PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] cichy szum przy przyspieszaniu tddi @ 140 KM



Matir
17-06-2016, 10:22
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z cichym szumieniem od 2 tys obrotów który słychać tylko przy otwartym oknie,

jest to inny szum niż ten który miałem przy pękniętej rurze S od IC.
wydaje mi się że auto mocy nie straciło (albo się przyzwyczaiłem) - czuć że wciska fotel i 200 na banie leci
kumpel mówi że przy deptaniu kopci mocno ( ale wdaje mi się że po czipie musi kopcić)

nie wiem jak ten dzwięk okreslic taki delikatny szum jak turbo ładuje od 2 k obrotów

mam zaolejone rurki na łączeniach od turbo do filtra powietrza

czy to może być wina dziurki w tej rurce przy turbo? i nie objawia się to spodkiem mocy? Gdzue wy ewentualnie mieliście nieszczelności poza rura S od IC?????

Nuriel
17-06-2016, 14:31
Witam, mam podobny problem tylko że w TDCi też po wirusie. Na początku jak miałem wirusa nie kopcił, no może delikatnie. Dopiero po czasie zaczęło się puszczanie "bąków" przy ruszaniu. I tak jak u Ciebie też mam zapocone dwa połączenia rur od IC. Za jakiś czas jak znajdę trochę czasu to mam zamiar wymienić wszystkie opaski w układzie IC na jakieś mocniejsze bo te co mam mocniej dokręcam i się przekręcają.
Wydaję się że to może być przyczyna problemu

PS. U mnie słuchać szum i jak już jest ok 2,5k obr. to lekki gwizd.

Matir
19-06-2016, 09:59
problem rozwiązany,
pęknięta rura takie krótkie kolanko co wychodzi z kolektora dolotowego po prawej stronie na górze silnika

wymieniłem i cisza.