11:32
Owszem mogę je reklamować ale chciałbym wiedzieć czy przyczyna może być inna niż zaciski.

tomzyl
14-06-2016, 11:38
chyba że linki trzymają w pancerzach, ale prędzej zaciski.
Nowe masz na myśli zamienniki jakieś czy nowe nowe po pół tysiąca za sztukę?

sokoleokoo2
14-06-2016, 21:56
Witam, ja mam znów problem z poliftami teraz założyłem stan prawie idealny z 2007r.

Kłopot taki że o ile prawy śmiga extra to lewy się grzej (zdjęta linka dla pewności) trzymadło ręcznego idzie tylko do połowy bo klcki są zablisko tarczy, jest tak jak by tłoczek nie odbijał, prowadnice nasmarowałęm, zacisk w ręku śmiga super leguśko. Tłoczek leguślo się wkręca ...

może być wina że tarcza ma już swoje lata i ranty są po starych klockach z przedlifta i trza chwilkę poczekać bo klocki są chyba szersze i wadzą w rant ?

maciekelga
16-06-2016, 22:58
Tak jak Tomek pisze nowe ori czy zamienniki?jak zamienniki to obstawiam na 99% ze to one. Wejdz pod auto i zobaczy czy po sciagnieciu linki czy element pracuje bez zaciecia. Wtedy wszystko bedziesz wiedzial. Osobiscie wole oryginaly po regeneracji niz zamienniki.



LG G2 mini

---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:57 ----------

Ja kupilem poliftowe zaciski z jarzmami za 300zl...

LG G2 mini

Disizmi
17-06-2016, 08:29
może być wina że tarcza ma już swoje lata i ranty są po starych klockach z przedlifta i trza chwilkę poczekać bo klocki są chyba szersze i wadzą w rant ?
Klocki do przedlifta mają niższą wysokość niż poliftowe (różnica około 1 mm) - więc teoretycznie powinny bez problemu współgrać z tarczą mimo rantu.
Ja muszę w końcu zabrać się za wymianę tylnych zacisków z klockami na polifty - leżą już chyba z miesiąc gotowe do montażu ale czasu brak. Wtedy bym dał jednoznaczną odpowiedź czy coś wadzi bo u mnie na tarczach jest rant około 0,5 mm.

kepa
18-06-2016, 10:57
Nie muszą to być zaciski poliftowe, profesjonalna regeneracja starych zacisków w zakładzie też daje oczekiwane rezultaty

Raiz3n
18-06-2016, 11:21
Ja sam regenerowałem przedliftowe w sierpniu, przyłożyłem sie do tego i jak narazie wszystko działa ale staram sie często zaciągać ręczny. Co do problemu kolegi to czytałem na forum że taki objaw mogą dawać stare przewody elastyczne co idą do zacisku, w środku parcieją i płyn sie nie cofa jak powinien.

wozny83
18-06-2016, 12:39
Ja w srebrnym FL miałem zapieczoną linkę ręcznego i łapało mi klocek.
Po wymianie wszystko było tak jak powinno.

abadon
20-06-2016, 12:18
Też miałem problem z linkami - wymieniałem dwa razy, za drugim razem bodaj na Bosha (wcześniej nie pamiętam) i dopiero to pomogło. Widać nawet linki zamienniki bywają badziewne.

maciekelga
20-06-2016, 12:24
Dlatego na poczatku sugerowalem, sciagnac linke i zobaczyc czy sam zacisk jest ok:-)

LG G2 mini

kolodynt
21-06-2016, 21:08
Witam kolegów, nie chce zakładać nowego tematu więc pomyślałem, że mógłbym się zapytać tutaj tzn. dopadł mnie problem z niedziałającym ręcznym w moim mondeo hb 2001r. i zakupiłem zaciski z mondeo hb 2006r tylko chciałem się zapytać czy klocki do niego są takie same jak do przed lifta czy inne, dorzucam zdjęcie zacisku które kupiłem. Z góry dziękuje za pomoc
http://imgur.com/Ta7nh3y

Wit1956
21-06-2016, 21:18
Klocki są inne.

maciekelga
21-06-2016, 22:24
Klocki sa inne, pamietaj aby byly tez specjalne blaszki do nich - ostatnio przerabialem nie wszyscy producenci je daja...
Nie widze zdjecia - nie mam mozliwosci otwarcia-zaciski razem z jarzmami? Bo przedliftowe jarzma chyba nie pasuja...

LG G2 mini

kolodynt
21-06-2016, 22:58
Wrzucam jeszcze raz zdjęcia, zaciski razem z jarzmami, na nich jak widać mam jeszcze stare blaszki.

https://postimg.org/image/xgezxuhn5/
https://postimg.org/image/n7mis0tld/

Disizmi
22-06-2016, 08:25
Blaszki są więc papier ścierny w ruch i musisz je obczyścić do metalicznego połysku. No i czeka Cię zakup osłony gumowej tłoczka bo widać, że jej też nie ma.

kolodynt
22-06-2016, 09:06
taki właśnie miałem zamiar, wyczyścić oraz wymiana gumek, rozumiem że jak będę kupował klocki to wystarczy powiedzieć że do 2006 hb i powinny pasować?

Disizmi
22-06-2016, 09:55
Ogólnie: klocki do systemu hamulcowego Bosch po 09.2004 r. ;) Oczywiście podaj model pojazdu :zakrecony:

kolodynt
22-06-2016, 10:07
ok dzięki wielkie, może uda mi się zabrać za to w weekend więc zobaczymy co wyjdzie:zakrecony:

sokoleokoo2
01-07-2016, 11:38
Pany 2x rozbierałem poliftowy i dalej się grzeje tylni lewy. Teraz już lekko ale jest dużo cieplejszy niż tylni prawy. Plus taki że już się nie przegrzewa.

Na początku wadził o rant ale teraz ? Czy przyczyną może być zamienione/dwrotnie prowadnice jarzma ? wiadomo jedna z gumnką druga zwykłą tylko pręt ? na moje oko nie ma to znaczenia? ale już nie wiem co jest. Tłoczek wyszlifowany na ideał, ręczny bajka (aczkolwiek testuje z odpiętym)

Jeszcze myślę o tarczy czy nie jest lewa bo przegrzana bez młota nie zejdzie (więc lewej z prawą nie zamienię) jak wybiję to będzie lipa bo się zwichruje.

misiek14051990
01-07-2016, 12:12
Wiec: linki od ręcznego były wymieniane, dwa dni temu wymieniłem też przewody elastyczne. Niestety grzeje się nadal i mam wrażenie, że lewe tylne koło jest bardziej gorące niż prawe. Zostaje mi odpiąć linki od ręcznego i przetestować co się będzie działo.

Netoper
01-07-2016, 12:31
Zostaje mi odpiąć linki od ręcznego
I ręką cofnąć dźwigienkę od ręcznego, bo może stoi w pozycji "Trzymaj"
I sprawdź luzy łożyska.

misiek14051990
02-07-2016, 07:40
Łożyska wymienione 4-5 miesięcy temu na SKF. Oczywiście zobaczę w jakim położeniu są dźwigienki.

misiek14051990
02-07-2016, 16:20
Łożyska wymienione 4-5 miesięcy temu na SKF. Oczywiście zobaczę w jakim położeniu są dźwigienki.
Zdjalem linki i co widzę? Dźwignia od ręcznego mocno odbija aż do momentu gdzie opiera się na srubie. Linki w pancerzu chodzą luźno.


Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

sokoleokoo2
02-07-2016, 22:38
Przypominam się bo mam problem z zaciskiem poliftowym który robiłem sam ? grzeje się ? jakieś wskazówki ?

PS. LINKA ZDJĘTA.

ps2. MIAŁEM BRAĆ LINEX ale dziadostwo (chińczyk lepszy zresztą firma spod Krk), dopłciłem 10 pln i mam COFLA, przepaść trochę taki Maserati lub FORD VIGNALE.

misiek14051990
03-07-2016, 15:01
Panowie jak najlepiej sprawdzić czy tarcze hamulcowe nie mają bicia?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

zibi321
03-07-2016, 15:30
Trzeba udać się do warsztatu gdzie mają czujnik zegarowy i niech zmierzą. Jak wyjdą odchyłki to do przetoczenia. Niech sprawdzą obie strony w kilku miejscach.

misiek14051990
05-07-2016, 21:13
Czuje się w obowiązku poinformować ze mój problem jest już rozwiązany. Przyczna była bardzo prosta tarcze hamulcowe miały bicie. Założyłem nowe wiec totalnie olalem ten kierunek szukania usterki. Kupiłem tarcze Boscha i okazało się ze nawet tak porządna firma sprzedaje badziewie. Podczas przetoczenia ze strony wewnętrznej tarczy "zebrane" trzy setki a z zewnętrznej dwie setki. Postanowiłem opisać ta usterkę aby ktoś kto ma podobny problem jak ja nie wymieniał wszystkich podzespołów tylko najpierw sprawdził tarcze mimo, że są nowe. Dziękuję wszystkim ze udzielone rady :-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

maciekelga
06-07-2016, 17:21
Dawno temu wymieniłeś tarcze? Nie sprawdzales miernikiem zegarowym czy sa proste?
Zimmermany tez sie krzywe zdarzaja, mi sie trafily akurat.
Najważniejsze ze problem rozwiazany:-)

LG G2 mini

zibi321
08-07-2016, 12:11
Też przetaczałem oryginalne tarcze tylko na przedniej osi. Ważne jest aby przy montażu wyczyścić piastę , tarczę i felgę papierem ściernym w miejscu ich styku. Warto zadbać żeby klocki w zaciskach pracowały luźno tj żadnej rdzy , pyłu ani smaru - co jakiś czas
kontrola , przy tym odpowietrzyć hamulce i wymienić płyn hamulcowy jak jest stary.