PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] 2.0tdci P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa- gdzie sie znajduje



stelmacher
24-06-2016, 22:55
witam
auto mondeo 2.0tdci mkiv 140km 06.2009rok
od zakupu auta mam problem z tym bledem
P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa
auto dluzej kreci
czasami faluja obroty
szarpie rowniez przy stalej predkosci 50-60km/h

a dzis wracalem z niemiec do pl trasa 500km
po przejechaniu jakis 80km wciskam pedal gazu i zero reakcji auto nie jedzie
wciskam jeszcze dwa razy i wkoncu jedzie ale zaczynaja sie od tego momentu problemy z przyspieszaniem i plynna jazda bo przy stalej predkosci delikatnie szarpie a jak wciskam do konca pedal gazu to normalny kangur;/
kolejny zanik mocy po okolo 350km i tym razem trwalo to dluzej musialem z 6-7 razy wciskac pedal gazu aby zaczal jechac
temperatura zewnetrzna byla w granicach 36stopni a wskaznik plynu w chlodnicy byl delikatnie wiekszy niz pion ;/
teraz po przyjezdzie podlaczylem go do forscana i znow tylko ten blad p0089 wydajnosc regulatora cisnienia paliwa
p.s
moze to miec jakis zwiazek z tym ze mam przy podszybiu jakby luzna rure od przeplywki?
bo juz nie wiem co to moze byc;/
co do tego czujnika to juz wiecie gdzie on bedzie sie znajdowal w moim silniku?
no i mozecie podac numer tej czesci tego regulatora bo jak to czesc ta co podejrzewam to u mnie chyba byla juz wymieniana bo widnieje na niej napis 43 2014 czyli jakby 43 tydzien 2014roku i nie wiem czy orginal, no i te sruby widac ze ruszane

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

nie wiem jak wstawic zdjecie wiec podaje linka jaki dokladnie mam silnik i prosze o wskazanie gdzie ten regulator sie u mnie znajduje

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/136315-2-0-TDCi-Czarna-sadza-maź-w-okolicach-kolektora-dolotowego

mydek
25-06-2016, 21:41
Cześć. Zaczął bym od sprawdzenia szczelności układu paliwowego. Ja osobiście mam już 3 diesla i nauczyłem się , że złączki na układzie średnio trzymają zwłaszcza w dużych temperaturach. Drugą przyczynę jaką bym obstawiał to zawalony filtr. Pozostaje jeszcze kończący się wtrysk. Regulator bardzo rzadko pada.Silnik jak silnik. Widzę że masz listwę , więc układ podobny jak w tdci mk3 . Regulator ciśnienia , bądź zawór wysokiego ciśnienia, jak się zwał tak się zwał jest w pompie. Powinna być brązowa wtyczka. Suma sumarum zaczął bym od układu paliwowego. Płyn chłodniczy nagrzewa się mocniej i szybciej niż powinien jeśli silnik nadrabia moc dłuższą dawką paliwa na poszczególnym cylindrze. Te cholery nadrabiają na innych garach braki w poszczególnych , żeby ustabilizować moc. To tak przy okazji, dygresja taka.

stelmacher
26-06-2016, 11:14
zaslepilem wczoraj egra u gory w tym najlatwiej dostepnym miejscu na szybko i auto zaczelo pracowac rowno teraz zastanawiam sie czy to tak zostawic ale najpierw z 3 tygodnie potestuje jak bedzie ok to przeczyszcze go ewentualnie kupie nowy ale tez tak mysle po co jak nie mam juz dpfa
co do czujnika regulatora co wywala mi ten blad to znalazlem tylko ta cena myslalem ze za 450 takie cos dostane ale ciezko dostepna czesc serwis forda wogole odpisal ze nie maja tego w ofercie jako czes zamienna tylko razem z pompom to podziekowalem
a na allegro jest
http://allegro.pl/zawor-do-pomp-vcv-vdo-siemens-x39800300018z-nowy-i6072925175.html

mydek
26-06-2016, 13:28
Jeszcze raz mówię, że bardzo rzadko padają. Konstrukcja prosta : cewka i zawór nią napędzany. Możesz wyjąć i podłączyć do styków 12v jak działa to ok. czasem też zdarza się, że sitko osłonowe na zaworze jest uwalane. Po wyjęciu zobaczysz.

kris8484
29-06-2016, 08:59
Jeszcze raz mówię, że bardzo rzadko padają. Konstrukcja prosta : cewka i zawór nią napędzany. Możesz wyjąć i podłączyć do styków 12v jak działa to ok. czasem też zdarza się, że sitko osłonowe na zaworze jest uwalane. Po wyjęciu zobaczysz.

Hej mam ten sam problem. Czy wyjmujac ten regulator nie zapowiettrze ukladu paliwowego? Jak to sitko jest uwalone to idzie dokupic lub dorobic?

kris8484
30-06-2016, 09:54
Pomoze ktos??

stelmacher
08-07-2016, 15:50
ciezko na tym forum z pomoca
ale ja jak narazie zabiore sie w przyszly weekend za czyszczenie egra i przepustnicy (spraye do czyszczenia zakupione) bo na przepustnicy mam gdziesz nieszczelnosc bo dol przepustnicy zarabany nagarem ze hoho
wiecie moze jaki oring idzie tam przy przepustnicy? bo w serwisie sie nie dostanie tylko razem z przepustnica

Zbysiu
11-07-2016, 23:56
Bo tu za pomoc itp dostaje się bana. Wiec po co pomagać jak moderator zaraz Cię zbanuje? Kiedyś udzielałem sie bardzo dużo, nie jednemu pomogłem niewielkim kosztem ale to nie ma sensu na tym forum, ban za banem...

stelmacher
12-07-2016, 20:04
to pomoz na poprzez PW
zaslepilem egr i pojawilo sie dziwne falowanie jak auto sie nagrzeje i snane w korku i co pol minuty pare metrow do przodu to jak mam w pozycji dzwignie na D to po 15 sek pojawia sie delikatne falowanie na zegarach tego nie widac ale slysze i czuje podjerzadzm znow pare metroz wszystko ok a po 15 sek znow falowanie
jak daje dzwignie na N to falowanie staje sie delikatniejsze wrecz nie wyczuwalne ale jakies tam jest
i mam nieszczelnosc gdzies jak wspomnialem na przepustnicy z tego co zauwazylem to na tych 3 srobach gdzie chyba zielona uszczelka jest
i w serwisie nie mozna jej dostac co za lipa

kris8484
27-07-2016, 10:54
A więc jak ktoś ma ten błąd to raczej pompa do regeneracji. Może być jedną sekcja uszkodzona. Ja tak miałem i kilka osób z tym błędem.