PDA

Zobacz pełną wersję : Umiejscowienie CB Radia w MK III



artoriusmaximus
16-12-2006, 14:22
Witam,

Gdzie proponujecie umieszczenie CB Radia (President Johnny II) w MK III?

Do tego chcę dać antenę Presiden OHIO, na magnes na dach.

Jakub
18-12-2006, 10:24
Zdjęcia mojego radia znajdziesz w temacie :

http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=23491

Edit: Krzyś tym razem ja byłem pierwszy :)

krzys-68
18-12-2006, 10:38
Witam,

Gdzie proponujecie umieszczenie CB Radia (President Johnny II) w MK III?

Do tego chcę dać antenę Presiden OHIO, na magnes na dach.Wlasnie w dwoch innych watkach( a moze nawet w trzech) jest dyskusja nad tym samym zagadnieniem :))

Ptaq
18-12-2006, 12:20
Ja mam nietypowe chyba miejsce zamontowania, ale coraz bardziej sobie chwalę. Wiem, że jest cokolwiek kontrowersyjne, ale plusy powoli zaczynają w moim przypadku przeważac nad minusami.
Radyjko mianowicie zamontowane jest w podłokietniku. Rozwiązanie takie przejąłem kupując mondka, bo cała instalacja była doprowadzona do podłokietnika i zrobiona dziura w dachu :) Zastanawiałem się oczywiście co tam może się zmieścić, bo podłokietniczek jes nie za duży. I co się okazało - Johnny II pasuje jak ulał :metal
Zamontowałem w zasadzie żeby spróbować, bo wydawało się, że miejsce nie jest za bardzo trafione, ale co do czego to okazuje się, że nie jest takie głupie. :))
Plusy:
- radyjka nie widać
- nie trzeba wymontowywać pod chmurką
- razem z radyjkiem w podłokietniku miesci się i grucha
- nie przeszkadza koło kolana, nie zabiera miejsca
- w zasadzie jest pod ręką :))
Minusy:
- zeby popatrzeć, zmienić ustawienia trzeba otworzyć podłokietnik i oderwać wzrok od drogi
- trzeba zapamiętac ustawienie i połozenie pokręteł
- trzeba nauczyć się posługiwac pokretłami na paznokieć :metal

Ogólnie jest git i tak jak wspomniałem jestem zadowolony. Człowiek jest zwierzęciem adaptacyjnym i do wszystkiego się przyzwyczai, nawet do gimnastycznej wydawałoby się i "ślepej" obsługi CBika w podłokietniku :banan:

krzys-68
18-12-2006, 12:41
Mam identycznie w Toyocie LJ :satan:
Tyle ze kieszen tam jest ogroooomna :satan:
A przewazyl argument za jak najmniejszymi stratami w tapicerce auta,bo kosztuje nadal ladnych kilka pln :))

mikruss
19-12-2006, 17:22
Jeszcze dwa miejsca gdzie możesz umiejscowić radio.

a) pomiędzy przednimi a tylnimi drzwiami od strony kierowcy (na słupku poniżej pasów bezpieczeństwa);

b) w schowku na drobne (ten zasłaniający bezpieczniki) i pociągnięcia gniazda do gruszki obok ręcznego. Na innym forum widziałem takie rozwiązanie i nie ukrywam że jest całkiem ciekawe. Sam się zastanawiam czy tak sobie nie zamontuję.

Jakub
19-12-2006, 18:43
Przy takim umiejscowieniu - gałkologia to tylko z pamięci, bo nie będziesz jechał i patrzal na radio, a nie na drogę.

Co do drugiego umiejscowienia, moje TTI się tam nie zmieści, a poza tym jak się spali bezp. to będziesz za każdym razem radio musial demontować?

mikruss
19-12-2006, 20:12
Przy takim umiejscowieniu - gałkologia to tylko z pamięci, bo nie będziesz jechał i patrzal na radio, a nie na drogę.

Co do drugiego umiejscowienia, moje TTI się tam nie zmieści, a poza tym jak się spali bezp. to będziesz za każdym razem radio musial demontować?

I tak i nie. Jeżeli się jeździ dużo to w pewnym momencie wiesz gdzie jest dana gałka i jak ja kręcić. Ja już tak mam od dobrych kilku miesięcy i już mi nie przeszkadza.

krzys-68
19-12-2006, 21:30
Oczywiscie ze wszystko zalezy od przyzwyczajenia.Nie kazdemu pasuje standartowe mocowanie :metal