PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Uderzanie silnika (skrzyni biegów) o karoserie koło lewego koła



Becksqq
14-06-2016, 12:38
Witajcie. Zdiagnozowałem już stuki w moim samochodzie. Otóz przy przyśpieszaniu lub skręcaniu w prawo i jednoczesnym dodawaniu gazu słychać głośne stuki z lewej strony. Przyjrzałem się sprawie i wygląda na to, że silnik(bądź skrzynia biegów) jest luźna i uderza o karoserie z lewym kołem (na wysokości mniej więcej połowy felgi). Nie mam teraz samochodu, żeby zrobić zdjęcie, ale jakby ktoś z Was podrzucił mi zdjęcie mondeo ze zdjętym lewym przednim kołem w dość dobrej jakości, to bez problemu wskaże to miejsce.
Wine zrzucam na którąś z poduszek silnika. Jak poznać czy któraś jest do wymiany? Na wolnych obrotach trzesie budą, ale bardzo delikatnie, dla kogoś kto nie wie o usterce zapewne niezauważalnie.
Jako, że szpara między karoserią a częścią, która o nią uderza jest dość mała (na oko 0,5-1cm) to spróbowałem w nią włożyć kawałek drewienka i się przejechać. Pukanie ustało, ale na całą karoserię są przenoszone takie wibracje jak podczas pracy na 3 cylindrach i z dwojga złego wole czuć pukanie przy skręcaniu. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo chciałbym się pozbyć tej usterki, bo możecie sobie wyobrazić jak denerwujące jest to, gdy przy przyśpieszaniu masz wrażenie że silnik razem z półosią zaraz gdzieś odleci.
P.S Nie bardzo wiedziałem do jakiego działu to wrzucić, więc wylądowało tu :smash: W razie potrzeby proszę o przeniesienie.

rajman
14-06-2016, 14:20
Poduszkę to najlepiej odkręcić i sprawdzić organoleptycznie. A jak nie to ugiac jakimś lomem i porównać łatwość poddania ze sprawna. A może poduszki są ok tylko ktoś przy okazji jakiejś roboty źle ustawił silnik?

tapatalked

Becksqq
14-06-2016, 14:43
Kwestią o tyle dziwną jest to, że jak kupiłem samochód to nie było tych dźwięków. Silnika nikt nie ruszał na tyle by go przestawić a jednak odgłos się pojawił. Oglądałem ostatnio łapę dolną i wydaje mi się, że jest troche za bardzo skręcona. Jutro wstawię fotke i pozwolę ocenić innym użytkownikom :mo:

Raiz3n
14-06-2016, 14:55
Zdejmij puszke filtra powietrza, podeprzyj silnik i wyjmij poduszke skrzyni, najprawdopodobniej jest zerwana..

Becksqq
14-06-2016, 15:26
kilka kawałków drewna opałowego powinno starczyc pod silnik? ;)

Raiz3n
14-06-2016, 15:43
Jeśli będzie to stabilne to pewnie, ja podstawiałem lewarek i deseczke. Obejrzyj odrazu dolną poduszke bo jak jeździłeś z tym długo to mogła też dostać..

Becksqq
14-06-2016, 15:52
jeżdżę tak już dobre kilka miesięcy. Dolna łapa wydaje mi się troszke za bardzo wykrzywiona, a to z kolei mogłoby potwierdzić tezę zerwanej poduszki skrzyni (jeśli dobrze rozumuje, to wtedy łapa nienaturalnie by się wygięła i podtrzymywała silnik).

Becksqq
17-06-2016, 03:37
Wrzucam zdjęcie miejsca w którym sa uderzenia. Widać dokładnie wyszczerbione miejsca.
https://zapodaj.net/717bb9c6318d4.jpg
( https://zapodaj.net/717bb9c6318d4.jpg.html )
Poduszkę pod puszka filtra oglądałem, ale cieżko mi na oko ocenić czy jest ok.

Raiz3n
17-06-2016, 11:12
To czemu jej nie zdjąłeś żeby zobaczyć? Mocowana jest na 5 śrub z b.dobrym dostępem, dopóki jej nie wyjmiesz i nie obejrzysz od spodu to możesz sobie gdybać...

Becksqq
21-07-2016, 02:32
Odgrzeje mojego kotleta, ale może komuś sie przyda. Okazało sie ze caly silnik był przesunięty na poduszce od strony pasażera o jakieś 3-4 cm w stronę kierowcy. Ten stan rzeczy spowodował rownież uszkodzenie ogranicznika momentu obrotowego. Koszt naprawy do 20zl za oryginalny używany ogranicznik i 0,5l Johnego Walkera dla kolegi z kanałem i odrobina chęci :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk